021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

As dori sa ma prezint

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
crysleo75
Boboc
Boboc
Mesaje: 48
Membru din: 28 Dec 2011, 00:46

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de crysleo75 »

Alexa, cu toată stima și cu toată experiența ta de 2 ani pe acest forum, aș vrea să-mi spun și eu părerea(fiindcă mi te-ai adresat încercând parcă să mă convingi pe mine, de anumite acțiuni de-ale tale), cred că nu putem judeca nici acele ,,păsări călătoare,, ptr faptul că nu au mai postat aici. Se prea poate ca unii să nici nu aibă legătură cu o intrare sau nu în abstinență, dar unii poate nu au găsit aici ceea ce credeau ei la acea dată că au nevoie ptr ei... Nu ne putem erija în deținătorii adevărului absolut... Iar rămânerea (,,lângă învingători,, cum îți place ție să zici, și cred că sună ca naiba ptr un ,,novice,,...) pe acest forum nu garantează nimănui o vindecare miraculoasă, sau vreo abstinență senină... Mă consider ca fiind parte a acestui forum, de aceea mă interesează atât forumul cât și cei ce postează în el..., sper să nu fiu judecat greșit!
Cu mult drag, și în totdeauna ptr păreri sincere și la obiect!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de asido1973 »

Pe acest forum cryselo , incet , dar sigur , vom creste si vom invata impreuna!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de proco »

Salut, Cristi! "Pasari calatoare" a fost o expresie de mangaiere a Alexutei, acele pasari tot mai "stationeaza" pe meleagurile unde anotimpul le prieste, dar aici efectiv "cum apar, asa dispar". Eu, Proco, iti spun ce vor aceste persoane: "pastila magica de lasat de baut", sa-i incurajam cu "bautul controlat" :lol: si daca avem acea "solutie": SA NU MAI DUCA PAHARUL LA GURA!! :lol: AR FI O.K.! "Fredoom" este o exceptie, ca nu se poate loga. Dupa cum ai sesizat, TOTI i-am transmis cuvinte de incurajare. si cum era firesc, asteptam macar un: "sa va ia 666 :mrgreen: ". Mai gresim si noi, si cum se va loga, o vom imbarbata!

Cu respect, PROCO!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de asido1973 »

"de freedom » Dum Ian 29, 2012 10:20 am

Multumesc asido pentru ajutor, dar crede-ma ca toate etapele enumerate de tine, le-am parcurs de vreo 20 de ori pana acum si tot pe alte forme de tratament ajung. uneori pot sa accesez forumul integral, dar numai pentru lectura, iar cand dau replay si mi se cere sa ma autentific, ma conduce din nou pe alte forme de tratament, sau chiar imi apare textul foarte frustrant cu :ÿou are not authorized to read in this forum".
am scris de doua ori la sectiunea suport tehnic, dar inca nu am primit raspuns.
in aceste conditii, te rog frumos pe tine sa scrii doua vorbe de ultumire pe topicul meu de prezentare, ca sa nu creada ceilalti ca am disparut si ca striga la gura pesterii degeaba, asa cum scria cineva, proco cred.
pentru mine descoperirea acestui forum a fost o binecuvantare si chiar vad aici posibilitatea de a ma elibera de unele mari poveri sufletesti, care ma conduc spre magicul anestezic emotional din pahar.
nu stiu ce sa fac ca sa pot sa scriu, nu stiu unde e neregula, dar stiu ca mai scria undeva pe forum o femeie, ca nu poate accesa decat alte forme de tratament, iar un admin i-a mutat atunci postarea unde isi dorise, dar asta e doar o solutie de moment.
multumesc si sa ai 24 de ore minunate (asta e salut din AA-ul din alta tara)"
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de Adorable »

Imi cer scuze personal lui freedom ca m-am pripit stigmatizind-o ca facind parte din acele multe ''pasari calatore'' care trec pe acest foorum.in rest repede se baga unii sa arunce cu pietre de parca ei ar fi perfecti si nu ar gresi.In fine No Coment .Proco mersi pentru sustinere esti intodeauna un dragut si un barbat care gaseste mereu umor in toate lucrurile !
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de asido1973 »

:D
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
crysleo75
Boboc
Boboc
Mesaje: 48
Membru din: 28 Dec 2011, 00:46

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de crysleo75 »

Alexa,
Și eu îmi cer scuze la tine, în nici un caz nu am vrut să o iei personal, speram ca dezbaterea și opiniile să fie ,,la liber,,. Deci încă o dată te rog să mă scuzi dacă te-am supărat cu ceva. Ai perfectă dreptate, nimeni nu este perfect, mai ales eu..., cam atât..., mai mult chiar nu pot!
Proco, se pare că tu ești personajul drăguț..., și cu umorul la el, deci ,salvează-mă,,! :)
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de tudor »

Buna ALEXA !

Frumos gestul tau de a iti cere scuze !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de dudaev »

Buna si bine ai venit pe acest forum sintem alaturi de tine
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: As dori sa ma prezint

Mesaj de dudaev »

Bine neai gasit sintem alaturi de tine SINTEM ALATURI DE TINE
Încuiat