021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de asido1973 »

Felicitari , draga Iliuta pentru cele 6 luni de abstinenta! Ma bucur ca ai reusit pana acum , asa ca fii pe metereze in continuare si tine aproape de tudor!

P.S. Catelusii sunt la mama soacra , asa ca ii las pe maini bune! Ne citim pe forum in continuare. Dimineata plecam , ca sa ajungem pe la 7:30 la mare. Asa ca pe la 4 trebuie sa ne trezim!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de tudor »

de ilie » Sâm Iun 23, 2012 5:08 am
...Daca vrei cu adevarat sa nu mai bei, asa cum gaseam noi metode sa ne ascundem ca bem tot asa de usor eu le gasesc acum sa nu beau, pentru ca imi doresc cu ardoare din tot sufletul meu sa nu ma mai intorc in iadul din care abia am scapat...
ImagineDraga ILIE ESTE SARBATOARE!!!!!!

sint foarte emotionat si fericit ca AZI implinesti 6 luni de abtinenta si ma sint magulit de faptul ca :"vinovatul principal de ceea ce mi se intimpla, dupa DUMNEZEU "sint eu .

Nu exista recompensa mai mare sa vezi cum si prietenii mei.alaturi de tine ILIE, se recupereaza din alcolism fiecare la randu-i dupa intrarea in abstinenta:Proco ,Relus,Vanea,Gladiator,Mihai, ,CRISTI, MOIRA si enumerarea poate continua cu cei care se deci sa raman alaturi de noi in abstinenta.

ILIE !Daca la 'inceputuri" scriai :
.Nu vreau sa va pierd!Vreau sa fiu alaturi de voi(SPER) mereu. Daca in alte situatii nu pot sa schimb legile naturii si trebuie sa acceptam durerea, ca sa nu va pierd pe voi sta in puterea mea sa fac asta si ma straduiesc in fiecare zi, stradanie care imi este mult usurata de ajutorul vostru.Incet si sigur, cu pasi mici, incerc sa tin pe linga voi.
Acum este o reala reala placere sa "te vad "acum mai sigur sigur pe tine . :D Iata ce scriai pe data de :Mie Feb 22, 2012 5:38 pm
Mie Feb 22, 2012 5:38 pm
ma simt ca un purice linga elefant, care zice:"tropaim,tropaim".
iar eu iti raspundeam :
Tropaim ILIE ! Se pare ca abia tin ritmul cu tine . O sa imi inchiriez un laptop si am sa il leg de gat ca pe tambal pentru ca eu cred ca numai as pot face fata entuzismului tau .Baga gaz ILIE si ne incalzeste ca si pana acum inimile.Nu fi modest .ci scrie din ceea ce simti ...
... Tudor ...am crezut sigur ca este un medic in domeniu, infiltrat printre cei amariti ca mine, pentru a ne ajuta fara ca sa ne fie jena (ILIE).
ILIE ,numai un alcoolic poate sa inteleaga alt alcoolic .Consilieri in adictii cei mai buni sint fosti bautori "FRUNTASI "
Apropo de fruntasi ,Simbata aniverseaza 18 ani de abstinenta un" fruntas " si alturi de el " TROPAIE":lol:
un "invatatel" de doi ani abstinent .Ei sint ca si voi certitudini ca se poate sa traiesti senin si fara sa bei alcool ceea ce va doresc si in continuare .

ILIE ASTEPT CONTINUAREA ! (Tudor)
Draga ILIE continuarea este fiecare zi la timpul ei petrecuta in abstinenta este o zi de recunostinta pentru ea si pentru DUMNEZEU .

Iti urez abstinenta senina si definitiva si iti multumesc pentru abstinenta mea.

Te imbratisez cu drag ,Imagine
Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
cristi47
Veteran
Veteran
Mesaje: 259
Membru din: 20 Mar 2012, 07:27

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de cristi47 »

Salut ILIE! :D

Iti urez si eu "La multi ani " pentru cele 6 luni de abstinenta si felicitari pentru evolutia ta si felul cum te curezi.Iti mai doresc si un concediu placut si fericit si sa fie asa cum ti-ai propus .Ma bucur nespus pentru tine si-ti multumesc pentru abstinenta mea iar tie iti doresc abstinenta senina si definitiva.Doamne ajuta si directia obligatoriu :arrow: .Ti-as fi scris mai mult dar sunt pe fuga ca trebuie sa si muncesc dar esentialul ti l-am scris .Si daca ai vreodata placerea sa mai sporovaiesti cu mine ia te rog nr.meu de tel. de la OLD TUDOR .

Cu respect si deosebita consideratiune te imbratiseaza cu drag Cristisoru. :D
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salutare Iliuta.
Felicitari pentru cele 6 luni de abstinenta si multumim pentru abstinenta noastra .Esti un om bun Iliuta si meriti tot cei mai bun la randul tau.
Te imbratisez cu drag al tau colea ,alcoolic abstinent.
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Tavi »

Salut Ilyuta , esti incredibil, fenomenal , nemaipomenit te citesc in fiecare dimineata si am ajuns sa ma gandesc inainte de a deschide netu , cu ce o sa ma mai surprinda ilie de data asta, esti atat de plin de surprize incat e o desfatare sa te citesc dimineata ,nu stiu frate de unde le scoti dar pe de departe se vede pofta ta de viata .
Si eu am vazut in tine un altul decat ar crede cineva care te citeste doar o data , ca si Mircea( pe care il salut aici la tine) cred ca esti o fire complexa si as mai adauga sensibil ,inteligent( am remarcat ca stii a citi printre randuri )onest ,tolerant si chiar daca povestirie tale sunt pline de umor eu am vazut un om bine organizat cu o abilitate extraordinara de a face haz de necaz , in plus imi place foooaaarte mult ca iti iubesti copilul enorm si eu ca si tine imi iubesc baiatul nespus si mi as da si viata pentru el .
Felicitari Ilyuta pentru abstinenta ta senina , felicitari pentru cele sase luni minunate si iti doresc in continuare zile pana la sfarsitul vieti de abstinenta.
Al tau prieten Mihai
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de proco »

Salut SULYCUTA! :lol: :lol: :lol: :lol: Sa nu te mai gandesti ca provine de la sulitar din sport, ci de la latinescul "sula" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , care combinat prin dezmierdare, devine sulicuta, adica o sula mai mica. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ce sa-ti spun dupa 6 luni de abstinenta, ca esti activul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: forumului si de fiecare data ne-ai bronzat cu expresiile tale, ne-ai mangaiat, ne-ai mai si confundat, ne-ai mai luat si la peleu, ai fost o valiza diplomat cand au fost pareri diferite, DAR UNA PESTE ALTA, TI-AI INTARIT-O AICI CU NOI! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ABSTINENTA, BINEINTELES! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In convorbirile telefonice cu tine, imi antrenezi mereu ciocanelul si nicovala urechii, care sunt solicitate audierii cuvintelor fara punct si virgula si a expresiilor non-stop la care limbarnita mea este blocata la mantinela. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In orice caz, esti placut din orice directie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si doresc sa ne cunoastem face to face. ;) Crezi ca va sta cineva langa noi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Il bagam pe Hodorog intre noi, sa vedem daca-l strivim. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa-ti traiasca depozitul de bauturi, care mai are si rolul de cabina telefonica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, iar lazile sunt ecranul de protectie in timpul convorbirilor. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ITI MULTUMESC PERSONAL, PT. DESFATARILE TALE SI SA FII IN CONTINUARE OMNIPREZENT PE FORUM!
Semnat PROCOSTINA! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de la beat prastie! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Ovidiu73 »

Felicitari nenea Iliuta!

Parca mai ieri intrai pe forum si il incurajai pe nenea Tudor sa isi pastreze abstinenta firava :lol: :lol: si iata ca acum ai deja 6 luni de abstinenta.
Ma bucur de bucuria ta. Abia astept sa ne intalnim ca sa stam de vorba pe indelete si sper sa ma molipsesc si eu de la entuziasmul tau.

Imi amintesc un vers din vremea de liceu, de pe vremea cand Bac-ul se trecea usor , cum trece gasca printre moleculele de hidrogen si oxigen:
orice-nceput se vrea fecund....
Gandurile bune sunt facute sa rodeasca....se aplica din plin la matalutza...nenea Iliutza :lol:

Cu drag.
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de moira »

Congratulations Ilye, my dear! :oops:

Te felicit din toata inimioara mea de albatros pentru cele 6 luni de fericire si pentru cele 701 de mesaje cu care ai incantat acest forum!
701 * 15 cm(in medie) = 10 515 cm = 105,15 metri de text..... ia sa masori cat are BB sa vedem cum stai ;)

Nu stiu ce sa iti scriu ca sa fiu mai originala pentru ca antepostatorii mei au spus cam tot ce era de spus. Ma alatur si eu si iti trimit o imbratisare din aceea cum m-a invatat Freedom, in care pun toata caldura si toata intelegerea mea fata de realizarea ta! Sa-ti ajute Dumnezeu (si TUDOREL desigur), sa ai numai zile senine si sa te bucuri de ele!

Love to you and :arrow:
Moiras :)

P.S.Telefonul tau de aseara a venit la fix, chiar daca a fost scurt , mi-a fost tare de folos in planurile pe care mi le faceam pentru evadarea de acasa si pentru intalnirea de la Iasi.
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de proco »

Ilyuta nu te pot lasa la greu si cu ocazia a sase luni de cantat prohodul alcoolului, m-am gandit ca daca tot mintea mea este fugita cu o artista, sa-i dedici sotiei tale diseara, din pozitia pe spate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: urmatoarele:

Imi face creme si glazuri
Budinca, frisca, tort de mere
Mi-aduce multe prajituri
Si gem... sub dansa de placere !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ai grija ca a inceput sezonul pepenilor si sa nu parai prea tare dedesubt, ca se desface in doua! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ia si Albatrosul cu caldura, ca nu merge, bla bla bla....daca iese meci frumos, transpiratia nu mai conteaza! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ce, tu cand luai o medalie, te miroseai imediat la subrat sa vezi daca o meriti? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Medalia, bineinteles! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ti-am recomandat subratul, ca daca te duci spre alte anexe, nu se stie! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gata, ca s-a incins scufita cu garofita! AZI NUMAI AL TAU, PROCUT !! :lol: :lol: :lol: :lol:
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de staval »

Draga Ilie,
te felicit pentru abstinenta ta si-ti repet ca esti un erou! Tu singur ai reusit sa fii abstinent, ai avut mereu tentatia aproape (lucrezi cu alcool), ai reusit sa nu-ti implici sotia in asta...esti grozav! Te rog sa-ti mentii aceasta abstinenta definitiv si sa fii mereu vesel si optimist!
Încuiat