021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

Ambasador
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu sunt Ilie

Mesajde Ambasador » 25 Mai 2017, 14:21

"Înălțarea Domnului. Sărbătoarea Înălţării Domnului reprezintă momentul în care, în prezenţa apostolilor, Iisus Hristos s-a ridicat la cer de pe Muntele Măslinilor. Potrivit cărţilor sfinte, Iisus a zis: “Iar Eu, când Mă voi înălţa de pe pământ, îi voi trage pe toţi la Mine”, insuflând credinţa că nu numai spiritul Său va fi înălţat, ci şi trupul.
De aici îşi are originea şi credinţa populară potrivit căreia cine moare de Înălţare ajunge direct în Rai. Salutul credincioşilor în această zi este “Hristos S-a înălţat!”, iar răspunsul, “Adevărat S-a înălţat!”.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 25 Mai 2017, 18:08

Adevarat s-a Inaltat, Dorut!
Fara mindrie iti spun ca eu in afara de Tatal nostru, nu stiu nici-o rugaciune si nici cu Sarbatorile Crestine nu prea le stiu dar ma
rog LUI cu cuvintele mele cind ma rog, ca si cum as vorbi cu voi si niciodata nu uit sa-i multumesc "pentru tot ce mi-a dat, pentru tot ce mi-a luat si pentru tot ce mi-a lasat"!
Doamne ajuta tuturor!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Ambasador
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 25 Mai 2017, 18:49

Doamne ajuta Iliuta! Iti simt zbuciumul uite-aici, in palma mea, in sufletul meu, stii? Interesant ecranul asta. Transmite caldura, omenie, durere, transmite atat de multe simtiri!
Ce-mi scrii mai sus, suna in urechile mele precum o rugaciune vesnic valabila: "Multumesc Doamne pentru tot ce mi-ai dat, pentru tot ce mi-ai luat si pentru tot ce mi-ai lasat". Iti dai seama Iliuta ce ai scris? Cata profunzime exista in vorbele acestea? Imi i plange inima cand le rosteste, dar o face atat de frumos! Atat pentru cei vii, cat si pentru cei care au trecut in nefiinta. Sa ne gandim la ei si sa ne rugam astazi, mai mult decat oricand.
Avem nevoie in noi de putina tihna si reculegere... Doar azi.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 25,06,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde colica zis alcoolica » 26 Mai 2017, 06:55

Condoleante Iliuta , imi pare rau pentru aceasta pierdere a fratelui tau . Dumnezeu sa-l ierte si pe tine sa te aline .
😢
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 26 Mai 2017, 14:09

Multumesc Colisor si cu siguranta ca fratele meu va avea mai multa tihna in cer...😭

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 26 Mai 2017, 14:39

Buna Davideea, povestea ta este povestea mea, a noastra...Toti am trecut prin ceea ce treci tu si sa stii ca exact ca si tine am procedat si eu cind am gasit acest Forum:imi era rusine ca voi fi identificat, imi era frica si nu aveam inceredere ca este ceva care
ma poate ajuta pe mine.In timp, adica peste ani acum, ce sa mai zic...stii...sunt o minune si eu...😇

La sectiunea "Prezentati-va" dai click pe 'New topic" si-ti alegi numele topicului, asa cum spuneai ca-ti place...Succes si bine ai venit in Life Boat, alaturi de noi!👍

MULTUMESc tuturor pentru abstinenta mea!

Davidea
Boboc
Boboc

Mesajde Davidea » 26 Mai 2017, 14:55

Multumesc mult,sper ca-n seara asta sa reușesc 😊

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,12,2010
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 4 ani

Mesajde Relus » 27 Mai 2017, 21:24

Am stat o vreme departe de voi.,chiar nu înteleg de ce .
Azi am simtit cu o intensitate neînțeleasă inca(pentru ca sunt bine),ca ar trebui sa ma întorc iarăși aici.
Si nu neaparat ca sunt așteptata de cineva,ci pentru faptul ca dorul de voi ,o sa mi treacă diar citindu va,doar aflând ceea ce faceți ,cum sunteti.
Te îmbrățisez Iliuta.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Iun 2017, 16:26

Buna sa va fie inima tuturor!
Stind in bucatarie cu nasul in sarmale, pt ca eu sunt si f harnic in afara ca-mi place sa petrec si o ajut pe jum mea sa gateasca(avem niste musafiri din strainatate😉) mi-am reamintit ce faceam eu in trecut in asemenea ocazii si poate unii se regasesc...
Totdeauna dar absolut intotdeauna imi puneam un pahar cu vin sa beau, restul pe ascuns ca sa nu ma vada ea si eram de-o
harnicie de rasturnam si muntii... Mi-era un rau a doua zi de nu-mi mai ardea de nimic, in loc sa ma bucur de familie si de anturajul grozav in care ma aflam(nimeni nu avea problemele mele).
Acum rastorn muntii la fel si sunt atit de impacat cu mine stiind ca ma voi putea bucura si eu ca oamenii normali de viata, acum de reintilnirea cu prieteni dragi ...🙂

Multumesc Doamne si voua dragi prieteni pentru abstinenta mea!😇

Davidea
Boboc
Boboc

Mesajde Davidea » 02 Iun 2017, 21:17

Ilie,cum as putea da de tine înainte de-a scrie aici?nu de alta dar dupa cum am văzut si cred,tu ai putea sa-mi dai putere...nu știu dacă e tocmai Ok,dar poți sa-mi lașiun nr de tel?

Înapoi la “POVESTEA MEA”