021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Eu sunt Ilie

Aici puteti povesti experientele personale.

Ambasador
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu sunt Ilie

Mesajde Ambasador » 06 Noi 2017, 20:39

Frumos scris Iliuta! Si la mine e din ce in ce mai mult soare in suflet, chiar daca diminetile ma mai gasesc cu ceata prevestitoare de iarna. Am insa ochii limpezi si privirea semeata. Pasii imi sunt siguri, spatele drept si inima curata. Viata asta abstinenta e cu adevarat senina, stii?
😘😘😘
"Poti daca iti doresti cu adevarat".

Sunt autorul acestui subiect
ilie
Veteran
Veteran

Mesajde ilie » 08 Noi 2017, 15:07

Buna dimineata...Iliuta😂 pentru ca eu in primul rind , scriu pt mine...🤔 Dap, asa mi-a spus mie Danisor cind i-am marturisit acum citeva zile ca poate scriu prea mult pe Forum😂😂😂 Am vrut sa citesc Forumul doar. Pt ca ma cunoaste extrem de bine, mi-a reamintit ca in primul rind este pt abstinenta si starea mea de bine drept pt care i-am dat dreptate si iacatama-s...😂😂😂
Deci, eu am sa incep ziua cu sport😜🏃💪, lucrez putin si diseara mergem la o petrecere.😜Problema mea nu este alcoolul ci ce muzica sa puna gazda ca sa-mi placa mie si sa dansez cu placere😂😂😂 Pina una alta voi sugera muzica stiuta pt ca este ca si cu abstinenta, nu poti da gres cu drumul stiut...😉👍
O zi frumoasa va doresc tuturor!

https://www.youtube.com/watch?v=Kpz97o15amE
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sobrichet
Senior
Senior
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde sobrichet » 11 Noi 2017, 07:43

Buna dimineata Ilie,

Am mai observat o chestie la tine. Tu ai reusit sa te lasi si de dormit, nu numai de bautura. Mai intru pe forum noaptea la 1, la 3 sau 5 dimineata, tu esti online aproape de fiecare data. Cand nu te vad online, cred ca ti-e picat netu'. Poate ne dezvalui si noua , restului omenirii, cum ai reusit. Imagineaza-ti cat timp castigat ar fi daca nu ar mai trebui sa dormim.

ilie
Veteran
Veteran

Mesajde ilie » 11 Noi 2017, 11:01

scuze

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 13 Noi 2017, 06:54

Iliuta, bine ai revenit! 😚

ilie
Veteran
Veteran

Mesajde ilie » 16 Noi 2017, 16:56

Ola!
Pfuai de mine si de mine, ce mi-a placut de mine astazi...😛 Ce minunat sunt!😂😂😂😂

Imi scrie un prieten ca a vb cu fostul meu sofer de-acum multi ani in urma si i-a povestit ce viata "cumplita" am avut eu in primul mariaj...🙁 Fara sa stau sa ma gindesc, i-am raspuns ca "nimeni nu a locuit cu mine ca sa stie ce viata am avut cu adevarat", plus ca am facut si eu greseli si cu mintea de-acum n-as fi divortat niciodata poate...In fond prima mea mea jum mucea pt noi, fam ei si nu am pretuit suficient...I-am mai spus ca in orice caz am iertat tot pt ca am primit cel mai frumos dar, copiii nostri si imbatrinim prea repede, devenind destepti tirziu...Am invatat din greseli sa nu le repet si sa pretuiasca oamenii de valoare pe care ii au in orasul lor si sa nu-i vb de rau la altii(m-a durut putin sa fie birfita pt ca pt comunitate este de nepretuit si asta ar trebui sa pretuiasca oamenii nu viata personala a cuiva...)🤔 Cel care imi scrisese, s-a rusinat putin si mi-a multumit pt cuvintele frumoase si intelepte si cu siguranta ca eu in trecut ma plingeam de viata mea "mizera" si beam pt asta...Bine ca am invatat din greseli...😉🙂👍

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 16 Noi 2017, 18:42

Imi place intelepciunea asta frumoasa la tine Iliuta. Sper sa o pot atinge si eu intr-o buna zi.

Ma gandeam,.. ai putea propune si tu teme la care sa putem raspunde, de ce nu? Ai tot ce iti trebuie: longevitate pe forum, abstinenta neintrerupta, o buna cunoastere a omului, intuitie, o experienta a vietii si mai ales, un suflet bun! 😘

ilie
Veteran
Veteran

Mesajde ilie » 16 Noi 2017, 22:58

Eu sa propun teme, Doruta?🤔😱 Nuuu, totdeauna am copiat la scoala, nu eram bun la carte....😂😂😂😂😂😂

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 16 Noi 2017, 23:50

Off, esti atat de molipsitor in tot ceea ce scrii incat imi trece orice suparare. Tocmai ma gandeam ca m-am saturat sa rezolv probleme de clasa a II-a .. Chiar imi sunt antipatice. Nu mai vreau sa stiu de teme! Reinvat scoala odata cu copiii mei dar crede-ma, nu e deloc o placere scoala romaneasca! Nu aceasta din zlelele noastre. 😘😘😘

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 16 Noi 2017, 23:52

Urasc scoala la 40 de ani!!! Mai ales cand imi fura atat de mult timp. O iubeam la o cu totul alta varsta....

PS 1: Nu o urasc cu adevarat, doar m-am saturat putin de ea. 😇
PS 2: Abia astept Craciunul. El ma relaxeaza teribil. Ma face sa visez atat de frumos!.. Inca din noiembrie! 😀

Înapoi la “PREZENTATI-VA”