021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie!

Mesajde sica0723 » 13 Mai 2013, 22:05

Ce face fratele Iyuta?
US 24 h

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Mai 2013, 22:29

:D :D :D :D :D :D :D Bobocel US 24 h, dar dupa cum se tin astia de dupa aripioare si merg, cred ca este generatia urmatoare de bobocei, pentru ca arata ca si cum ar fi mincat visinile din visinata si-s cam betisori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Astia nu sunt boboceii nostri. :D Ia uite ce priviri imprastiate si picioruse impleticite au :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu mult drag ii asteptam la gradi :D
ilyuta :D :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mai 2013, 01:32

:D Multumesc mult dragii mei Prieteni pentru faptul ca va bucurati alaturi de mine pentru fiul meu dar sa stii Colisor ca mai am de asteptat cu nepoteii deoarece fiul meu este capos ca tac'su :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Cind i-am spus eu cu cit drag ma voi ocupa dei, mi-a spus sa stau linistit ca nu mi-i da el pe mina ca sa-i stric cu dragostea mea bolnava si mi-a mai spus ca v-a face copilasi cind el si aleasa lui vor fi in stare sa-i creasca singuri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mda, daca in timpurile mele de "glorie" incepeam sa ma cert, sa-i reprosez sa tip si in final sa beau pentru a-mi alina "durerea" acum ma gindesc cu mindrie ce baiat destept are tata. :D :D :D
Va doresc si eu pentru copiii vostri, multa , multa sanatate, implinire si mult noroc. :D

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 14 Mai 2013, 06:45

Buna dimineata Iliuta,
In postarea de la Ovidiu eu ma refeream doar la mine, la felul cum vad eu lucrurile in momentul de fata. Sunt convins ca mai tirziu am sa le vad altfel.
Din cite am inteles de la grup pasii se fac dupa cum crede de cuviinta fiecare, nu este obligatoriu sa-i faci pe toti la rind sau intr-un anumit interval de timp. Din contra daca nu poti sa-i faci, sau nu vrei nu este nici o problema, totul se rezuma la alegerea fiecaruia.
Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze.

Iti doresc o zi buna

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 14 Mai 2013, 09:35

Salutare Ilyuta,

boboceii sunt putini mahmuri :lol: ... sper ca nu am suparat pe cineva....

Cat despre telefon, stai linistit, pe zi ce trece ma simt tot mai bine si sigur pe mine... asta nu inseamna ca am scapat, ca sunt vindecat.... stiu ca nu am voie sa gust un pahar de bere :D ...

Aaaaaaa,ti-am tot zis ca sunt preocupat de alimentatie, sa mananc corect, acum asta se vede ;) cantarul arata 67 kg ... cand am zis stop alcool, aveam 82 kg :D
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mai 2013, 15:08

:D Mai frumuseste, adica tu vrei sa-mi spui ca nu mai anevoie de mine si ma intarci? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma bucur mult bobocel US 24 USh de minunata VIATA noua traita ABSTINENTA si imi inchipui cum arati acum. :D Ma faci gelos asa ca, ia sa ma duc eu la lergare si la sport chiar acum. :D
Si cu boboceii, aia mahmuri de ieri nu erau ai nostri, deoarece cei de la gradi sunt cuminciori si silitori, aceia erau viitoare generatie de bobocei care ne citesc dar nu indraznesc sa scrie(cum am fost si eu odata :o )
Cu mult drag te imbratisez bobocel,

georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde georgeta » 14 Mai 2013, 15:17

Care bobocei mahmuri, dom'le? Ia uitati-va la noi ce vioi suntem !! :lol: :lol: :lol: :lol: Iliuta, ma grabesc sa pun cateva pozisoare ca atunci cand vei invata si tu, n-o sa mai am loc de tine ! :lol: :lol: :lol:
Cu mult, mult drag!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mai 2013, 15:22

Georgelus, nu era vorba despre voi, boboceii nostri ci de altii , ia uite ce pozisoara a pus inainte bobocel US 24 h.Am sa-i smulg un pufulet din :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si da, voi sunteti astia din chiuveata, minca-v-ar tata de bobocei frumosi, destepti si cuminti :D :D :D :D

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 14 Mai 2013, 23:20

Noapte buna Ilyuta!
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 15 Mai 2013, 00:48

:D Ce frumos!!! :D Multumesc bobocel US 24 h si-ti doresc si eu la fel. :D

Nu pot sa spun "buna dimineata" pentru ca este noapte acum dar va salut si pe cei mari si pe bobocei. :D
Dragii mei, vroiam sa va spun ceva legat de mine si de trairile mele din trecut. :o Nu este ceva nou dar vorbind ieri cu Criss la telefon(hello, bobocica Criss :D ) si intrebind-o ce face, mi-a spus ca o asista pe mititica ei la plimbatul cu rolele. :D M-am bucurat atit de mult pentru amindoua si mi-am adus aminte de mine ca desi il iubeam enorm pe fiul meu, l-am privat de multe momente sublime din viata lui, eu neavind rabdare sa stau cu el si de multe ori il trimiteam cu altcineva(din familie) iar eu imi pierdeam vremea cu o femeie maritata si restul il stiti cu totii, biind :o :( :( :( :( :( :( Ce trist si ce pacat ca nu mai poti trai ceea ce nu a fost trait la timpul lui(nu-mi apartine mie intelepciunea, este de la sotiia mea, normal :) )Acelasi lucru il faceam si la cursurile de innot, de baschet, de volei , de tenis de cimp etc la care il dadusem si el mititelul era asa de harnic si constiincios, parca era un soldat. :D Bine macar ca s-a dezvoltat frumos dar pentru mine, sincer va spun ca foarte multi ani am baut si pentru faptul ca nu-mi puteam accepta trecutul, pentru cite rele am facut. :o :( :( :( :( :( :( :(
Ce bine este ca voi sunteti tineri si puteti invata din greselile altora si ce bine de mine ca mi-am insusit cu toata convingerea "Rugaciunea pentru seninatate" pentru ca in zilele de astazi sa ma pot accepta macar cu indulgenta si sa nu mai caut motive de baut :)
II multumesc lui Dumnezeu zilnic, ca macar daca am facut ceea ce am facut pina acum, la momentul cind am incetat sa beau, incerc sa schimb ce mai pot de acum inainte si sa ma bucur de tot ce va fi in viata fiului meu de acum inainte ca un tata normal si responsabil si nu beat sau mahmur ca in alte vremuri. :)
Va imbratisez pe toti cu mult drag si iubire si sa stiti ca sunt foarte sensibil si la copiii vostri (cei care aveti :D )

Înapoi la “PREZENTATI-VA”