021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie

Mesajde Joy » 14 Mar 2014, 15:46

Crisstinell, chiar iti multumesc mult ca mi-ai scris si ai dreptate.De aceea nu are ursul coada si de aceea unii suntem abstinenti si altii nu :hug: :jos-palaria:
Prietenul tau,
ilyuta :cuminte: :hug: :jos-palaria:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:

Mesajde CRISS99 » 14 Mar 2014, 15:47

:hug:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 14 Mar 2014, 16:57

Iliuță am trecut sa te pup și pe tine, sa-ți mulțumesc pentru postare și sa-ți urez o zi frumoasa cu primavară in suflet. Dacă tot sunt cu fotomontajul astazi, pun o pozișoară și la tine.
Pup cu drag si aștept să ne auzim la drum de seară
:hug: Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 18,12,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde georgeta » 15 Mar 2014, 07:52

Iliut' drag, iti doresc o zi linistita !Pupici ! :hug:
Cu mare drag. :hug:

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 16 Mar 2014, 15:42

Iliuță dragă, ce pot sa spun....?Mama a fost foarte ocoșe ca a-ți vorbit astfel încât a considerat că trebuie sa evoce discuția voastra la masa de amiază de astăzi.
Trebuie să recunosc că ai cucerit-o și că universul ei insemnează telefonul fratelui meu, a surorii mele și al tău.
Daca cumva, faci greșala și sari din grafic, este bai, ca ma bănuiește pe mine ca te-am supărat.
Așa ca ține ritmul, dacă vrei să ne fie bine tuturor.
Îmbrățișări cu iubire,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 17 Mar 2014, 23:44

Moiras(love) prefer sa-mi raspunzi acasa la mine pentru ca la mine este aerul mai curat :ras: Spune tu sincer, nu crezi? :ras:
Postby ilie » 17 Mar 2014, 23:33
Moiras(love :hug: ) stiiam eu de ce va iubesc atit de mult pe tine si pe Ploicica! :hug: inteligenta ta, rafinamentul tau, finetea ,bunul simt, umorul de calitate si nu mitocanesc ca al...meu :ras: caractrul deosebit ma face sa ramin speachless :hug: :jos-palaria:
Moiras, ce te intreb eu si ce-mi raspunzi tu? :ras: :ras: Ti-am zis , tu si sa vrei sa fii rea nu poti pentru ca nu este in singele plus ca esti prea bine crescuta :jos-palaria: si fii atenta la mine ca sa-ti traduc ce vreau :ras:
Ia arata-i tu sotului tau postarea mea catre tine si vreau raspunsul de la el, nu de la tine pentru ca tu nu te-ai prins :ras: (mai maninca si tu iaurt :ras: )
Love,
ilyuta :hug: :jos-palaria:

funny-i-love-you.jpg

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 18 Mar 2014, 01:59

Buna dimineata! :jos-palaria:
Am vrut ieri sa povestesc si voua slujba de la biserica mea, unde nu degeaba merg in fiecare duminica dar din pacate, forumelul a fost in inchis aseara. :ranjet: Chiar daca este cu o zi intirziere, si neexistind calendar pentru a fi buni numai in perioada sarbatorilor crestinesti, ci buni si iubitori si respectuosi fata de aproapele nostru este normal sa fim mereu, am sa o fac acum cu mare placere. :cuminte:
Daca duminica trecuta, v-am povestit despre cuvintele parintelui meu, care ne spunea ca pentru Dumnezeu,noi oamenii suntem fiecare ca o icoana unica in felul ei, duminica acesta, preotul ne-a reamintit cum trebuie sa fim si sa primim si sa retransmitem dragostea pe care Dumnezeu ne-o daruieste si ne-o arata neconditionat.Asa cum primim Botezul si pe Isus in viata noastra, asa cum la Craciun Isus coboara si se identifica cu noi, tot asa noi trebuie sa ne identificam si sa facem ca EL in modul nostru de a trai, de a iubi si raspindi invatamintele Lui,.Trebuie numai sa fim deschisi la tot ce el ne transmite si ca un simplu exemplu, ne-a dat parintele mersul la plaja :ras: (cei care ma cunoasteti, stiti de ce rid :susoteli: ) :cuminte: Mergind la plaja in costum de baie, oamenii astfel echipati, vor fi atinsi de razele prietenoase de soare si vor fi bronzati. :spun-ceva: Daca vom merge la plaja insa cu o haina de ploaie pe noi, bineinteles ca nu vom fi atinsi de razele solare si vom ramine asa cum am venit si exact asa stau lucrurile si cu pregatirea omului in a fi cu sufletul si inima deschisa pentru lucrarea pe care Dumnezeu o are pentru fiecare dintre noi. :cuminte:

Eu imi cer scuze pentru exprimarea naiva pe care o am si stiu ca sunt multi dintre voi "profesori' si in acest domeniu dar nu-mi imi este rusine deloc, deoarece nu vreau sa par altfel de cit sunt si stiu sigur ca Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel, indiferent cit de instruiti suntem. :jos-palaria: Altele sunt mult mai importante sa le avem... :jos-palaria:
Va imbratisez cu mult drag si va doresc o zi si o saptamina minunate!
ilyuta :hug: :jos-palaria:

gods love never ends.gif

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 19 Mar 2014, 00:28

Off topic.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Mar 2014, 00:40

:ras: :ras: :ras: :ras:
da daca esti asa de fericit si bine acasa, de cenu dormi tu la ora asta si nu esti linga nevasta? :ras: :ras: :ras:
Ce ai, vorbeam in general, te regasesti cumva asidelule drag? :ras: :ras: :ras: :ras:
Pacat ca doarme Ploicica si nu i-ai raspuns la intrebarea , "oare tu te vezi cit de penibul esti?" :ras: :ras: :ras:

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 19 Mar 2014, 00:42

:ras: :ras: :ras:

:ras: :ras: :ras: :ras: Cum iti este vena? :ras: :ras: :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

Înapoi la “POVESTEA MEA”