021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ieri am implinit 2 ani de abstinenta !

Aici puteti povesti experientele personale.
dariusovidiu
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2013, 16:09

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de dariusovidiu »

Multumesc pentru tot ce ati scris pana acum eu ma confrunt cu o problema am inceput sa uit anumite lucruri si sa abordez anumite lucruri ce ma sfatiuti sa fac incontinuare?
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de Relus »

Si daca nu primesti un raspuns la intrebarile tale cauta sa ramaii aici,vorbeste cu tine,este foarte important,citind dupa ce scrii vei intelege altfel problema .
Spui ca uiti ,este ceva firesc,este efectul pastilelor,asteapta controlul la medicul curant si vezi ce iti va recomanda.
Stiu ca frecventezi un minunat si puternic grup(moldovenesc),povesteste -ne ceea ce poti ,cauta sa ajuti cu sugestii pe cei care sunt la inceput de drum.
AI 32 DE ANISORI SI ESTI DE trei ani abstinent,asa ca ne poti povesti ce te a ajutat si te ajuta in abstinenta ta.
Cu mult drag
dariusovidiu
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2013, 16:09

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de dariusovidiu »

Vreau sa le urez celor ce sunt la inceput de drum in abstinenta bine ati venit si abstinenta senina.Am avut probleme mari din cauza alcoolului aveam momente cand numai stiam ce este cu mine am avut halucinatii inainte sa ajung la spital,dupa a 4 internare la spital am intrbat de AA am luat un numar de telefon de la informatii si mi s-a raspuns de atunci nu am mai baut,iar pentru cei noi veniti sa stea departe de primul pahar si sa aiba bunavointa.Multumesc.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de Relus »

Curaj,ai vazut ca se poate,scrie,stai alaturi de noi.
Nimic nu este in plus,doar alcoolul ar fi distrugator,asa ca, si aceasta terapie-forumul te va ajuta,ai timp asa ca nu renunta.
Dupa cum ai spus si tu ,ne trebuie doar bunavointa.
Cu multa simpatie.
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de lupica »

felicitari...
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
dariusovidiu
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2013, 16:09

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de dariusovidiu »

Am recunostina fata de cei ce mi-au facut bine si imi fac bine incontinuare.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de asido1973 »

Pai draga ovidiu , atunci cand scrii macar un cauvant pe acest forum , in primul rand ne faci bine noua, si eu unul iti sunt recunoscator pentru binele pe care mi-l faci . Cu drag, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de asido1973 »

Nu crezi draga Iliuta , ca este cazul sa te abtii???!!!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: IERI AM IMPLINIT 2 ANI DE ABSTINENTA

Mesaj de asido1973 »

In prag de Primavara, Martisorul sa alunge spiritele rele si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta. Prinde-l pe rever si razi in soare ca totul sa infloreasca in jur!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns