021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc mult pentru apreciere Reni!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Buna

Mesaj de Raza de soare »

Felicitari, Asido, pentru noul job, cel de profesor! Ce materie predai? Cred ca te vor iubi elevii tai :) Ma bucur pentru reusitele fiicelor tale si felicitari si lor! :)

Spun asta pentru ca ai trecut prin multe in viata (mai multe decat poate multi dintre noi), prin "iad" si "rai", percepi viata cu toate bunele si mai putin bunele, suficient cat sa ai rabdare cu copiii si spirit didactic in profesia ta in sensul bun :), te admir.

Sa visam maret si sa luptam pentru visele noastre, ca daca noi nu, atunci cine? :))
Mult succes in continuare!
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Buna

Mesaj de And_y »

Buna dimineata,
Felicitari Asido pentru postul de profesor!
Asa cum intreba Raza de soare mai sus, ce materie predai?
Nimic nu e intamplator.
taurusgeek
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 09 Feb 2019, 17:09
Contact:

Re: Buna

Mesaj de taurusgeek »

health is a very precious thing for us. So, if we are addicted to alcohol, then we can not be healthy and we can not enjoy our lives. We should keep our health better than the best and if we can not, then we need a coach like Tikkay Khan. He is a health coach and a fitness trainer.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Predau aceeasi specializare care am terminat , economic,administrativ, comert, liceu
Va multumesc tuturor. Viata fara alcool merita traita!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Buna

Mesaj de Ambasador »

Felicitari Asido pentru toate reusitele din viata ta! Sa le savurezi maxim! Le meriti din plin. Esti o adevarata poveste de viata. Esti garantia ca se poate. Iti multumim!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc ambasador. da este o poveste de viata. Anul acesta cand implinesc 10 ani de abstineta ( daca dumnezeu ma ajuta si imi da sanatate) ma gandesc sa gasesc pe cineva sa rescrie din nou povestea mea. Dar nu mai vreau sa povestesc prea mult din perioada de consum, sa povestesc dupa si acesti 10 ani. Se poate fara si viata e minunata!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Buna

Mesaj de Ambasador »

E o idee minunata Asido! Eu ma gandeam ca o carte ar fi poate chiar mai utila! O poveste intr-o carte! De ce nu?? Oricum ar fi, e o idee buna sa asterni povestile care te-au adus aici si acum, la cei 10 ani de abstinenta!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Poate reusesc ambasador!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna

Mesaj de styx »

Asidelu vreu si eu un exemplar cu autograf!
Îți multumesc pentru convorbirile pe wattsapp! Mi-au prins tare bine.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Scrie răspuns