021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de dani »

Lasa Marcelino ca nu-i bai.Mai o galeata de net moca :D :D ,o maslina,o atentie...o informatie.Cel mai important lucru cand te invarti printr-o primarie e informatia .Nu intru in detalii dar iti povestesc o intamplare de acum cativa ani.Duc odata spre Viseu pe unul ce lucra prin Anglia si castiga binisor cca 1500 de lire pe luna,avea trei copii acasa si visa sa-si termine o casuta modesta inceputa cu multi ani in urma.Era trecut de 12 noaptea si imi zice sa-l luam la ocazie pe tinerel ce statea acolo cam fara sperante de a mai prinde ceva pe aceeasi ruta.Din vorba in vorba aflam ca tinerelul terminase facultatea si lucra deocamdata pe venitul minim admis de lege in Primaria Cluj,deoarece il sustinuse in campania electorala pe Emil Boc care tocmai castigase primul sau mandat de primar.Dupa ce am lasat tinerelul jos ii zic ``viseeanului``meu:``Uite tu peste 10 ani de munca asiduua poate ca-ti termini casuta ,cumperi doua vaci si o masinuta de pret mediu.Feciorul asta cu venitul lui minim cu tot,in 10 ani are jeep,mertan si trei case...A zambit si mi-a dat dreptate...Au trecut mai mult de zece ani de atunci.Cu clientul meu din Viseu nu m-am mai intalnit niciodata,dar celalalt umbla cu jeep si are nu trei apartamente ci mult mai multe,ca-i actionar la o firma ce a facut si vandut sute de apartamente.
Morala-Ai bine-i sa fi pe langa tzatza!
O zi buna Rocky
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
sica0723
Veteran
Veteran
Mesaje: 649
Membru din: 05 Ian 2013, 09:05
Zile de abstinență: 27,01,2013
Localitate: Bucuresti

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de sica0723 »

Salut Dani,

Cum adica e bine sa fii pe langa " tzatza "? :? eu nu inteleg, nu vrei sa explici? sper sa nu pui o poza si atat :lol: :lol: :lol:
US 24 h
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de dani »

Cum care tzatza ? De...matza :D :D :D
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de HOPE »

Buna ziua gradinita!
Draga Ilyuta, te vad on...daca-mi dau corigentele si promit sa fiu cuminte :roll: ma primesti inapoi?
Fa Rai din ce ai!
Marcelino42
Boboc
Boboc
Mesaje: 90
Membru din: 06 Mai 2010, 13:16

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Marcelino42 »

@Dani Aici e tzatza tare slaba, in secolul XXI nu e apa in primarie, se poarta cu galeata de la fantana. Semnal la Orange canci. La toaleta cand ma duc, imi ridic nadragii ca la inundatii, ca e toaleta in curte, curat ecologica. Iar cand revin, ar trebui sa pun cate un loto de fiecare data. Pararea mea e ca mertanele si vilele sunt la nivel superior, eu cu rromii fara rom. Salve!
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de georgeta »

Copii, stati cuminti ,nu mai faceti prostii , ca altfel Iliuta va cheama parintii la gradi !!! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Fiul ratacitor
Veteran
Veteran
Mesaje: 201
Membru din: 25 Feb 2013, 13:33

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Fiul ratacitor »

Hello , my dear bro’ Ilyuta ,
S- o luam “inginereste” :
1. Ma bucur pentru tine ca ai revenit in forta pe forum si ca problemele de sanatate ale sotiei tale s-au rezolvat .
2. In ultima perioada ai facut ceva cursuri de “ inginerie “ (ca m-ai dat gata cu logica si modul ordonat de a prezenta ceea ce vrei sa comunici) ? :shock:
3. In loc sa ne certi ( pe mine si pe fratele de frate Colica ) mai bine ne premiezi ( gandeste-te bine : daca venea vre-un “ balaur “ si dadea iama in randul admiratoarelor tale si noi nu eram imprejur sa le ocrotim , aaaa ? cum era ? ) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
4. Daca tot ne-ai invatat sa punem melodii , iti recomand una pe care sa i-o canti sotiei tale : :)
http://www.youtube.com/watch?v=mg2Nc178JIo
Cu deosebit respect si prietenie ,
Decebal
Marcelino42
Boboc
Boboc
Mesaje: 90
Membru din: 06 Mai 2010, 13:16

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Marcelino42 »

Asta i tekelu meu, diferenta e de culoare, al meu e cafeniu. Dar se asorteaza cu nevasta mea care e invatatoare si mai scoate liniarul la mine.
fiica_ploii
Senior
Senior
Mesaje: 106
Membru din: 13 Dec 2012, 21:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de fiica_ploii »

iluta :D

dar pe Azur, tu ii stii?

http://www.youtube.com/watch?v=-TKbmWsMTHY
sica0723
Veteran
Veteran
Mesaje: 649
Membru din: 05 Ian 2013, 09:05
Zile de abstinență: 27,01,2013
Localitate: Bucuresti

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de sica0723 »

Ce activitate avem aici !
US 24 h
Încuiat