021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Re: Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Mihai
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 11,12,2011
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Mihai » 05 Noi 2015, 14:14

M am gândit înainte de confirmare la alcorevelion, dacă chiar vreau sa vin la întâlnire , abia venisem de la conferința AA și vechiul CD zgâriat cu gânduri deja uzate se învârtea in mintea mea , ca nu am timp, am treabă multa , e cam departe, o sa fie frig , imi las băiatul in loc sa facem ceva împreună , parcă ceva ma ține sa nu merg ...hmmm fi cinstit cu tine si răspundeți singur si sincer la întrebarea asta , dar fără sa te gândești prea mult " vrei sa mergi la alcorevelion ? "

DA , cu siguranta vreau , chiar vreau !... Așa ca abia aștept sa ne întâlnim cu toții mâine , opt plecăm numai din București :)
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 05 Noi 2015, 14:46

Noi din Braila doar 3 :)
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 24,02,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 7 ani

Gen: Feminin - Feminin

Re: Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesajde HOPE » 22 Feb 2021, 21:49

Iata, aveam si-o "Ceainarie"!:)
Fa Rai din ce ai!

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 23 Feb 2021, 08:27

Buna dimineata!

Va astept la o cafea sau un ceai.:)🍵
Zi frumoasa tuturor!🌺
Fa Rai din ce ai!

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 23 Feb 2021, 12:15

Buna dimineața Hope și tuturor prietenilor!
Cafeaua mea a fost limpede și buna astazi! Sper că și a voastră.😊
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 23 Feb 2021, 12:37

Ei da, la cafenea ne putem intilni nestingheriti si ce bine ca nu au si bauturi alcoolice la a noastra!🤔😊👍
Eu la ora asta am baut ceai, cafea beau de dimineata si intre timp am fostsi la sala!😉😂😊👍
O zi frumoasa si senina in continuare tuturor!😊👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 23 Feb 2021, 13:17

Ambasador scrie:Buna dimineața Hope și tuturor prietenilor!
Cafeaua mea a fost limpede și buna astazi! Sper că și a voastră.😊

Ma bucur tare, Dora! Asta-i de bine.🤗 Sa fie in fiecare zi la fel.🌷
Fa Rai din ce ai!

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 24 Feb 2021, 07:09

Bună dimineața, dragă forum!
Astăzi este Dragobete, o zi speciala pentru mine. Fac cinste cu o cafea tuturor. 🍮
O zi plina de iubire! 💞
Fa Rai din ce ai!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 24 Feb 2021, 07:42

Buna dimineata oameni frumosi, aici la ceainarie avem voie sa scriem si lucruri mai putin placute?🤔😂Daa, avem pt ca la cafea se vorbeste ceea ce vrei cu prietenii si voi clar sunteti prietenii mei.🤗
Deci as vrea sa povestesc un episod scurt din ceea ce am trait zilele trecute: la o petrecere cu prieteni "normali" una dintre invitate a si recunoscut ca dupa multe pahare bahice s-a "chitrofanit", vorba ei.🤔 Si daca in discutiilele nosastre eu nu mi-am dat seama si agreeam toate contrazicerile ei ulterior am realizat fenomenul si intr-adevar era cam betisoara.Pt ca era singura (f buna prietena cu mine) m-am oferit sa o conduc cu masina acasa dar m-a refuzat cu desavirsire si a plecat cu un taxi.Mi-am reamintit pt mine cam cum i-o fi fost a doua zi si nu vreau sa uit niciodata starile mele de rau, de tristeze, dezamagiure etc ca sa nu le mai enumar si pe cele de rau noaptea si de a doua zi dar cea mai cumplita era deznadejdea ca ma irosesc fara putinta de scapare...😞😓 Mi-am mai reamintit ca dupa o astfel de petrecere am pierdut pe drum si o suma mare de bani odata...uffff....😞

Ah, am zis masina?😂😂😂 Pfuai , da' nu va puteti inchipui ce criza de nervi am facut ieri pt ca el mi-a atins oglinda de la msina de poarta si acum trebuie sa merg la dealer sa o repar .😂😂Rar isi cere scuze dar ieri si-a cerut si asa cum imi este obiceiul dupa ce am terminat reprezentatia mi-a trecut.😂😂😂 In fond este un obiect care se poate repara, nu o fiinta umana care si-a pierdut sanatatea...🤔
Va imbratisez virtual si va doresc o zi frumoasa, abstinenta si senina tuturor asa cum imi doresc sa fie si a mea!😊👍

https://www.youtube.com/watch?v=4JsEJNVsRyU
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Power
Veteran
Veteran

Mesajde Power » 24 Feb 2021, 08:46

Buna dimi!

Joy, citind intamplarea ta, m-am introspectat:) si eu putin. Nu o spun din dorinta de a-mi apara neamul:), ci din experienta mea. Well, ma mai contrazic si eu cand ma matrafoxez:), dar nu e fara fond. Nu e ca si cum trebuie sa ma contrazic non-stop, ca nu pot trai fara, ci am ceva motive la baza. Ori nu-mi place persoana, ori m-a deranjat cu ceva si ma exprim in felul asta, ori, pur si simplu, consider ca nu are dreptate etc. In concluzie, nu m-am luat niciodata de cineva fara motive, de aceeasi parere fiind si la trezire. Ca am regretat si ca trebuia sa fiu diplomata si sa tac, asta e alta discutie.
O zi senina, tuturor!

Înapoi la “POVESTEA MEA”