021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Cei de langa noi

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cei de langa noi

Mesaj de asido1973 »

Bai frate , deschizi grupul sau nu , ca vreau sa citesc si eu ceva literatura noua :lol: :lol: :lol:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Cei de langa noi

Mesaj de dani »

In data de 27 ianuarie Danisoru scria:

Mai da-o in p...masii de treaba,pai numa`io beau,numa` io am baiuri si numa` io ma las din tat Ardealu`? Freedom(ii cu 1/2 norma),Alma (undercover) si Mircea (amu incepe) nu v-am uitat,da`ma lasati pe mine ca-s mai mic in fata gloantelor sa lupt cu toata armia Moldava ? Pe cand dincolo de Carpati,asa la o ocheada vad numai in Iasi si imprejur de o echipa de handbal Ovidiu,Colea,Gladi,Andrei.Gabi,Ilie etc .Ca sa nu va spun ca cromozomul y ce-l am de la tata ii din Falticeni :D :D ,si ala adica cromozomul ,ce mi-o dat sexu`cred ca mi-o dat si pofta de baut :D :D .Bag sama ca tat Ardealu bea cu parcimonie palinca,iar ce-i prisoseste o foloseste la frectie sau la export:D .Musai sa ma duc sa fac reclama cu fluturasi pe la grupurile AA din Cluj ca altfel nu biruim.Plus ca ne-ar mai trebui si-un ungur de samanta. :D :D
Imagine
Azi Asidelu scria:
Baiiiiiiiiiii, fratilor , unde sunteti moldovenii mei !!!???
Voi nu vedeti ca ne cotropesc ardelenii!!

Ovidiu, gladi, gabi, sorel, unde sunteti fratilor
Deci Ardeleni:Nelida,Droso,Elina,Alma,Tudorel,Mircea,Ghita,Marcelino,Freedom,Bugbunny,Fratzi,Gabi,Danisoru & co(scuze celor care i-am omis).
Ungur de samanta n-am gasit,da avem doua sferturi:Alma si Freedom
Concluzie: No asa! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Cei de langa noi

Mesaj de HOPE »

Dani, in echipa moldovenilor sa ma treci sipe mine. Chiar daca-s in capitala de fro 20 si de ani nu-mi reneg originile. ;)
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Ploicica »

haoleo,

dar olteni? doar io mi-s? :shock:
ma simt deja a nimanui :D
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Ovidiu73 »

Domnu' Dani,

Nu am sa te contrazic pe matalutza dar...exista un dar....la proxima intalnire organizata de stim noi cine :lol: imi iau libertatea sa aduc doua dintre finutele mele ( finii nu-s asa haiosi :lol: ) , cu prefixul incepand cu cifra 2, ca sa povesteasca ele-sfioasele, ce si cum din vremurile de glorie. Abia atunci om vedea noi care si cat de bautor fruntas a fost la viata lui :lol: :lol:
Povestesc acum super faza, de la intalnirea AA de la Piatra din 2012. Toata lumea adunata, discutii pe o tema, ia cuvantul cine pofteste din sala. Dupa ce vorbesc la inceput "greii" ia cuvantul si una dintre finutele mele, frumoasa foc ( pentru detalii despre "look" il poti intreba pe Gladi ca era in sala :lol: ). Zice: ma numesc X am 26 de ani si sunt alcoolica. In dreapta mea 2 ardeleni la vreo 50/ bucata. Il intreaba unul dintre ei pe celalalt : cati ani a zis ca are?? 26 raspunde prietenul. Si s-o lasat de baut la 26?! mai intreaba primul adaugand soptit : "pai nu-i pacat sa te lasi la varsta asta?" :lol: :lol: :lol:
Am ras tot drumul spre casa de faza asta si rad de cate ori imi amintesc de ea.
Asa ca domnu' Dani....ne mai intalnim noi.... ;)
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Ovidiu73 »

Zombi bine ai venit in echipa moldovenilor! :) Ai ales intelept ;)
Ana trebuie sa iti spun adevarul crunt: nu exista olteni alcoolici! Cu zaibar soro?...te rog...Sau poate ai origini din Moldova si nu stii :) In acest caz, bine ai venit si tu in echipa castigatoare! :lol:
Avatar utilizator
kiara
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 17 Iun 2013, 00:10

Re: Cei de langa noi

Mesaj de kiara »

:D Salutare Ovidiu!

Foarte tare povestea cu abstinenta la 50 versus 27 :)), no, ce atata graba...

chestie serioasa - in vizita la psihologul antipatic si roz, am o intrebare: in codependenta exista abstinenta? si daca da, care-i aia? (si daca-i aia .... nu cred ca ma pot tine de ea!)


Dimineata zen, master Oogway!
Under construction
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Gladiator73 »

Mda,draga Ovi.Confirm lookul finutei tale ca fiind,de departe,cel mai reusit vazut vreodata de mine ever,atat in tumultul strazii cat si pe tv...0723.. :lol: Eu cand am vazut domnisorica aceea eleganta,impecabila si de o frumusete rara stand picior peste picior in mijlocul unei multimi purtand pe chip stigmatele bautului prea-indelungat,am zis c-o fi ceva jurnalista sau tiitoarea unui alcoolic full de lovele.Si cand colo,distinsa de ea,ia cuvantul in plen si se prezinta:ma numesc X si sunt alcoolica..ptiu Doamne!Si a mai livrat si-o poveste despre consumul exagerat de alcool si modul in care a fost ravasita de asta..De necrezut!Ma bucur pentru ea ca s-a oprit din timp,stiu ca si tu ai avut o contributie importanta,ca sef,mascul alfa de grup AA din Iasi ;) si poate o convingi sa scrie aici povestea ei,ca sa largim numarul moldovenilor de pe forum..0723... :geek:
Iti doresc week-end misto,Ovi simpaticule!
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Ovidiu73 »

Salut Gladi,

"poate o convingi sa scrie aici povestea ei,ca sa largim numarul moldovenilor de pe forum..0723...
Te doare la basca pe tine ca ne copleseste Ardealul. Tu vrei sa o revezi pe domnisoara :lol: Te-ai molipsit de la Asido pe care il preocupa brusc literatura AA de la Iasi :lol: So....fiindca esti fratele meu, iti fac placerea si o iau cu mine la Cluj la intalnirea AA. :lol: Sunt convins ca vei veni si tu :lol: :lol: :lol:

Te imbratisez frate Gladi. Sa ai o saptamana frumoasa! ;)
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Cei de langa noi

Mesaj de Gladiator73 »

M-ai prins vrajitorule :oops: !Bag seama ca nu merge cu vrajeala la tine,cui incerc eu sa-i vand castraveti..gradinarului? :lol: Asido,sunt convins ca planuieste rapiri din Serai pe la dulcele targ al Iesilor si acum isi antreneaza calul alb si musculos.Traiasca nasii si finutele ca faina-i viata de alcoolic!
Iti doresc o saptamana placuta!
Scrie răspuns