021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

LA MULTI ANI ALMA

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: LA MULTI ANI ALMA

Mesaj de almaM »

Va multumesc tuturor si repet imi doresc sa fiti mereu impliniti fericiti si apropiati sufleteste asa cum v-am perceput eu aici. Mai mult nu prea stiu ce sa scriu, nu pot sa repet la nesfarsit ca ma tenteaza bautura in week-end, ca nu as mai vrea sa existe aceasta tentatatie. In ultimele doua saptamani nu am mai baut si pentru urmatorul sfarsit de saptamana mi-am propus sa ies la munte si sofer fiind iarasi nu o sa beau. Vreau sa se inoculeze in mintea mea ca nu e bine sa beau, deocamdata fac in asa fel incat sa evit bautura, dar nu as putea spune ca nu ma tenteaza. Ma simt inca vulnerabila la acest capitol si nu stiu daca e normal asa, sau nu am eu destula vointa ca sa incat sa elimin definitiv aceasta tentatie.
Va multumesc inca o data,
Cu drag si respect,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: LA MULTI ANI ALMA

Mesaj de asido1973 »

Alma , in primul rand trebuie sa ai rabdare. Apoi , ca sa-ti fie mai simplu si mai usor , nu te mai gandi la wikendul care vine , ci gandeste-te in fiecare zi , la ziua insasi. O seara buna!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns