021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

TEME DE DISCUTII :: Cum vad eu ajutorul AA si al vostru, unii pentru altii

Aici puteti propune teme de discutii.

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Re: Cum vad eu ajutorul AA si al vostru, unii pentru altii

Mesajde admin » 20 Ian 2010, 18:44

Da, le voi pune si pe restul
Adresa la care pot fi contactat este: viorel.roman@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 20 Ian 2010, 22:15

VA MULTUMESC pentru imaginile cu cetatea PETRA si POVESTEA FLURELUI . Imi permiteti sa le trimet prietenilor mei ?
;) Boboc , nu ma mir ca nu mi-ai recunoscut "urmatoarea fraza urmatoare " :lol: Este o " reusita " nevinovata de incepator pe net care se uita mai mult la tastatura si si mai este stresat si de proprii copii care stau la rind la calculator :lol: . Prima interactiune cu alte persoane pe net a fost atunci cind am accesat ALCOLHELP. VA multumesc ca existati .Multumesc si pentru starea de bine ce o transmiteti prin mesajele voastre pozitive !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

admin

Mesajde admin » 20 Ian 2010, 22:33

:) Sigur ca le puteti trimite. Daca si boboc este de acord.
Adresa la care pot fi contactat este: viorel.roman@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

Sunt autorul acestui subiect
boboc
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

???

Mesajde boboc » 20 Ian 2010, 22:33

Bună Tudor! Şi eu mă uit numai la tastatură când scriu :P
Nu sunt sigur de la cine aştepţi răspuns la în trebarea de mai sus, dar din punctul meu de vedere cu cât ia mai multă lume la cunoştinţă de lucrurile frumoase care există pe lume, cu atât va fi mai bine ! Sunt convins că şi administratorii sunt de aceeaşi părere. Se, sau ne, întrebau dacă să facă o secţiune specială pentru astfel de mesaje minunate. Eu cred că ar fi bine deoarece astfel toată lumea ar şti unde să le găsească mai uşor. Şi dacă vor posta câte unul pe zi cum le-am propus, va fi un mod minunat de a începe o nouă zi de abstinenţă! Părerea mea ! :P
Tot în această seară am încercat să postez un mic exerciţiu pentru eliberarea de ataşamente, cel puţin în viziunea cui l-a scris. Nu am putut deoarece avea peste 5000 de caractere. Dar l-am trimis echipei şi ei vor hotărâ cum să procedeze. Am fost determinat să-l caut, de povestea leului cu omul bun/rău :lol:
Am uitat să-i scriu şi nu mă mai întorc, dar găseşte ea mesajul. Bineînţeles că nu poate lăsa omul flămând la uşă, dar sticla cu care precis vine poate s-o arunce pe fereastră şi pe el să-l păstreze ! :P

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 20 Ian 2010, 22:51

DA,asa este frumos ca nu poti lasa omul flamind la usa!Insa si omul daca vrea sa arate ca tine la tine nu trebuie sa te chinuie si sa-ti bage dusmanul in casa.
Hai sa facem o lista cu filme legate de dependenta de alcool. Eu stiu citeva filme artistice cu aceasta tematica.CE spui de asta ?
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Sunt autorul acestui subiect
boboc
Veteran
Veteran

filme

Mesajde boboc » 20 Ian 2010, 23:04

Da am văzut câteva titluri sugerate de tine. N-ar fi rău să faci o listă ca să le gasească lumea pe toate la un loc. Eventual acolo la scrie un subiect nou, sau la tine, la prezentaţi-vă. Eu nu prea mă mai uit la filme decând cu siteuri-le astea. Bine, la televizor nu mă uit de mai bine de un an, numai în weekend la Stargate :lol:
Am fost foarte surprins când am văzut un tip mişto care vorbea la nişte ştiri, constatând că e noul preşedinte american :lol:

admin

Mesajde admin » 21 Ian 2010, 09:46

OK. O sa facem o sectiune noua in Forum.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 21 Ian 2010, 10:23

Sunt foarte miulte materiale despre si pentru alcoolici , si cred ca avem ce posta fiecare !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

admin

Mesajde admin » 21 Ian 2010, 11:59

sigur. daca intampinati greutati in a posta va rog sa imi spuneti ca sa stiu ce modificari trebuie sa fac. puteti sa trimiteti si mesaj privat aici in forum.

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 21 Ian 2010, 22:30

:D Felicitari pentru "abstinenta de televizor. Apropo de presedinti ;eu nu stiu ( si nici nu ma intereseaza) cine este noul prsedinte al tarii :lol:

Cind voi putea ,voi posta lista filmelor cu tematica legata de dependente ! Ce ma bucura cel mai mult este revigorarea forumului si acest fapt este folositor tuturor. Sper ca va fi exponentiala aparitia de noi membri .
ImagineOLD Tudor

Înapoi la “TEME DE DISCUTII”