021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie!

Mesajde CRISS99 » 21 Dec 2013, 04:59

:impreuna: puuup Ilie,lasa ca stim ca esti ocupat. :ingeras: Puuup.
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde CRISS99 » 21 Dec 2013, 15:59

ilie » 13 Feb 2012, 20:49
Vreau sa imi cer scuze daca o sa par plictisitor pentru unii si nu cred ca este normal sa postez in fiecare zi pe forum dar o fac in speranta ca asa voi putea trece cu succes peste inceputul abstinentei mele.Am citit multe articole aici de foarte mare ajutor mie si eu cred ca pentru mine, ma va ajuta sa reusesc facind asta.Asa ca, azi am o luna si 3 zile de cind nu mai beau si vreau sa ramin asa.Cam dupa cit timp trece pericolul de a-ti fi frica de tine ca sa nu te intorci de unde ai plecat?
Multumesc tuturor pentru intelegere.

Multa sanatate si puere va doresc la toti!

georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 18,12,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde georgeta » 23 Dec 2013, 12:04

Multa sanatate si sarbatori fericite alaturi de cei dragi ! :bradut: Cred ca e cel mai frumos craciun pentru tine de pana acum si iti doresc sa te bucuri din tot sufletul ! :ingeras:
Te imbratisez cu multa dragoste ! :hug:

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 23 Dec 2013, 16:52

:hohoho: :hohoho: :hohoho:

A trecut ceva timp de cand nu am mai intrat pe aici, insa, acum am facut-o, si nu puteam sa nu te salut si pe tine :impreuna: :hug:

Sa nu-ti faci probleme ptr mine, o sa fiu cuminte de aceste sarbatori, nu am de gand sa repet ce am facut anul trecut :ingeras: :friguros:

Sa ne-auzi cu bine :bulgarit:
US 24 h

Gladiator73
Veteran
Veteran

Mesajde Gladiator73 » 24 Dec 2013, 09:54

Sarbatori fericite minunatule!Sa te bucuri de sotioara ta inteleapta,de tine insuti ,de baiatul tau si de Dumnezeu.Te imbratisez!

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 24 Dec 2013, 15:44

Dragii mei ,Crisstinell, Georgelus,Sorelus,Bobocel USA 24 h (Sica), Gladisor si toti ceilalti,va multumesc din suflet pentru gindurile frumoase si pentru mine este intr-adevar cel mai frumos Craciun din ultimii cel putin 20 de ani(si cei din jurul meu simt la fel si fiul meu chiar mi-a spus asta iarsotiei i-am facut si ei un Craciun... si nu am vazut-o niciodata sa bea atita vin cu atita bucurie-cam 3-4 pahare pe seara si asta datorita atmosferei fantastice pe care o avem in familie cu acest prilej).Am o febra musculara de la atita sport cit fac zilnic cu fiul meu si prietena lui, de nu va inchipuiti dar zbor de fericire .Cred ca voi pune poze in Sport ilustrated, asa de bine arata ei jucind tenis :ras:
Da Galdisor, ma bucur de toate cele enumerate de tine, incepind cu multumirile mele pentru Dumnezeu si pentru cit de bun este cu mine si cum a facut posibile toate aceste minuni din viata mea, ultima fiind cea de a deveni ABSTINENT.
Va multumesc tuturor si va doresc si eu sincer si din suflet CRACIUN FERICIT , liniste, pace sufleteasca si numai bucurii. :ingeras:

Draga mea Relus, sunt alaturi de tine si atita timp cit n-ai primit vesti, pe care nu vreau sa le primesti niciodata, sunt sperante si eu cunosc cazuri similare, care dupa lungi si chinuiatoare asteptari,totul s-a terminat cu bine.Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa rezisti si stiu cum te simti si nu uita ca tot timpul suntem aici pentru tine.Craciun plin de SPERANTE care sa se materializeze, iti doresc cu toata dragostea mea, Relus.
Va imbratisez cu mult drag si iubire,
ilyuta :friguros: :cusania:

http://www.youtube.com/watch?v=vFc7STuQF0U

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 24 Dec 2013, 18:28

Dragii mei, nu vreau sa va intristez dar Asido m-a facut sa pling.Da, da, m-a facut sa pling si vreau sa va spun ca stind eu asa linistit si fericit impreuna cu familia mea la micul dejun, suna telefonul si am ramas uluit de ceea ce am auzit. :spun-ceva: Cu cea mai calda si frumoasa voce auzita de mine la cineva cintind colinde(eu am crezut ca este vre-un preot de aici, pentru ca toti ma cunosc si suntem si prieteni), am ascultat plin de emotie cel mai frumos colind romanesc si deja aveam lacrimi in ochi si pielea gaina si cred ca si el pe la sfirsitul citecului, era cam emotionat si cu vocea tremurinda si la sfirsit i-am marturisit cit de atins am fost de acest gest si am intrebat cine este el si cind mi-a spus ca este Asidelu, m-au "napadit" lacrimile de-a binelea. :jos-palaria: Cind m-au vazut ai mei cu lacrimile siroind, m-au intrebat ce s-a intimplat si ce veste am primit la telefon dar cind le-am zis de surpriza facuta de un prieten drag, s-au linistit si s-au bucurat si ei. :lumanari:
Nu am cuvinte ca sa-ti multumesc , Asidelu si sa stii de la mine ca ai si o voce minunata si nu am cuvinte sa va multumesc TUTUROR ca existati si faceti parte din viata mea. :pupici: Dupa cum vedem toti, tot ceea ce faci bun si frumos, se rasfringe si se reintoarce insutit asupra ta si familiei tale. :cadou:
Va imbratisez pe toti mult drag si iubire si va doresc SARBATORI FERICITE, fara alcool! :pupici:
ilyuta :friguros: :cusania:

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde CRISS99 » 24 Dec 2013, 20:07

:cadou: Sarbatori fericite Ilie!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 24 Dec 2013, 21:09

Craciun Fericit si multa sanatate prietene! :ingeras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 24 Dec 2013, 21:36

P.S. Si nu mai da si tu tot din casa :ras: :ras: :ras: :ingeras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Înapoi la “POVESTEA MEA”