021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Adio pahar !

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de Ploicica »

vino sa iti dau un ceai, ca asta e topic unde scrii despre beutura si nu baliverne sau balarii

''ai ca te astept cu interes dezmatat :geek:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de HOPE »

Ilie, daca tot te-am prins si mananci bors cu polonicu' cum se zice pe la noi prin Moldova, ia pune frate tu adresa mea de e-mail acilisa sa vaza tot ochiu' suspicios si sa lamurim problema. :lol:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de almaM »

Proco, stai jos, ai 3 astazi de la mine si nu meriti decat o oda comunista, pe care ti-o dedic fara sa aleg.http://www.youtube.com/watch?v=rerLi7CUS0Y
Mustata iti dau voie sa o pastrezi ca probabil vei fi pupat.
Cu respect,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de almaM »

Pupici pe mustata mexicanule, sau ganditorule de la Mahmudia.
Te-am vazut online si nu puteam sa ies fara sa te salut, in rest nu-mi face bine sa comentez ce s-a postat in ultima vreme pe aici, doresc sa ma detasez oricare ar fi adevarul si mai presus de toate, stiu ca ma intelegi.
Mustacioara lui, pana corbului.... pupici.
O seara frumoasa.
Cu drag, Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de almaM »

Dear Proco,
vad ca insisti pe aceiasi tema. Chiar daca ai dezlega enigma, eu inca nu inteleg care ar fi benficiile pentru noi, toti. Cred ca nu ar trebui sa ne indarjim atata cand ceilalti se comporta, actioneaza diferit de cum o facem fiecare dintre noi. Stim cu toti, ca nu este recomandabil sa incercam sa-i schimbam pe ceilalti, asa cum credem noi ca ar trebui sa fie, este o lupta zadarnica si fara rezultat. In plus de asta , daca am fi toti la fel, ne-am plictisi de moarte si, mai grav, am avea aceleasi cai de rezolvare a problemelor, am gandi, simti, imagina cam in acelasi mod, ce mai…, lumea ar fi monotona si nu ar mai fi in continua evolutie.
Referitor la posibila mea implicare in AA Alba Iulia, vreau sa iti spun ca nu imi refuz nimic din ce imi poate aduce confort psihic, asa ca daca simt cumva, ca as avea nevoie sa merg o sa merg cu siguranta.
Pupici si o saptamana reusita, tuturor forumistilor si nu numai....
Cu drag,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de Tavi »

Buna Alma . Asa mi place cum scrii . Adevărat ca esti schimbată .
Cuvintele iti curg ușor si din interiorul tău . Mi ar place sa te cunosc personal.
Mi a rămas in minte o reclama de la Mobexpert "Suntem cu toții diferiți din fericire".

O zi frumoasă iti doresc !
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de dani »

Servus Nasule!
Eu n-o sa ma refer la subiectul Zombie-Freedom,habar n-am daca sunt doua sau una si pe mine personal nici nu ma intereseaza. Si nici nu vreau sa fac pe politistul sa caut virgule,cuvinte,ardelenisme,scenarii etc ca daca o fac sunt bun la asta si sigur gasesc ceva ori alb ori negru.Am facut o data lucrul acesta cu Suru si acum imi pare rau.Ce am castigat ? Chiar daca eram 99% convins ca era Old Tudor in acele postari,mai aveam un unu la suta pentru care n-ar fi trebuit sa risc,daca intradevar era cineva care dorea sa renunte la alcool si eu l-am bruiat ? Si daca era Old Tudor era vreo problema ?Cu atat mai bine am fi avut de invatat cu totii,avea postari de buna calitate si era un castig pentru forum.Ce nu mi-a placut atunci a fost tonul folosit in a ne pune la punct si de ex videoclipul cu pasaroiul mare,sarma si pasaroii mici.Dar in final a fost o pierdere pentru toti interventia mea politieneasca de atunci,asa ca pe viitor sunt mai atent la aceste aspecte in primul rand ca sa ma protejez pe mine.Orice vorba spusa in acest subiect ma pune rau cu cineva ori de o parte ori de alta asa ca mai bine tac.Si incerc sa raman filozof desi nu-mi prea iese.
O zi buna!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de dani »

Stiti care e pericolul in continuare? Azi,maine sau saptamana viitoare poate intra pe acest forum cineva sa zicem Maria si se poate intampla sa fie primita nu asa cum ar trebui.Adica eu sau alt forumist cuprins de aceasta scenarita aiurea sa nu-i oferim intreg sprijinul nostru neconditionat si sa cautam nod in papura ca sub ID-ul Maria s-ar ascunde X sau Y de pe forum.In acest fel o persoana care chiar are nevoie de ajutor se poate sa nu-l primeasca fiindca noi avem scenarii in cap.Trebuie evitat acest lucru.Cu respect,Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ADIO, PAHAR!

Mesaj de dani »

Nasule tot respectul,dar sunt anumite lucruri care nu se scriu pe forumuri si nu vorbesc de cele scrise aici ci dincolo pe Dependenta.Pana la urma sunt vietile oamenilor la mijloc si destine care pot fi schimbate.Sa zicem ca Asido tine la tavaleala ,cateodata chiar o cauta si-i prieste,dar nu toti sunt la fel.Sunt glume care se fac si glume care nu se fac.Parerea mea este ca s-a depasit limita si o nu o spun cu rautate asta.E doar parerea mea.
Cu respect Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Încuiat