021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

Gladiator73
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie!

Mesajde Gladiator73 » 20 Ian 2014, 09:34

Interesanta expunerea parintelui,Iliuta si lasa mult spatiu de meditatie.In ,,Pilda celor zece leprosi",din Noul Testament,tocmai asta ni se spune,ca mult prea putini oameni sunt recunoscatori pentru evidentele minuni zilnice din viata lor.Din cei zece amarati vindecati de lepra de Iisus,numai unul s-a intors sa-I multumeasca binefacatorului sau.Restul,bucurosi sa sunt sanatosi, au tulit-o la vale cat ii tineau picioarele,fara sa se uite inapoi.Adevarat zice parintele ca ne gandim prea putin la Dumnezeu intr-o zi,care,pana la urma are 24 de ore.
In cazul nostru,numai minunea de a ne trezi dimineata fara sa fim mahmuri sau beti,e un dar zilnic si trebuie sa dam slava lui Dumnezeu pentru asta.Dar ce sa mai spunem de restul binecuvantarilor divine de peste zi?
Multumesc Ilie ca m-ai facut atent si sper sa fiu mai recunoscator si sa aloc mai mult timp lui Dumnezeu!

Ploicica
Veteran
Veteran

Mesajde Ploicica » 20 Ian 2014, 10:11

Multumesc iubire pentru frumoasa postare emoticon pupacios

de la o vreme io-s cam cill asa si nu stiam de ce :hug:
ma ia iliutzu cu iel in ganduri pe la bisi :joaca:

uitai sa va spun ca am doo serviciuri
un serviciu unde bag pe banda rulanta munca silnica si iau bani putini
si cel de astazi unde muncesc mai putin dar iau banuti mai multi
sunt cu curu in sus toate serviciurile astea... :ranjet:

deci astazi imi petrec si io mai mult timp p-aciulea cu voi
ca am ramas in urma cu cititul :joaca:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 20 Ian 2014, 10:17

Iliuta , hai distreaza-te si tu...

http://www.youtube.com/watch?v=d3Exi9F4jOc :ras: :ras: :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 20 Ian 2014, 16:59

Salutari Ilyuta!!!

Felicitari si la mai multe!!! :hug:

http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ

:ingeras:
US 24 h

freedom
Veteran
Veteran
Ani de abstinență: 4 ani

Mesajde freedom » 21 Ian 2014, 19:12

La multi ani Ilie :limonada: , si multumesc celor care m-au ajutat sa conspir si sa-l lamultianesc pe Ilie la aniversare.
te-mbratzi, "frumoasa si desteapta Free". :hug:

PS nu stiu cat esti tu de compulsiv la sport, fiindca in curand bati recordul mondial la povesti telefonice cu Dani :impreuna: ,
dar sa stii ca in vacanta am avut un program zilnic de genul: schi, sauna umeda (hammam), bazin/patinaj, plimbare. a fost foarte faaaaain ! :cadou:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 21 Ian 2014, 19:49

Welcome back, frumoasa si desteapta Free si ma bucur ca te-ai intors sanatoasa si fii sigura ca ne-ai lipsit. :hug: :impreuna: Sunt sigur ca ai avut o vacanta binemeritata si-ti multumesc mult pentru nenumaratele urari facute mie si sa stii ca absolut toti prietenii cu care am vorbit la telefon, fiecare incepea convorbirea transmitindu-mi urarile tale :ras: :jos-palaria:
Noi suntem bine sanatosi, dupa cum ne vezi si uite ca suntem mai bogati pe forum acum :jos-palaria:
Te imbratisez cu mult drag si ti pup. :ras:
ilyuta :impreuna: :friguros:

PS Scuze, am vrut sa scriu la tine asta Free dar dupa cum vezi, nu ma pot schimba si tot aiurit am ramas. :ras:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,04,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani

Mesajde dani » 22 Ian 2014, 08:53

Iliuta te rog sa ma ierti ca nu am priceput initial vorbele ultra-desteptei tale sotii in legatura cu penalitatile lui Ferdinand the Bull si plutocrati si ca n-am priceput ce are sula cu prefectura.Are!Citez dintr-un articol:''...proprietarii marilor banci de pe Wall Street care domina Rezerva Federala, aceleasi nume apar mereu: familia Rockefeller, Rothschild. Warburg, Lazard, Schiff si familiile regale din Europa.'' Deci daca bag un leu la rezerva federala ii ca si cum i-as baga un leu la Rockefeller in buzunar.Si banii ca banii,daca nu-i au isi tiparesc singuri altii,ci ACCESUL LA RESURSELE PLANETEI conteaza!Si asa se inventeaza ``niste arme chimice detinute de Irak``pe care apoi l-au democratizat,etc nu mai intru in amanunte ca ma ia ameteala.La noi in tara ar fii pe lista Rosia Montana si gazele de sist exploatate de Chevron.Si da,ai drepatate,eram sucit! Da cum mama naibii vroiai sa fiu cand dadea aia in Simona Halep ca-n lemne ? Ultimul set o fost la zero !
Imagine
Cine conduce lumea ? Piramida puterii
http://gandeste.org/general/cine-conduc ... erii/20836

No,asta-i ca sa vedeti cu ce ne batem noi capul noaptea la doua ! :ras: De ce nu pot eu dormi ca n-are bani Rotschild si Rockefeller bani de-o shaorma la lipie cu de toate :ras: :ras: Principalul ca eu si cu Ilie nu am baut astazi,apoi daca Rockefellii si Rotschilzii au baut,ii treaba lor.Ii astept la grup daca au o problema. :ras: Pa pa!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 22 Ian 2014, 13:35

Danisor da' ai facut oleaca de research :ras: :ras: Se cunoste ca esti inginer si vorba Ploicicai(te iubesc :lumanari: ) ai fi tare bun cu recensamintul curcilor, gainilor,caprelor etc, la Cuca :ras: :ras:
Nu-i bai Danisor si sa stii ca incepusem sa ma motocesc si eu aseara , gindindu-ma ca o faci nestiutoare pe sotia mea, in care eu am incredere totala :ras: In orice caz, apreciez ca ai luat un pas inapoi asa cum am invatat si eu tot de la ea ca fac oamenii valorosi atunci cind gresesc si cu atit mai mult apreciez deoarece polemica noastra era la ora doua noaptea si erai si acasa in pat :ras:( eu acum merg cu spatele, asa m-am obisnuit cu pasii inapoi) :ras:
In ceea ce ma priveste pe mine, stai linistit ca tot la mirositul floricelelor ramin, oricit de mult ar vrea ea sa ma schimbe :ras: dar cel mai mult imi place aici pe forum cu voi si ia uite cu ce frumos compliment m-am trezit eu in dimineata asta in privat: ...te pup frumosule ,,care esti pe persoana fizica"(vorba lui Vanghelie:)) :ras: :ras:
Nu v-as schimba pe nimic in lumea asta. :lumanari:
Va imbratisez pe toti cu mult drag si iubire si va doresc o zi minunata in continuare. :impreuna: :friguros: :cusania:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 22 Ian 2014, 14:18

Iliuta iubire, nici nu stii tu ce bun ar fi acuma, ca si coleg de munca un statistician precum este Danisorul nostru.
Am de facut un plan, care presupune, sa trec intrun tabel, caprele, oile, vacile caii, gainile si alte animale domestice ce traiesc pe langa casa omului. Sa socotesc cat papa si cate dejectii (cat se rahatesc) sunt cantitativ, ca sa stim in final cat polueaza ele saracile apele si pamanturile cu nitrati.
Oricum deocamdata, numa le trec frumusel in tabele si ma uit la poarta noua, ca mai mult nu pot.
Era grea arimetica la scoala mea si acuma numa de socoteli dau.
Te pupacesc si zi reusita iti doresc, desii aseara ma lasa-si cu ochii in luna, dupa primul telefon, mi-ai zis ca revii. :joaca:
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 23 Ian 2014, 11:39

Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Înapoi la “POVESTEA MEA”