021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

5-1 la pauza, Danisor! :surprins: :plans:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Sal'tare Danisor! :hug: :jos-palaria:

:ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras:
15037110_1326609137350381_1701603657102062691_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Treaba voastra, nu scrieti, vin sarbatorile! :surprins: :ras:
Chiar ma gindeam de multe ori cit de prinsi suntem cu afaceri, cu probleme, cu bucurii si necazui si uitam ca nu suntem vesnici si de aceea trebuie sa traim frumos , indiferent cit de incercati suntem in viata, pt ca fiecare zi si fiecare clipa este un dar de la Dumnezeu si nu toti avem privilegiul sa inbatrinim...Brrr, ce gindire si la mine! :surprins:

Vorbeam zilele trecute cu Danisor(helau Danisor :lol: ) si stiti ce mi-a sugerat? :surprins: sa scriu eu aici toate "intelepciunile mele" furate din familie ca sa nu le uit. :surprins: :ras: Are dreptate si incerc sa fac asta acum.Am mult de lucru si decit sa lucrez in acest moment mai bine scriu :ras:
Deci sa recapitulam:

1 'Sa nu te astepti la nimic de la nimeni si niciodata nu vei fi dezamagit".
2 "Cu mina altuia nici sa nu te stergi nici la... ":ras: Acolo unde nu te vede soarele.
3"Degeaba incui grajdul dupa ce s-a furat calul".
4" Crede dar verifica" uite pt asta platesc eu acum, pt ca n-am verificat :ras:
5 "Aduci un cal la apa dar nu-l poti face sa bea."
6'Banii nu stau mult timp cu un prost si este mai usor sa-i faci decit sa-i tii." :surprins:
7 "Nu faca ceva in graba pt ca vei avea mult timp ca sa regreti."
8"Scoti pe cineva din Brooklin dar nu scoti Brooklinul din el." :wink:
9 "Esti putin gravida" :ras:
10 "Nu poti face pe cineva sa urce o scara daca nu vrea."
11 "Rizi si lumea va ride cu tine, plingi si vei plinge singur.'
12 "Viata este o rezolvare de probleme:rezolvi una si la rind este urmatoarea."
13 "Orice decizie pe care o iei in viata, are si urmari."
14 "Grea este coroana purtata de cel care este stapin."
15 "Dumnezeu ne da grautati dar si umeri pe masura, niciodata mai mult decit putem duce."

Mda, cam atit pt ziua de astazi si daca-mi mai amintesc le mai scriu, Danisor. :wink:

Pentru voi toti, o melodie superba: VIVE La VIE!

https://www.youtube.com/watch?v=a15k6-1Sdeo
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Multumesc frumos Ilie!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Salut Danisor, uite mi-am mai adus aminte inca 3 intelepciuni din familia mea:

16 "Pacat ca tinereretea este risipita pe tineri,imbatranim prea repede si intelepti prea tirziu."
17 "Ar trebui sa avem doua vieti:in prima sa invatam sa o traim pe cea de-a doua"
18 ""Omoara pe cineva cu blindetea cuvintelor, cind este rau cu tine si il dezarmezi negresit".

Bai Danisor, poate de ziua mea pui toate cugetarile mele la un loc si mi le faci cadou. :ras: :ras:

Si inca ceva, sa stii ca eu am o problema! :surprins: Am fost si astazi la magazin si mi-am mai cumparat citeva globuri si 5 pasarele de parca n-aveam destule in capul meu. :ras: :ras: :ras: Ma cunosc vinzatoarele de-acum si ma intimpina prietenos cu :"iar ati venit?" :ras: Uite, iti trimit pozisoara ca sa le vedeti toti si-ti trimit poza cu bradutul meu in particular si zici ca-i plin de "paharele" asa de multe am pus in el.Am in bradut de-acum vre-o 40 de pasarele, cu astea 5 de astazi. :ras: :ras: :ras: :brad:
FullSizeRender(56).jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Best Christmas gift
Forumul alcohelp.ro
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
daria
Veteran
Veteran
Mesaje: 510
Membru din: 20 Dec 2010, 14:00

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de daria »

Ce simplu este pe fb! Dai un like si gata
Aici, tre sa scrii ca esti emoționat si ca, acum, in aceasta perioada, parca este mult mai greu sa te exprimi
Da Dani! M a emoționat profund

PS In caz ca va întrebați de ce n am mai scris, sa știți ca am uitat parola Asa ca recuperez timpul pierdut Mi e dor de voi Mai ales in aceasta perioada
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de catatl »

Servus Dani.Trec doar sa ti urez sarbatori fericite si toate cele bune.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

@Daria-Multumesc frumos pentru ca ai fost partenera de emotie cu mine.Te mai astept!
@Catalin-Multumesc frumos de urari
@Everybody Sarbatori minunate!

N-am astazi cuvintele la mine ca sa va ating la corazon,dar am citit ceva bine scris pe blogul lui Stefan(pe care vi-l recomand calduros...il gasiti aici: http://doisprezecepasi.blogspot.ro/ ) Sa ne fie de folos.

O impartasire!

Mai sunt cateva zile si se termina acest an. Cu el s-au implinit 12. Am invatat multe lecții si azi sunt schimbat fata de acum 12 ani. Pentru a ma schimba a fost nevoie sa schimb modul de a gândi. Au fost 12 ani cu bune, cu rele, poate cu durere, dar cel putin fara suferinta. Pentru ca am invatat ca nu trebuie sa doresc sa nu ma doara (asta este inevitabil!), ci sa nu mai sufar pentru ca ma doare. Am invatat ca iubirea este totul. Unii se nasc cu ea, altii o dobandesc prin meditatie si rugaciune.

Am invatat ca iubirea si rugăciunea schimba orice destin si fac minuni, am invatat ca cel mai mare dușman al meu eram eu si felul meu de a gândi, am invatat ca diferența dintre un defect si o calitate o face constientizarea, intelegerea si acceptarea. Nu este important sa nu am defecte, mai important este sa le constientizez, sa le inteleg, sa le accept si sa le transform. Sa ma accept asa cum sunt.
Sa fiu impacat cu Dumnezeu, cu mine insumi si cu ceilalti.

Doar pentru azi ... maine mai vad eu
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de staval »

La multi ani, dani!
N-am cine stie ce de spus, dar...sa stii ca esti un om bun!
Scrie răspuns