021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Cei de langa noi

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Cei de langa noi

Mesajde Ovidiu73 » 10 Ian 2015, 06:05

Buna dimineata dragilor,

M-a sunat aseara Iliuta, tocmai de la el de peste garla cea mare, sa ma felicite. Si mi-a zis sa intru pe forum ca, a scris frumos de mine :zambet: Cum bine stiti, Iliuta e irezistibil, eu unul nu il pot refuza. :zambet:
Asa ca am citit ce mi-ati scris si mi-a placut si va multumesc foarte.

@ Dani. Pana voi implini 10 ani de astinenta, voi scrie un text mai puternic decat asta de l-ai postat matalutza. Dar sunt convins ca, matalutza tot pe asta il vei re-posta periodic, fiindca e despre inceput.
Iti multumesc ca mi l-ai re-amintit. :jos-palaria:

@ Iliuta. La multi ani pentru ziua de azi si pentru cea de maine!

@ Relus. La multi ani. Abstinenta senina si tie!

@ Tudor. Multumesc “old” :jos-palaria: Poate ne vedem diseara on-line, sa vezi muschi mi-am tras la aniversare. :ranjet:

@ Ploicica. Ne vedem la Grup, Basarabia colt cu Chisinau. Ca si la grupurile din Bucuresti ajung mai des ca matalutza! :foarte-amuzant:

@ Alma. Eu ce am avut de spus, am cam spus. Poate ca voi mai scrie, cine stie.
Si nu am uitat ca am o datorie la tine. :zambet: Poate ne intalnim prin tara pe la vreo Conventie, ca am intrat cu datorii in noul an. 😉

@ Sorel. Finul meu favorit! :zambet: Acuma tre’ sa fiu sincer si sa marturisesc ca, asa ma adresez fiecaruia dintre finii mei. Si de fiecare data obtin un zambet. :zambet:
Astept sa ma chemi cand tai panglica la tine la Grup. Ca la inaugurari si taieri de panglici ma bag mai ceva ca primarul. :zambet: Te imbratisez cu drag.

De fapt, pe toti va imbratisez cu drag si va doresc sa aveti o abstinenta senina.
Doamne ajuta!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 10 Ian 2015, 09:21

La multi ani!, domnule Ovidiu te cunosc doar din ce ai scris pe forum acesta si pe cel AA, dar ma bucur sincer pentru abstinenta dumitale care o motiveaza si pe a mea si imi arata ca se poate s fara alcool. Va salut cu multa stima si cu tot respectul.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 11 Ian 2015, 09:04

La multi ani Ovidiu pentru cei 7 ani de abstinenta !
:ingeras:
Iti doresc sa fii abtinent in continaure zi de zi , sa scrii ca sa te pot citi :lol: , sa impartasesti din expierenta ta , sa ,,furi " de la "tineri,, disperarea ca sa nu uitam cum este acolo jos .
De fapt mai simplu : Abstineta senina in continuare frate Ovidiu ! :hug:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
stefanescu12@yahoo.com

Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ovidiu73 » 11 Ian 2015, 21:00

@ Styx,

La multi ani si dumitale domnule Styx! Stima si respectul! :zambet:
Acuma facem o conventie : cand ne vom intalni , ne vom vorbi la persoana a doua singular. 😉 Comunicarea va fi mai eficienta.

@ Colea,
La multi ani si tie tinere! :zambet: Si abstinenta senina. Si refacere grabnica.
Doamne ajuta!

Ploicica
Veteran
Veteran

Mesajde Ploicica » 16 Ian 2015, 06:46

ai dreptate dom profesor! :rolleyes:
astept urecheala :joaca:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 02 Mar 2016, 05:18

Ovidelu, tu stii ce sentimente deosebite am eu pentru tine si-ti multumesc din suflet pentru abstinenta mea!O primvara frumoasa alaturi de cei dragi! :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs
Nume anterior: ilyuta

Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ovidiu73 » 09 Mar 2016, 21:18

Multumesc frumos dragul meu Ilyuta! :hug: Iti doresc o primavara frumoasa si o abstinenta senina!
Doamne ajuta!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 11 Mar 2016, 20:01

Mai nea Ovidiu rusine mie ca intru mai rar pe forum dar abia acum am vazut ca ai sarbatorit. Ce sa-ti spun, sa ai viata lunga si frumoasa si felicitari pentru ziua de astazi pe care ai trait-o in abstinenta.
:jos-palaria:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ovidiu73 » 19 Mar 2016, 22:39

Habar nu am ce zici tu ca am sarbatorit. :zambet: Eu sarbatoresc fiecare zi de abstinenta, da' numai seara, inainte cu cateva clipe sa adorm. Ca mi-e lene sa ies din casa dupa bautura, cand sunt in pijamale. Iar in casa, nu tin bautura. 🆒

Mihai
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Mihai » 17 Apr 2016, 18:35

Ovidiu , (nașule in termeni AA :zambetoi: ) , tare bine mi a prins discuțiile avute cu tine de a lungul anilor, iar despre cea de astăzi ce sa spun ... mulțumesc !

De fapt vroiam sa scriu ca mi pare rău pentru ca nu mai dai cu bătu ' pe aici ,

...materialul clientului... de reținut asta :zambetoi:

Bafta! !!
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”