021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

BIBLIOTECA :: SUNT RECUNOSCĂTOR …

Materiale folositoare, filme, texte, AA.

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

SUNT RECUNOSCĂTOR …

Mesajde tudor » 18 Mar 2010, 05:12

SALUT .,SINT TUDOR ! :)

"SUNT RECUNOSCĂTOR …

… pentru taxele pe care le plătesc pentru că înseamnă că sunt angajat.
… pentru mizeria pe care o curăţ după un chef pentru că asta înseamnă că am prieteni.
…pentru hainele care nu mă mai încap pentru că înseamnă că am suficientă mâncare.
… pentru “umbra” care mă pândeşte la lucru pentru că înseamnă că văd lumina soarelui.
… pentru geamurile pe care trebuie să le şterg, pereţii pe care trebuie să îi zugrăvesc şi chiuvetele pe care trebuie să le desfund pentru că înseamnă că am o casă.
… pentru toate vorbele rele pe care le aud despre guvern pentru că înseamnă că avem posibilitatea de a vorbi liber.
… pentru că stau departe de staţia de troleu pentru că înseamnă că pot să merg.
… pentru cucoana care falsează în spatele meu la biserică pentru că înseamnă că pot să aud.
… pentru “munţii” de haine pe care trebuie să le spăl şi să le calc pentru că înseamnă că am cu ce să mă îmbrac.
… pentru durerile de spate şi de braţe de la sfârşitul zilei pentru că înseamnă că am fost productiv.
… pentru ceasul care sună în fiecare dimineaţă pentru că înseamnă că sunt viu."

Fericirea nu Constã în a Avea Ceea ce Vrei,
Ci în a Vrea ceea ce Ai!!!

Sint Tudor alcoolic si va doresc sa aveti ozi asa cum vi-o doriti :)
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Înapoi la “BIBLIOTECA”