021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Adorable »

La Mult Ani Relus!Pentru ieri!Uffffffff nu am ajuns la timp sa iti urez dar m-am gindit toata ziua la tine.Sper ca nu te superi pe mine.Sa iti dea Dumnezeu abstinenta senina si definitiva cum zice staval si sa fi sanatoasa, fericita si iubita.Ma bucur nespus de mult pentru tine.Te sarut! :D
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Gladiator73 »

Felicitari Relus!Esti o sursa de inspiratie pentru noi si succesul tau ne motiveaza foarte mult.Esti dovada vie ca se poate,ca exista speranta,ca soarele iese dupa o lunga perioada de ploi musonice.Desi traim cu totii dupa principiul celor 24 de ore,undeva in tainicile pivnite ale sufletului nostru,asteptam sa sarbatorim si noi anul de abstinenta,anul succesului.Sa ne auzim cu bine si la anul de sarbatori sa ne bucuram impreuna pentru doi ani de abstinenta.Iti multumesc pentru abstinenta mea!
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Relus »

Multumesc dragii mei,cu credinta ,cu mult mai mult respect pentru noi,pentru cei de langa noi,cu o cat de mica motivatie am vazut ca se poate.
Nimic nu este usor in aceasta viata,dar incet ,incet reusim sa trecem peste orice incercare,trebuie doar sa dorim, sa incercam..
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de tudor »

draga prietena ,

Urarile ti le spun personal la pertecere(REVELION fara alcool :lol: )cind ne vedem iar poezia ti-o dedic tie si prietenilor :

ITI MULTUMESC PRIETENA DRAGA
Ma gandesc la tine
Prietena draga
Simt ca ne cunoastem
De-o vesnicie
De-o data cu timpul
Ne stim tristetea
Ne simtim lacrimile
Ne doare suferinta
Sufletelor noastre
Caci am trecut
Prin lucruri asemanatoare
Cunoastem ce-i durerea
Cunoastem ce-i iubirea
Cunoastem ce-i tristetea
Cunoastem ce-i fericirea
Cunoastem ce-i un zambet
Cunoastem bucuria
Cunoastem ce-i o lacrima
Cunoastem cat de mult
Poate durea un cuvant
Cunoastem ce inseamna
Sa ai sentimente
Iti multumesc
Ca mai ajutat mereu
Ca esti alaturi de mine
Iti multumesc
Ca ma lasi sa te ajut
Atunci cand ai nevoie
Macar de o vorba buna
Iti multumesc ca
Existi, prietena draga ( anonim)

Cu drag ,

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Gladiator73 »

La multi ani Relus!Fie ca noul an sa-ti aduca un plus de pace sufleteasca,iubire,si clipe cat mai bogate in continut si optimism.Si sa fii la fel de rodnica in abstinenta ca si pana acum!
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Relus »

La multi ani dragii mei prieteni.
Am citit in fiecare zi mesajele voastre ,m-am bucurat ca voi sunteti bine,m-a intristat doar povestea lui Mircea,dar asta este ,sigur va fi bine si el
Asa cum va spus Tudor ,noi am facut revelionul impreuna( si cu partenerii nostri) a fost placut,relaxant,distractiv,eu am avut curajul sa fierb tuica,sa o miros,sa servesc la masa bauturi alcoolice(dragul de Tudor ma proteja spunind ca nu e bine sa ma joc cu focul).
Am capatat o mai mare incredere in mine,dar asta nu inseamna ca nu voi fi atenta in continuare.
Pe linga alte motive bine intemeiate frica de raul pe care il simteam dupa... ma determina sa fiu prevazatoare.
Sa va ajute Dumnezeu sa fiti sanatosii ,sa aveti parte numai de bucurii si sa aveti o absinenta cat mai linistita si daca se poate (si cred ca se poate) definitiva.
Cu mare drag ma bucur ca v-am descoperit si ca va pot numi bunii mei prieteni.
Tudor si Aliat va multumesc,prin voi si cu ajutorul vostru(si nu numai) am trait al doilea revelion in abstinenta.(era bine sa vedeti cat de radioase erau chipurile sotiilor nostri).
La multi ani tuturor.
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de staval »

La multi ani, Relus!
Ma bucur ca ti-a iesit jocul cu focul! Eu sunt mereu agitata la zile de sarbatoare, casa noastra e mereu plina de oaspeti si domnul meu doreste sa aiba de toate, asa ca si el se cam joaca cu focul. Vad ca rezista, dar eu am emotii inca!
Abstinenta senina si definitiva iti doresc!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de admin »

La multi ani Relus ! Un 2012 linistit si sanatos.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns