021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Re: Mai nou cand vreau sa beau ... SPAM. edit admin

Aici puteti propune teme de discutii.
Avatar utilizator
ghita1999
Veteran
Veteran
Mesaje: 864
Membru din: 23 Iun 2013, 23:24
Zile de abstinență: 24,07,2012

Re: Mai nou cand vreau sa beau ... SPAM. edit admin

Mesaj de ghita1999 »

intruderever scrie:Mai nou cand vreau sa beau merg la pacanele, si ma enerveaza la culme dar macar sunt treaz, joc online ca este mai simplu,
Nush daca ai o problema cu alcoolul,dar cu SPAM-UL sigur ai tu..Cred ca ar trebui sa cauti pe la
"Jucatorii anonimi" ca sa iti postezi jegurile.
O sa rog adminu sa iti rada linkul de aici..
Vazusem eu un film in care cineva mergea la narcoticii anonimii ca sa le vanda alora droguri..da nu ma gandeam ca un roman sa ajunga sa faca asa ceva!!
Esti baiat bun tu..stim noi cine e ala rau..
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Mai nou cand vreau sa beau joc la pacanele.

Mesaj de freedom »

cand dependentul se abtine de la ceva si trece la alta dependenta, asta se numeste in teorie "schimbarea stapanului". uneori, dependentii de droguri abstinenti, trec pe consum abuziv de alcool. tot asa, dependentii de alcool abstinenti, se intampla sa treaca pe jocuri de noroc sau pe mancat compulsiv pe fond de stres. inseamna ca dependentul nu si-a castigat echilibrul emotional si trebuie sa ceara ajutor specializat in acest sens, fiindca mai devreme sau mai tarziu va avea de suferit prin agravarea bolii sale.
In cazul tau, in functie de orasul in care locuiesti, poti apela la sprijinul Aliat, Alcoolicii Anonimi, Crucea Albastra si altele. mai sunt si aici pe forum persoane care desi n-au baut mult timp, au avut momente cand au jucat compulsiv si asta a fost un semnal de alarma pentru ei si poate ti-ar fi de folos.

draga Intruderever, daca vrei sa fii citit, ar trebui sa-ti deschizi un topic la rubrica Prezentati-va, fiindca acolo ne intalnim cu totii in mod obisnuit.

(draga Ghita, la mine functioneaza prezumtia de nevinovatie pana la proba contrarie)
cu drag :idea:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
ghita1999
Veteran
Veteran
Mesaje: 864
Membru din: 23 Iun 2013, 23:24
Zile de abstinență: 24,07,2012

Re: Mai nou cand vreau sa beau joc la pacanele.

Mesaj de ghita1999 »

Asta se contrazice singur chiar in postarea lui..cica "merge" la pacanele,dupa aia nu mai merge,ca el de fapt joaca de acasa..Plus linkul..
Nu am reclamat postarea adminului,am vrut sa vedeti si voi pana unde pot sa ajunga oamenii ca sa faca niste bani..Probabil ca a citit pe aici ca vreo cativa dintre noi au si beleaua asta pe cap asa ca le-a sugerat unde sa mearga..e penibil,indiferent cine ar fi,de la mine NU ARE PREZUMPTIA DE NEVINOVATIE.
Stiu ce fac astia prea bine..Atentie de acum la adresele de email postate pe forum,ca va vor umple de spam..
Mai are tupeul sa posteze??
Sunt X si am o pb...
Hai,curaj!!
Scrie răspuns