021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ! Sunt Toni, sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
tony72
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 10 Dec 2011, 16:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Salut ! Sunt Toni, sunt alcoolic

Mesaj de tony72 »

Buna ziua tuturor! Sunt Toni si sunt alcoolic!
39 de ani batuti binisor pe muchie in septembrie 2011, inginer de formatie dar in prezent vand apartamente ( adica agent imobiliar ), casatorit cu o doamna minunata careia in momentul de fata ii datorez nemasurat de mult, tata fericit de putin timp ( 6 luni ) si cam atat!
Despre mine ca alcoolic ce as putea sa spun; Pe 1 februarie 2012 s-ar putea sa fac cu ajutorul lui Dumnezeu 3 ani de abstinenta ( nu tin numarul si nici nu ma intereseaza dar asa, ca sa intre la detalii :D ), 3 ani in care am realizat cat nu am reusit pana atunci, atat material cat mai ales moral.
Cum se pune ca Dumnezeu actioneaza prin oameni, prima persoana care mi-a fost neconditionat alaturi si datorita careia am am reusit sa recunosc fata de mine insumi ca sunt alcoolic si ca trebuie sa fac ceva, a fost sotia, apoi doi oameni foarte iportanti pentru mine cu care am inceput lungul drum in cadrul AA, grupului de suport care a contat si conteaza enorm pentru in conturarea ansamblului de factori care au contribuit si continua sa contribuia la abstinenta in care sunt momentan.
In continuare, merg inainte pe drumul pe care sper sa reusesc sa-l tin cat mai drept posibil, si incerc sa ma pregatesc in fiecare dimineata pentru o noua zi!
Multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi si pentru orice altceva doriti sa stiti despre mine, intrebati-ma.

Ma inclin.
Ei rad de mine ca nu sunt ca ei, eu rad de ei ca sunt toti la fel.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de Relus »

Frumoasa prezentare,sotia si copilul(sa va traiasca) .
Ce altceva iti mai trebuie pentru a merge pe drumul ales? sanatate si sa va lasati viata in grija lui Dumnezeu,ma bucur sa vad ca se poate,orice exemplu ma impulsioneaza si imi demonstreaza ca cei ce dorim cu adevarat abstinenta o putem avea.Fiind alaturi de noi pe acest forum poate vom reusi sa atragem si sa convingem cati mai multi semenii,oameni bolnavi ca si noi.Dumnezeu sa te ajute sa-ti mentii abstinenta,cat de mult ma bucur ca esti la un grup AA,poti sa mi spui doar zona?eu nu am grup in oras dar am fost la cele doua congrese din acest an,poate ne si cunoastem.
Este minunat cand vezi ca apar oameni care doresc sa se salveze.
tony72
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 10 Dec 2011, 16:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de tony72 »

sotia si copilul(sa va traiasca)
Multumesc la fel ( daca este cazul )!
poti sa mi spui doar zona?eu nu am grup in oras dar am fost la cele doua congrese din acest an,poate ne si cunoastem.
La Radu Voda dar, ajung pe acolo (spre nesimtirea mea) din an in paste si ala al cailor verzi pe pereti!
Chiar daca grupul trebuie sa primeze inaintea tuturor problemelor, am avut foarte, foarte multa treaba, mai ales ca a aparut si asta micu' prin mai. In 2011 nu cred ca am reusit sa ajung dar poate reusesc pana in sarbatori. Incep sa simt nevoia sa ma "incarc" daca nu merg o perioada mai lunga.
Ei rad de mine ca nu sunt ca ei, eu rad de ei ca sunt toti la fel.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de admin »

Bine ai venit pe forum tony si FELICITARI !
La multi ani copilului tau cel mic. Al meu are 10 luni.

Sper sa impartasesti cu cat mai multi oameni reusita ta si sa oferi sfaturi celor care au nevoie.

Cu respect,
Admin/Viorel
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de tudor »

Salut TONI !


Sint Tudor ,alcoolic si iti urez bine ai venit la grupul de sprijin Alcohelp.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
tony72
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 10 Dec 2011, 16:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de tony72 »

Bine ai venit pe forum tony si FELICITARI !
La multi ani copilului tau cel mic. Al meu are 10 luni.
Multumesc pentru primire si pentru urari. Si lui al tau Bebe la fel si la mai multi si la fel de buni! ;)
Sper sa impartasesti cu cat mai multi oameni reusita ta si sa oferi sfaturi celor care au nevoie.
Oricand si cu orice stau la dispozitia oricui are nevoie de putinul pe care l-am acumulat pana acum.
Ei rad de mine ca nu sunt ca ei, eu rad de ei ca sunt toti la fel.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt Toni, sunt alcoolic.

Mesaj de tudor »

Salut TONI !

"Chiar daca grupul trebuie sa primeze inaintea tuturor problemelor, am avut foarte, foarte multa treaba, mai ales ca a aparut si asta micu' prin mai. In 2011 nu cred ca am reusit sa ajung dar poate reusesc pana in sarbatori. Incep sa simt nevoia sa ma "incarc" daca nu merg o perioada mai lunga."

Grupul functioneza foarte bine fara mine ,Tudor sau altcineva alcoolic INSA EU CA ALCOOLIC NU POT FUNCTIONA FARA GRUP.Este ca atunci cind daca nu beam nu ram bun de nimic .Dela grup ne luam "enrgia sa lum mai departe .In cazul meu ma "reincarc "de aici de pa forumul ALCOHELP.

Sint tUDOR ,ALCOOLIC si va sint recunoscator pentru abstinenta mea .
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns