021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 16:37

Obscenitatea în cuvinte este străină de mine:)). Foloseam o expresie dintr-un film, nestiindu-i sensul, doar mi-a plăcut cum suna:)). Sa revenim la lucruri serioase. Dacă mă întrebi pe mine(stiu, n-ai intrebat:)), instabilitatea emoțională merge mână în mână cu adictiile. În prealabilul, în timpul și ulterior consumului. Recunosc, starea mea emoțională fluctueaza destul de des, nu pot afirma ca sunt liniară în voie buna. Am momente și momente și sunt destul de influentabila de actorii din jurul meu. Când am început să fac psihoterapie, nu am fost chitita pe adictie, ci pe echilibrul meu emoțional. Daca-l stabilizez, fericirea mea va fi cumva rezolvată, iar adictiile vor fi doar amintiri proaste.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 19 Sep 2020, 16:45

Pai la mine cred ca problema adictiilor este ok, una fiind cea cu Forumul si alta cu sportul si le consider adictii bune, in rest sunt ok si acest echilibru emotional as dori sa-l restabilesc si eu si sunt sigura ca sunt terapii si pt asta.🙋😊👍
Daca stau bine si ma gindesc acest echilibru nu prea l-am avut niciodata si il am pina ma supara cineva sau cred eu ca ma supara...🤔🙄🤷
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 19:00

Cam asta spuneam, pe scurt, ca persoanele instabile emoțional sunt mai predispuse spre tot felul de adictii și că este necesară restabilirea echilibrului emoțional. Pup!

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 19 Sep 2020, 21:07

Hahaha! Mi-a placut dansul lui John Travolta. In special "his socks". :) Pacat ca tomai a suferit o drama imensa, pierderea sotiei lui.. una din cele mai frumoase femei, parerea mea! Pacat si de zvonurile adunate in jurul lui.. destul de "inappropriate" as spune, dar totusi zvonuri..... ! Ei dar.., mai presus de orice, mi-e limpede clar un lucru. Viata chiar e scurta!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 22:34

Buna, Dora. Sper ca esti bine și, da, ai dreptate: "Life is too short to be miserable!". Noapte bună, draga forum!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 20 Sep 2020, 07:12

Buna dimi! O zi senină și frumoasa va doresc (asa ca mine🙃)! https://youtu.be/kVyTLx2e_tQ

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 20 Sep 2020, 08:49

Buna Speranta! Va citesc in fiecare zi si va onorez. Sunt momente cand imi aduc aminte de vorbele voastre si imi fac foarte bine. Ma motiveaza si mai mult.
Va multumesc pentru fiecare secunda de abtinere!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

elsae85
Senior
Senior

Mesajde elsae85 » 20 Sep 2020, 08:57

Neața,

La fel și ție, Speranța! Ai fost în cluburi aseară sau de unde piesa?

😘
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 20 Sep 2020, 11:00

Buna dimi tuturor, hello Speranta!😊🤗👍
Ce atmosfera tonica, supeer... si uite la mine, eu mai demodata...🙄😂😂😂🙋‍ si care am invatat aici pe Forum faptul ca nu alcoolul este solutia pt probleme, indiferent care ar fi ele...🙋😊😉👍

https://youtu.be/uNH7AVNTSdU
Ultima oară modificat 20 Sep 2020, 11:59 de către Joy, modificat 1 dată în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 20 Sep 2020, 11:58

Buna fetelor! Dora, mă bucur că ești cu noi😘. Elsa, nu chiar în cluburi:). Joy, foarte suav și antrenant dansul:). Pupici!

Înapoi la “POVESTEA MEA”