021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,04,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie!

Mesajde dani » 31 Ian 2013, 08:16

Noapte buna Ilie
Gratare,carat de beri,muzichie,ai fi obosit acum.Sa-ti fie de bine.Vrea sa devoalez,adica ``sa-l dau in gat``pe Ilie de azi noapte de la telefon.Era in masina doar cu prietena nevestii si imi da telefon.Aia turcoaica,si cu noi doi trei.Adica trei care ne intelegeam ca turcii.Ca sa nu se prinda aia cu cine vorbeste la telefon, mai imi baga din cand in cand ``da mama``,``bine mama`` :D :D :D Ce-o fi zis cadana ca n-o lasi pe ``mami``sa doarma la ora aia ?
Te imbratiseaza cu drag ``mama``Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Ian 2013, 18:22

:) Buna, dragii mei! :) Am uitat sa va spun ieri ca am vorbit cu fosta mea nevasta la telefon. :D I-am spus si ei ca imi era dor de ea si chiar asa era pentru ca nu o auzisem de mult. :) Am vorbit despre fiul nostru(minca-l-ar tata :D ) si la intrebarea mea daca iubitul ei va fi deranjat daca voi fi si eu la ceremonia de inchiere a facultatii, ea mi-a spus ca nici nu se pune problema sa fie dranjat si mi-a spus ca alturi de fiul nostru , impreuna sunt baietii lui. :) Eu i-am raspuns ca ma bucur si stiiam ca are gusturi l-a ales parteneri de viata deoarece in trecut m-a ales pe mine si am ris amindoi. :lol: La explicatiile ei, ca dupa ceremonie nu crede ca fiul nostru va avea prea mult timp sa stea cu mine, i-am raspuns ca nu ma supara absolut nimic, le voi lua pe toate asa cum sunt ca sa nu-i incurc programul cu colegii si am invitat-o pe ea sa "petrecem" impreuna acest mare eveniment din viata fiului nostru si a noastra, la un restaurant. :D A agreeat. :D
Da, asta era foarte important ieri dar m-am luat cu vorba si uitasem. :)

Auras, stai linistita ca nu ma suprasolicit cu munca, deoarece stiintific stiu cite ore este normal sa dormim si am uitat sa va spun ca voi cind va treziti, eu ma intorc pe partea cealalta si ma scoldin pat atunci cind vreau. :) Multumesc pentru grija, in orice caz. :)
Va imjbratisez pe toti, cu mult drag si iubire.
ilyuta :) :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 31 Ian 2013, 23:31

Mulţumesc mult de telefon.

Te salut Ilie!
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Ian 2013, 23:41

:) Na-i de ce Sica si nici nu stii ce bucurie am avut sa te aud. :) Sa stii ca m-ai facut un pic mai puernic astazi si vreau sa-ti multumesc pentru asta si tine aici , aproape de noi si ai sa vezi ca in timp ai sa capeti o rutine de care nu mai vrei sa scapi.Ca mine :lol:
Te imbratisez cu mult drag,
ilyuta :) :arrow: (ca asa ma semnez pentru prietenii apropiati ;) )

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,12,2010
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 4 ani

Mesajde Relus » 01 Feb 2013, 08:10

Si eu iti multumesc de telefon,esti fantastic,ai atata energie,esti contagios :lol: ,
Stau si ma gandesc ,daca nu eram alcoolica si mai cu seama abstinenta ,ma puteam eu bucura de asa minunatie de prieteni.
SA FII SANATOS SI LA FEL DE DEOSEBIT ,SUFLET FRUMOS SI CALD.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 01 Feb 2013, 12:41

Ia Iliuta , asculta , si bea ... apa plata cu lamaie. AI grija cu castile in urechi , sa nu spargi iar timpanul ... :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=SVpYRjjJoiE
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 01 Feb 2013, 21:14

Salut Ilyuta,

Mulţumesc, mă simt excelent după discuţia de mai devreme....

Înainte de culcare, o să mă gândesc la tot ce ai zis...

Salutări!
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Feb 2013, 23:21

:) Ce ma bucur sa te aud asa! :) Prin tine, traiesc si eu ceea ce ar fi trebuit sa fac la anii tai si din pacate, nu am facut. :o :( Nu cred ca poate fi cineva cu o putere de convingere mai mare decit noi, pentru ca iti vorbim din experienta proprie. :o :( :( :(
Sunt alaturi de tine si bine ca nu faci cum faceam eu cind mama mea imi dadea sfaturi ca beau prea mult(cind eram foarte tinar, acum sunt doar tinar :lol: ). :o :) :) :)
Sica, orice inceput este mai greu dar ai sa vezxi cum ai sa te simti in timp. :D
Pina atunci te imbratisez cu drag si te sun miine ca sa ne spunem amindoi,indiferent ce va fi, AZI NU BEM!. :D

freedom
Veteran
Veteran
Ani de abstinență: 4 ani

Mesajde freedom » 01 Feb 2013, 23:26

pur si simplu mi-a fost dor sa intru in casuta ta si sa scriu aici.
ti pup, maestre al optimismului molipsitor !
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Feb 2013, 23:53

:) Wawwww, frumoasa Freedom si mie mi-era dor de tine si am vrut sa te sun dar n-am apucat pentru ca am fost cu nevasta la cazinou pentru ca aseara si-a pierdut cartea de credit acolo si am fost sa o gasim(n-am gasit-o) :o
Am vrut sa-ti raspund la cit de frumos mi-ai scris pe e-mail si vreau sa-ti fac o precizare. :) Sa stii ca eu si inainte, cind beam , din afara eram privita admirativ(scuze :oops: , ca nu vreau sa par increzut) si eu totdeauna beeam pe ascuns dar numai eu stiiam in interiorul meu si Dumnezeu, ce dezastru si ce ratat sunt in ceea ce priveste ceea ce faceam pe ascuns. :o :( :( :( :(
Cistigul mare pentru ceea ce mi se intimpla acum este, ma pot bucura cu capul limpede de aprecieri si in special de acel eveniment, fara ca sa ma fi imbatat inainte si dupa, chipurilea ca sa sarbatoresc. :o :( :( :(
Te dmir foarte mult draga mea Freedom si am invatat o groaza si de la tine, pentru ca tu esti una care iti place sa citesti si ma ajuti si pe mine . :)
Te imbratisez cu mult drag si iubire.
Love :oops:

Înapoi la “POVESTEA MEA”