021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna !

Aici puteti povesti experientele personale.

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna !

Mesajde Relus » 16 Aug 2014, 17:49

Nici eu nu sunt tot timpul prezenta pe forum,dar tu chiar ai o pauza mai marisoara,nici la telefon nu mai vorbim cum vorbeam.

ești bine scumpă mea?

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 16 Aug 2014, 18:43

Si eu ma gindesc des la tine, Georgelus si-mi inchiopui ca esti bine dar am invatat in ultimul timp(pentru mine) ca niciodata nu trebuie sa ma culc pe-o ureche, ca nu mai am probleme si chiar sunt foarte vigilent si saptamina asta mi-am propus sa ma duc la grup AA. :cuminte:
Va pup pe amindoi si astept vesti si de la tine.
iliuta :hug:

10371500_848793055159291_3766328075077090323_n.jpg
Nume anterior: ilyuta

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 15 Sep 2014, 05:39

La multi ani de ziua ta.
Sănătate ,fericire si multa lumina in viata ta.
Esti un om deosebit si meriți tot cei mai bun si frumos.
:hug: :hug:

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 18 Dec 2014, 02:10

Getuta darling,efbiaiu de Dani a venit sa te lamultianiceasca pentru cei DOI ANI DE ABSTINENTA pe care ii implinesti azi si sa iti doreasca multe mericrismasuri abstinente.Am zis!
Moment Kodak:
Acum doi ani Getuta ajunsa la disperare ca nu putea scapa de alcool i-a cerut ajutorul lui DD intinsa pe burta in biserica.Si acesta a venit!
Peseu-de nu treci azi pe aici c-o maslina,un bombon si-un multzam,sa stii ca il tund zero pe Toricelu
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 18 Dec 2014, 03:10

Gergelus, cine putea fi al doilea dupa Danisor? :surprins: Iliutul :ras:
Te imbratisez cu drag si iubire si-l smotecesc pe Toricelli si astea da, vesti minunate!
La cit mai multi ani de abstinenta si de acum inainte. :hug: :impreuna: :lumanari: :cadou:

10385367_916786628331555_2369118688261910149_n.jpg
]
Ultima oară modificat 18 Dec 2014, 03:13 de către ilyuta, modificat 1 dată în total.

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 18 Dec 2014, 03:11

am scris deja, scuze!

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 18 Dec 2014, 07:26

La multi ani Draga mea.
Abstinenta senina si o viata plina de realizări .
:ingeras: :pupici:

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 18 Dec 2014, 07:29

Cu respect! La multi ani si abstinenta senina! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Sunt autorul acestui subiect
georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde georgeta » 18 Dec 2014, 13:49

Bine v-am (re)gasit, dragilor! :jos-palaria: Va multumesc din suflet pentru mesajele voastre frumoase si pentru urarile de bine si dati-mi voie sa le intorc cu si mai multa dragoste si recunostinta spre cei care mi le-au trimis.Starea de bine, bucuria, dragostea, credinta sunt daruri prin care Dumnezeu ne arata ca ne iubeste .Aceste daruri insa nu le trimite EL direct, ci prin oameni, asa cum spunea Parintele Arsenie Boca, care pentru mine personal inseamna insasi starea de bine ,, Atata lumina iei cu tine, cata raspandesti in lumea din jurul tau,, .
Mie mi le-a trimis prin voi, cei care scrieti si ati scris pe acest forum, cei care ati fost langa mine si in ceasurile de bucurie dar mai ales de tristete, cand era suficient sa va aud glasurile sau sa va imbratisez si totul revenea la normal.
Exact acum doi ani am inceput sa raspandesc la randu-mi lumina, la inceput doar ca un licar, ce se intrepatrundea adesea cu palcuri mari de intuneric , iar pe masura ce treceau zilele , adevarate raze de soare. Privind in urma, grosso modo, ultimul an a fost mult mai usor decat primul an de abstinenta. Am inceput sa-L inteleg pe Dumnezeu si odata cu EL am inceput sa-i intelg si pe oameni, sa-i accept asa cum sunt ei de fapt, dar mai ales , sa ma inteleg pe mine insami. Am invatat sa ma iubesc , sa ma respect , sa fiu mai ingaduitoare , sa ma pretuiesc mai mult si mai ales, sa ma iert.,
De o bucata de vreme mi-am schimbat locuinta, m-am intors in casa parinteasca.Am avut mari emotii in legatura cu aceasta schimbare dar mare mi-a fost mirarea si mai ales bucuria sa-mi regasesc linistea, pacea si multumirea , TIHNA copilariei mele.
Cu mare drag si mare bucurie, va imbratisez si va iubesc pe toti deopotriva ! :ingeras: :ingeras:

P.S. Danusca, m-am conformat dupa cum vezi , nu de alta dar tin prea mai mult la Toricelli sa-l las la nud-ul gol! :haha:

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 18 Dec 2014, 13:58

Tare frumos ai scris ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Înapoi la “PREZENTATI-VA”