021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

tratarea medicamentoasa a alcoolului

Materiale folositoare, filme, texte, AA.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de asido1973 »

problema nu e ca eu nu cred ca tu esti bine ! Problema e ,ca tu crezi ca doar tu te simti bine . Curios , si eu ma simt f bine ! :D
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de tudor »

:lol:ma bucur sa citesc ca te simti foarte bine ,ceea ce iti doresc si in continuare si nu vad in asta o problema ! :lol: Sa ai o zi buna! :Diti multumesc ca m-ai facut sa rid !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de asido1973 »

cu multa placere !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
speranta
Boboc
Boboc
Mesaje: 1
Membru din: 08 Ian 2011, 18:50

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de speranta »

ce stiti de antalcool? se da si fara reteta? cum se administreaza?
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de staval »

Nu se da fara reteta, se administreaza una pe zi, dimineata...Daca vrei s-o dai fara voia bolnavului, nu prea e ok, da o intoleranta la alcool, dar nu rezolva problema.
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de proco »

Buna Speranta ! Deci ANTALCOOLUL este asa zisul disulfiram pe care ti-l prescrie medicul pe reteta. Este f. important ceea ce iti scriu acum despre acest medicament pe care eu l-am luat o perioada si este f. bun dar cu doua taisuri. Costa in jur de 12 lei sunt 50 de pastile, o pastila pe zi deci 50 de zile. ARE UN EFECT EXTRAORDINAR! Dupa externarile de la dezalcoolizare dupa perioade cuprinse intre 3-9 luni de abstinenta, de regula in perioada sarbatorilor, reluam consumul de alcool "controlat". TOTAL GRESIT! Si medicul a venit cu acest medicament extraordinar. Dar mai trebuie ceva pe langa el... CREDINTA IN DUMNEZEU SI VOINTA!!!! Deci sa spunem ca ai luat deja 10 zile si nu ai baut nimic. DACA NUMAI INCERCI 50 MG DE TARIE SAU UN PAHAR DE BERE INCEPI SA TE INROSESTI PANA LA PIEPT INIMA ITI BATE PUTERNIC SI INCEPE SA-TI FIE RAU! ASTA ESTE TOT SECRETUL! Se ia cu consimtamantul bolnavului si are cum ai inteles reactie severa la alcool. Inainte de a lua prima pastila trebuie sa nu fi consumat alcool 24 de ore. De ce nu am baut cand l-am luat? Simplu, citez din prospect: "colaps cardiovascular, moarte subita, tulburari de ritm, crize anghinoase". DECI ASTA INSEAMNA CA VREAU SA TRAIESC, AM VOINTA SA NU MAI BEAU SI CU CREDINTA IN DUMNEZEU IATA CA MA APROPII DE UN AN DE CAND SUNT ABSTINENT!!! PRIMUL AN DUPA 6-7 ANI CAND DE SARBATORI NU AM BAUT NICI UN GRAM DE ALCOOL SI AM PETRECUT CU FAMILIA SI CEI 2 COPII SIMTINDU-NE DIN NOU IMPREUNA FERICITI!!! DACA MI-AI FI VAZUT SOTIA SI COPII CAT DE BUCUROSI ERAU CA EU " MOS CRACIUN" DE PE VREMURI IMPARTE DIN NOU DARURI!! Ce zici de asta?

Cu respect PROCO!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: tratarea medicamentoasa a alcoolului

Mesaj de admin »

foarte frumos mesajul tau proco
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns