021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 04 Aug 2020, 14:00

https://youtu.be/7P6X3IWLECY Na, ca am postat-o eu pentru tine. Oi fi eu mai pe genul EDM, dar BEATLES e deja la alt nivel. Ador melodia, multumesc. 😍

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 04 Aug 2020, 14:06

AMAZING, multumeeesc si sa stii ca as da tot ce am sa pot cumpara tinerete...dar nu se poate si de aceea cind ma uit cum "zburzi" pe aici ca si mine la inceputurile mele pe Forum..., mi se umesezc ochii...Avem o singura viata si trebuie sa o pretuim indiferent cu ceea ce ne confruntam de-a lungul timpului...🍀
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 04 Aug 2020, 14:41

Joy, eu voi fi tânăra și la 80, în depresie să nu mai intru. Să mă țină oasele și capul:). Acum vreo 8 eram la White Sensation, un festival de muzică house. Nebunia de pe lume. Lângă noi, 2 "tinerei" de vreo 70 de ani rupeau podeua. Îmbrăcați mai corespunzător ca noi (tematica fiind alb), doamna chiar era blonda cu tot felul de șuvițe colorate și avea și fluturași sclipitori în cap. In noaptea aia, au fost mai tineri ca noi și au plecat de manuta, ca 2 îndrăgostiți. Ce-ți spuneam eu tie, tinerețea e relativă. Eu asa vreau sa îmbătrînesc, sunt prea "speciala" pentru genul clasic.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 04 Aug 2020, 20:25

Buna seara, tuturor. Încă o zi senină, mai anostă până la un punct, dar plină de speranta pe seara. Postez o melodie pe care am auzit-o întâmplător mai devreme și de atunci e pe repeat. Dansez singura prin casa, așadar exista viață și fără alcool. Va pup! O seara liniștită! https://youtu.be/aqVU5KRRLIw

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 04 Aug 2020, 20:59

Exista exista, doar sa ne bucuram de tot ce este in jurul nostru! 😍

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 04 Aug 2020, 21:15

Daa, uitasem cum e. Am reînceput să fac asta și fiecare zi vine cu un bonus. Mi-e și "frica" de cheful asta de viață, mi-e frică să se termine brusc și să fie iar ca înainte. Dar nu, tura asta nu-l voi lasa. Te îmbrățișez cu drag! Noapte bună!

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 04 Aug 2020, 21:30

Eu am chef, dar deocamdată am mult de muncă și imi place. Azi am mers mai tarziu la job dar am terminat la 8 . Dim de la 6 am scos cățelușa si nu am mai putut dormi. Asa ca m am hotarat si am călcat 2 ore. Chiar veselă, ceai ce nu se intampla ma îngroașă calcatul.Pana la urma este despre cum vedem sau deformam situațiile. Seara de vis😉😘😊

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Aug 2020, 21:55

Super melodie si coregrafie Speranta si ia uite, am venit la dans si eu...🤔😂😂😂😂😉👍
Si cu cheful de viata, iti spun eu ca nu va trece pt ca vezi si analizezi lucrurile corect acum...🤔👍
Noapte buna Speranta, RELY si tuturor!Am scris corect acum???😂😂😂👍

https://www.youtube.com/watch?v=JjB8M06Au-g
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 05 Aug 2020, 06:50

Buna dimineata, miercuri. Joy, foarte mișto mushup-ul. 10x. Mi-ai prins slabiciunea😌🙃. M-am trezit energică, am o zi destul de aglomerată, maine iar plec "in deplasare" pentru cateva zile. Sper sa fiu cuminte și cu minte :). O zi senină va doresc si da, astăzi nu bem!

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 24,02,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Mesajde HOPE » 05 Aug 2020, 08:04

HOPE scrie:
Speranta16 scrie:Da, Maria, asa se pare și este😊. Astept cu nerăbdare ziua aia, când să nu beau și să nu poftesc va fi normalitate. Te îmbrățișez cu drag. Pupici

"Sora mea", ziua aceea se afla doar la o lungime de brat de primul pahar. Daca nu te atingi de primul nici altele nu vor mai fi.😉😉

Nefericita asociere am facut, norocul meu ca esti isteata si ai prins ideea.🙃
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

Înapoi la “POVESTEA MEA”