021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Buna !

Mesaj de lupica »

„Fie ca bucuria și liniștea aduse de sfintele sărbători să vă însoțească pe tot parcursul anului ce va urma. Un an mai bogat în împliniri, mai înalt în aspirații și plin de succese. La mulți ani”.
:bradut:
:hohoho:
:cusania:
:cadou:
:salutare:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna !

Mesaj de HOPE »

Nu numai ca am ramas in urma tare cu urarile, dar am si ratat aniversarea ta! :plans: Sper ca ma vei putea ierta si intelege, mai ales ca am promis ca voi fi acolo.
La multi ani, Georgelus! :zurgalai: Tu esti un om cald si bun, iar cei ca mine nu merita sa te aibe ca prietena.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna !

Mesaj de styx »

La Multi Ani! Sanatate si bucurii! :lumanari: :impreuna:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Buna !

Mesaj de lupica »

:bradut:
:pupici:
:zurgalai:
:brad:
:lumanari:
:impreuna:
Imagine Imagine

Dacă toată lumea îţi doreşte ca această zi să fie una minunată, eu îţi urez ca toate zilele ce urmează să fie pline de bucurii şi realizări, astfel încât acest nou an să îţi umple sufletul de voie bună! La mulţi ani 2015!
Ultimele zile ale anului sunt gata să treacă prin clepsidra timpului! Anul 2015 este aproape să-şi deschidă primele file albe, încă necunoscute. Vă doresc sănătate, bucurii şi împliniri!
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna !

Mesaj de tudor »

Salutare ,Tuturor !
In aceste zile Georgeta a implinit 3 ani de abstinenta continua si desi nu a mai scris (ca si mine :rolleyes: )pe forum ea este "produsul" acestui forum si abstinenta ei este si reusita acestui forum compus din prieteni in recuperare.
Ii adresez FELICITARI si ii urez LA MULTI ANI FERICITI si SENINI IN ABSTINENTA si sa nu uite ca si pe acest forum este o particica din recuperarea ei .
Iata ce ne scria acum 3 ani:
Re: buna
Mesaj de georgeta » Mie Dec 12, 2012 2:45 pm

Un sfarsit…un nou inceput
Cine poate sa cunoasca prezentul pana nu devine trecut?

Un an se termina, incepe altul. O lista de socotit, o alta lista de dorinte. Ce-am facut…ce vom face? Ce-am gresit…ce vom incerca? Ce regrete avem …ce sperante ne facem? Am ajuns la capat de drum, incotro mergem? Ne uitam in spate, peste umar, sau privim doar inainte? Iertam sau uitam? Ne facem noi planuri sau le continuam pe cele vechi? Tragem linie, avem realizari?
Ce facem cu trecutul sau cu sentimentele investite? Le punem la lucruri vechi? La gunoi? Chiar daca ar scotoci cineva si ar da peste ele, ce sa faca cu sentimente folosite, la second-hand? Sunt roase si motolite,deh, le-am folosit , pe alocuri sunt si rupte sau crapate, ne-am gandit vreodata ca vor ajunge in mainile unor straini? Cum sa arate niste sentimente zdrentuite? La un moment dat ti-e rusine si tie de ele, nu –ti mai vine sa le arati la nimeni. Stau ascunse prin debarale sau le arunci cu prima curatenie. Poate primesti unele noi noute. De la Mosu?
Stau inca in asteptarea ultimei zile. Nu vreau sa trag linie de final. Vreau socoteala ultimei secunde. Poate am parte de o minune. Vreau sa am si ultima clipa cand adun ,cand trag concluziile. Ce fac cu rezultatul?
Ma mai gandesc.
Cu drag ,
Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna !

Mesaj de styx »

La Multi Ani Getuța si aici !
Sănătatea și bucuriile senine să-ti fie tovarăse de drum !
Sunt onorat că te-am cunoscut !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna !

Mesaj de asido1973 »

La multi ani Getuta si tie!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna !

Mesaj de ilyuta »

La multi ani Georgelus, cel putin la fel de buni ca cei trei care au trecut! :hug:
Nume anterior: ilyuta
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna !

Mesaj de georgeta »

Bine v-am (re)gasit , dragii mei ! :limba: Este un an de cand nu am trecut pe aici iar atunci cand s-a intamplat era tot in acesta perioada a anului.De atunci, fragila si micuta mea abstineta a mai crescut cu un anisor. :jos-palaria:
Privind in urma pot spune ca a fost de departe cel mai bun an al meu, din ultimii, nu stiu, zeci de ani din viata. :ranjet: Am calatorit mult, am avansat la munca, sunt apreciata si bine vazuta.Si asta pentru ca nu am mai baut.Ce simplu este, ce metoda grozava mai ales ca nu costa niciun ban.Gratis.
Mentionez un lucru : fara acest forumel nu reuseam.Fara oamenii de pe acest site nu reuseam .Fara prietenii mei de aici nu reuseam.Va multumesc dragii mei, :hug: cei care mai scrieti sau cei care nu mai scrieti .Din cei pe care i-am cunoscut si personal, nimeni nu mai bea acum. :hug: Dintre bautori.
Multumesc celor care m-au felicitat aici, amintesc pe Tudor, Asido, Styx si Iliuta. :jos-palaria:

Pentru ca se apropie sarbatorile de iarna, va urez tuturor : La multi ani cu sanatate ca-i mai buna decat toate!
As dori ca si peste douazeci de ani sa ne intalnim si sa vorbim despre reusitele noastre din abstineta.
Va iubesc si va pupicesc pe toti cu mare drag! :hug: :limba:
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna !

Mesaj de HOPE »

Felicitari Georgelus pentru anii de abstinenta! Iti multumesc pentru prietenia ta sincera! :hug: Dintre toti esti singura care ma cauta, ma suna. :hug:

Un An Nou Fericit si abstinent iti doresc! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Scrie răspuns