021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

SERVICII DE TRATAMENT :: Dependenta de Alcool - Cum si unde ma tratez in Romania, CENTRU PRIVAT DE DETOX?

Servicii de tratament disponibile in Romania.

Sunt autorul acestui subiect
Alina Gheorghe
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Dependenta de Alcool - Cum si unde ma tratez in Romania, CENTRU PRIVAT DE DETOX?

Mesajde Alina Gheorghe » 19 Oct 2018, 16:38

Am început să beau cu băieții de la bloc de pe la 16 ani, îmi plăcea să stau cu cei mai mari și mă simțeam foarte bine că mă băgau și pe mine în seamă. Beam cam în fiecare zi după școală, de multe ori chiuleam și ne duceam pe terenul de sport cu gașca, era excelent. Am căpătat rezistență la alcool și am început sa beau tării. Bine, beam cam orice găseam sau ce ne permiteam. Când am venit la facultate lucrurile au cam luat-o razna, bețiile din cămin ne-au egalat și nici nu pot să vă povestesc cât de mișto era. N-am reușit să termin facultatea și a trebuit să mă angajez ca să mă susțin, lucram ca și livrator de mâncare la magazinul unor cunoscuți doar că de multe ori nu ajungeam la muncă pentru ca nu mă puteam trezi sau eram prin vreun bar de cu-o noapte înainte. Prietena m-a lăsat, aveam un singur prieten care bea cam ca mine. Îmi doream să renunț la băutură dar pur și simplu nu puteam, ziua mea începea cu o gură de țuică (aveam un vecin care aducea de la țară). Îmi dădeam seama că nu mă ajută deloc băutura, rămăsesem fără bani, de mâncat nu prea mâncam, arătam și mă simțeam foarte rău. Salvarea a venit de la o bună prietenă din copilărie care lucrează la un centru de rebab, unde a reușit să mă bage și pe mine la dezalcoolizare (a strâns bani de la rudele mele și niște prieteni vechi). Mi-a fost foarte greu dar de fiecare dată când îmi venea să renunț mă gândeam la toți oamenii ăia care au dat bani pentru mine, însemna că sunt și eu important și merit să trăiesc o viață normală. Acum am deja 7 ani de când nu mai beau și mă simt excelent, de 6 ani Alina e soția mea. ei îi datorez viața și o s-o iubesc pentru totdeauna. Vă doresc și vouă să aveți parte de norocul meu, aveți încredere în voi și în Dumnezeu că totul se va rezolva. Există speranță, nu vă lăsați doborâți!

sobrichet
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: Dependenta de Alcool - Cum si unde ma tratez in Romania, CENTRU PRIVAT DE DETOX?

Mesajde sobrichet » 20 Oct 2018, 07:40

Draga doamna/domnule Alina Gheorghe,

Dupa nickname pari a fi femeie, din poveste pari a fi barbat. Nu ca ar avea importanta pentru mine ( poti sa fi de amble in acelasi timp ), mai mult pentru tine. Din titlul postarii tale se simte un puternic iz de reclama, dar daca regulamentul forumului permite si o faci cu bune intentii este spre binele tuturor.

Daca scopul tau a fost sa-ti vizitez site-ul, ai reusit 100%. Chiar mai mult, curios fiind din fire am cautat sa vad cam cine este persoana juridica exclusive center, si am descoperi cu ajutorul lui google ca fost infiintata in 8 noiembrie 2017. In curand implineste 1 anisor, si ii doresc sincer la multi ani.

Pe langa neincrederea generata de neconcordanta nickname/subiect, mai apare una in legatura cu clinica la care te-a ajutat prietena ta sa te internezi acum 7 ani. Ceva nu imi iese mie la socoteala, doar in cazul in care te-a internat la dezalcolizare dupa 6 ani in care nu ai mai baut alcool.
Daca e adevarat ce ai scris ( asa ar trebui, ca doar nu te-a angajat cineva sa-i faci reclama mincinoasa sau antireclama ), inseamna ori ca prietena ta te-a mintit si te-a internat la alta clinica, ori nu mai ai notiunea timpului, ori calatoresti printr-o dimensiune spatio-temporala ciudata. Iar acest noroc al tau pe care ni-l doresti si noua, eu cel putin cred ca-l refuz. Dar poate ma convingi printr-o oferta de pret mai seducatoare decat povestea ta de succes banala si miraculoasa.
Apreciez faptul ca vrei sa ne ajuti, dar fa cumva sa te si credem ca ne vrei binele. Sa traiesc intr-o bucla spatio-temporala sau sa ma minta prietena in asa hal nu cred ca ma ajuta prea mult in viata asta. Dar, dupa cum am zis, pentru un pret rezonabil poate as incerca si eu.

O zi buna, si mult succes in afaceri!

Înapoi la “SERVICII DE TRATAMENT”