021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
cristi47
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: sunt alcoolic

Mesajde cristi47 » 20 Mar 2012, 08:45

In sfarsit.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 20 Mar 2012, 08:47

bine ai venit cristi 47 !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

Gladiator73
Veteran
Veteran

Mesajde Gladiator73 » 20 Mar 2012, 09:18

Bine ai venit Cristi!Abia astept sa ne scrii,sa ne spui despre tine,sa ne impartasesti gandurile tale.Felicitari Simonei,sotiei tale,pentru frumoasele initiative pe care le are mereu,sunteti doi tineri luptatori ,si norocosi ca va aveti unul pe celalalt!Doamne ajuta!

Tavi
Veteran
Veteran

Mesajde Tavi » 20 Mar 2012, 09:39

Bine ai venit

proco
Veteran
Veteran

Mesajde proco » 20 Mar 2012, 16:34

Salut Cristero! Asa tata, de aceea ti-ai tras nevasta, ca sa te calauzeasca pe drumul cel bun. Ia-o in brate, pup-o, fa-i o surpriza diseara, pune o fata de masa frumoasa, aprinde o lumanare, ornamentala bai, nu te gandi la priveghi de-acum, cumperi o suculeata cu zero grade tarie din orice fruct, o prajiturica cu frisca, ai grija ce faci cu frisca pe unde o pui :lol: :lol: :lol: si treceti la gura sobei, unde va planificati cum sa va cumparati un loc pe Luna (inscrierile la americani). Cand incepe sa adie briza, trage draperia!! :lol: :lol: :lol: :lol:

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 14,04,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 20 Mar 2012, 17:02

Salut CRISTI !

Bine ai venit pe cont propriu pe forum 1

Tine aproape si mergi impreuna cu noi pe drumul abstinentei cu directia obligatoriu inainte !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 20 Mar 2012, 18:15

Buna ai venit, Cristi!

Esti ca mine prima data cind am incercat sa postez aici. :) Sa fie intr-un ceas pun si sa mergem impreuna pe drumul asta mereu. :) Si ca sa fiu mereu si cu tine, vreau si eu un loc pe luna cu inscrierile la americani.Cine se ocupa cu asta? :lol: :lol: :lol: Cool!

Cu drag,
Ilie
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

cristi47
Veteran
Veteran

Mesajde cristi47 » 20 Mar 2012, 19:26

Salutare tuturor, multumesc pentru primire si pentru incurajari.Ca de obicei Proco m-a dat pe spate de ras dar vin cu zicerea ca o sa fim pe partea nevazuta a lunii sa nu traga careva cu ochiul.Cat despre mine sunt spre sfarsitul celei dea treia "luni de miere",bineinteles cu fragmentarea AZI NU BEAU .Pot spune ca a fost o perioada senina pentru ca am umblat la " cutia cu maimute " si m-am autodisciplinat in unele privinte.Pana acum nu prea am postat pentru ca m-am mai euntuziasmat de vreo trei ori de cand stiu despre alcoolism si mi-am frant aripile ca si voi.Am sa revin cu teme subiecte si cu pareri despre mine si pastrarea abstinentei.Salut Iordache Mihai stii... ne-am pupacit la Bucale,deviza mea cand beam era :
unu bea ca-i bautor,
altu bea ca-i bestie,
iara eu ca am umor,
beau asa de chestie.

Adorable
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,07,2011
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 2 ani

Mesajde Adorable » 21 Mar 2012, 00:09

Toate insctierile sa vina la mine! :lol:
Buna cristi bine ai venit in formula unica :) ,abia asteptam sa te cunoastem si pe tine mai bine!

cristi47
Veteran
Veteran

Mesajde cristi47 » 21 Mar 2012, 20:33

Salut dragii mei prieteni.Vreau sa va scriu ceva despre mine si recadere.Merg de 9 luni la grup si in aceasta perioada am avut 3 recaderi daca le pot numi asa.Parerea mea proprie si personala este ca nu au fost recaderi ci continuari ale bautului.Nu pot sa explic de ce am baut sau ce m-a determinat,cred ca incanu imi doream sa ma las de baut si imi parea rau sa ma despart de alcool,incercand sa beau controlat.Mare idiotenie pentru ca mi-am tras-o singur.Ultima betie a inceput pe 3 ian. si a tinut pana pe 5 ian. 2012,la invitatia unor amici de pahar.In aceste 2 zile si 2 nopti am disparut din peisaj si mare idiot am fost.Bineinteles dupa ce mi-am revenit din betie stiti bine prin ce am trecut,dar m-am ridicat cu ajutorul sotiei al vostru al grupului si nu in ultimul rand al bunavointei mele de a o lua de la zero si amerge obligatoriu inainte.
Va doresc o seara placuta si maine o abstinenta linistita.

Înapoi la “POVESTEA MEA”