021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Aici puteti propune teme de discutii.
Încuiat
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de admin »

Buna ziua dragi prieteni,

Haideti sa vorbim un pic despre cum am trecut peste perioada verii si a concediilor.

Noi suntem aici in continuare, speram ca si voi.

Cu drag ,
Echipa AlcoHelp
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
sebi
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Dec 2009, 10:55

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de sebi »

Bine v-am regasit din nou :):):). Eu am fost mereu pe aici dar a fost cam liniste pe durata verii. Despre mine pot sa spun ca am reusit sa consum controlat, maxim 2 unitati/saptamana, maxim 14 pe saptamana cu cel putin o zi de pauza. Nu stiu daca a fost bine sau rau dar din cauza muncii si a crizei nu am putut pleca nicaieri. Sper ca toata lumea este bine, indiferent de eventuale recaderi sau depasiri.
Sebi
larisa
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Dec 2009, 11:08

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de larisa »

Buna dragilor, felicitari Sebi
Eu sunt in concediu maternal dar pot sa spun cu mana pe inima ca pofta de alcool este pentru mine, acum, ceva foarte indepartat si este un sentiment minunat. Cu toate ca am avut si perioade mai triste nu m-am agatat de alcool.
Va imbratisez si sper ca sunteti bine cu totii. Larisa
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de tudor »

Salut tuturor !

FELICITARI LARISA pentru maternitate si abstinenta !Este ceva deosebit sa te poti bucura in plenitudinea mintii clare de bucuria (cred si sper ca o simti ) de a fi mama!
SEBI ,sa te ajute D-zeu sa poti sa fi stapan pe tine cum ai scris ca esti !

EU am avut pina acum un an in care cea mai mare bucuriile si evenimentele din viata mea si implicit a familiei mele s-au succedat una dupa alta si anume ca fiul cel mic a intrat la liceu cel mare si-a luat licenta la facultate iar eu cu sotia am facut nunta de argint si am fost plecati intr-un serjur de 12 zile.TIN SA SUBLINIEZ ca insa de niciun eveniment nu as fi fost in stare sa ma bucur si sint sigur ca si copii si sotia nu s-ar fi bucurat de toate astea daca nu as fi incetat bautul ,eu fiind abstinent de peste doi ani .
Acest concediu sotia l-a considerat cel mai reusit din viata noastra de cuplu ,desi ,atunci l-a inceputul casatoriei noastre nu se intrevedea "cariera " de alcoolic ! de aceea tin sa-i multumesc lui D-zeu in fiece zi ca m-a lasat in viata si sint abstinent!

MULTUMESC deasemenea administatorului acestui FORUM ALCOHELP pentru ca ne da posibilitatea sa ne scriem gandurile si sa ne intrajutoram "asa cum se pricepe fiecare "in lupta cu dependenta de alcool !


DOAMNE .

cit de departe sint de ce as vrea sa fiu ,
cit de departe sint de ce ar trebui sa fiu ,
cit de departe sint de ce urmeaza sa fiu,

insa DOAMNE ,

ITI MULTUMESC CA NU MAI SINT CE AM FOST


Sint Tudor alcoolic abstinent si va sint recunoscator pentru abstinenta mea!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de admin »

Felicitari tudor pentru toate lucrurile frumoase care ti s-au intamplat in acest an !! Contributia ta a fost primordiala. FELICITARI !
:)
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
larisa
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Dec 2009, 11:08

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de larisa »

Felicitari Tudor. Esti un exemplu de urmat pentru toti cei care au facut o "cariera" din consumul de alcool.
Ma bucur pentru tine si pentru faptul ca iti dai seama ca nu ar fi fost posibile toate acestea fara abstinenta ta.
Si mai tare ma bucur pentru sotia ta pentru ca incep sa inteleg prin ce trece un "apartinator".
Felicitari
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum am trecut peste vara si concedii ?!

Mesaj de tudor »

Salut ! Sint Tudor alcoolic abstinent !

Multumesc pentru felicitari !

La noi ,ALCOLICII ANONIMI ,circula o "vorba" si anume ca ca noi ce avem mai mult de doi ani de abstinenta ne-am darui un an de experienta in abstinenta unui nou venit pentru ca acesta sa poata capata incredere in el si in "VIATA DE DUPA CONSUMUL DE ALCOOL" Eu insumi pana sa merg la AA credem ca totul se invarte numai in jurul paharului de alcool insa apoi azit si apoi am vazut ca numai mi mi se pare ca toat lumea CONSUMA alcool insa acum dupa doi ani si de abstinenta pot spune ca cei mai multi beau moderat sau nu beau deloc am fost la diverse ocazii unde se consuma si alcool si am observat ca numai un numar foarte mic din cei prezenti consumau abuziv .Dupa ce am constientizat ca am devenit dependent insa tot mai speram ca o sa-mi recapat controlul asupra bautului am trecut la bautul pe ascuns si atunci a inceput' MERSUL LA VALE " pana am ajuns la marginea prapastiei si nu a lipsit mult sa ajung in "HAU "
In fiecare dimineata imi spun RUGACIUNEA DE SENINATATE si imi propun ca :"AZI NU BEAU " iar seara imi spun rugaciunea de multumire :

DOAMNE ,
ITI MULTUMESC PENTRU TOT CE MI-AI DAT ,PENTRU TOT CE MI-AI LUAT SI TOT CE MI-AI LASAT

Sint Tudor AA.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Încuiat