021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de asido1973 »

Salut , dani! Saai o zi linistita si sa te odihnesti ! Ti-am trimis un mesaj si in privat! Cu respect, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de proco »

Salut, Dani! Draga Dani, am observat ca esti pasare de noapte si te mai confrunti cu banditismul din westernul salbatic prin activitatea pe care o depui ca sa scoti un ban cinstit si sa-ti intretii familia. Eu te-am deturnat de la o scriere frumoasa saptamana trecuta, cand te-am veselit si ti-au pierit scrierile. :lol: :lol: Ce sa-i faci, nu ti-am putut raspunde caci si eu alerg mult prin tara, adevarat nu un milion de Km pe Luna :lol: :lol: :lol: :lol: , ci asa cum zici tu cu miile, mai dulce. ;) Am rugamintea ca acel turneu de o zi sa il transformi intr-un concediu de 24 de ore :lol: :lol: :lol: :lol: pt. a admira privelistile minunate ale Romaniei si cu urarea de a te simti bine in preajma familiei, CACI ARE NEVOIE DE TINE, TU FIIND CAPUL TRACTOR.
"In spate baba se batea cand de geamul din stanga cand de geamul din dreapta" :lol: :lol: :lol: :lol: Am avut si eu un asemenea eveniment, numai ca baba nu era vie, ci moarta si inghetata, nu de vanilie sau de fructe de padure, :lol: :lol: :lol: :lol: ci galbena si frumoasa cum ii place popii. :lol: :lol: :lol: Am descris acest eveniment la topicul meu cum se hurducaia baba in carlinga din spatele papucului. La un stop, fiind si cu un cap varuit in dreapta mea, :lol: :lol: s-a auzit o bubuitura in spate, dupa care am intrebat: "O fi dorind baba sa se dea jos la stop?" :lol: :lol: :lol: :lol: A belit niste ochi militianul, neintelegand cat la suta este adevarat din ce intreabam si a aruncat o privire in spate cu teama, numai ca aveam un perete despartitor mat. :lol: :lol:
Esti simpatic si baga-ne niste patanii hazlii din runda de noapte.

Cu respect, PROCO!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

AZI e o zi MINUNATA

Deschizand usa,de parca un uragan l-a adus,nepotelul navali in casa bunicului:

`-Bunicule,bunicule!Am ajuns!Unde esti?`

`-Aici dragul meu!`ii raspunse bunicul cu bratele largi deschise si cu ochii sclipind de bucurie.`Vino sa te stranga mosul in brate!`

`-Ai vazut ce zi frumoasa este?Si cata veselie e in jur?Azi e o zi minunata`ii spuse bunicul in timp ce mangaia parul ciufulit al lui Vali.

`-Bunicule, pot sa te intreb ceva?ii spuse Vali

-`Desigur,orice` ii raspunse cu drag bunicul.

`-De ce de fiecare data imi spui ca Azi e o zi minunata?`

`-Pai dragul mosului asa si este.AZI e o zi MINUNATA!`

`-Si cum vine asta bunicule? Fiecare zi e minunata?Pai daca azi ploua si maine ploua si mai tare? Si daca ieri a fost frig ? Toate zilele sunt minunate ?`

`-Da dragul meu.Fiecare zi in care te vad sau in care ma pot gandi la tine e minunata,fiecare zi in care pot auzi pasarelele ciripind e minunata ,fiecare zi in care cineva imi deschide usa si ma intreaba de vorba e minunata,fiecare zi in care...`

`-Stai! Pai in toate zilele tu faci ceva din ce ai zis acuma`

`-Pai da zise,bunicul.De aceea in fiecare zi pot spune AZI E O ZI MINUNATA! Pe langa asta ,Vali ,sa stii un mare secret .Viata este asa cum simtim noi ca este.Viata este asa cum o planificam noi in fiecare zi de dimineata cand ne trezim!Daca primul lucru la care te gandesti cand te trezesti este ca-ti lipseste jucaria rosie ,ca tu nu o sa primesti niciodata bicicleta care o vrei ,ca nu...nu...nu...ei bine,asa se va intampla.Pentru ca tu asa simti,Si pentru ca ce simti iti creaza ziua.

Si atunci de ce sa nu te trezesti si sa zici in gura mare `AZI E O ZI MINUNATA` Si de ce sa nu spui fiecarui om pe care il intalnesti secretul ca azi e o zi minunata? Spune-i si iti vei face si tie si lui ziua minunata`

Vali lua aminte la lectia spusa de bunicul.Si cum stia ca bunicul e un om intelept si ca tot ce il invatase pana acum a fost cum a zis bunicul,se hotara ca de maine sa-si creeze singur ziua.Sa nu astepte ca altii sa o faca pentru el.

Ajuns acasa si-a atarnat pe perete in fata patului,un smiley galben mare ca un soare,pe care a scris mare de tot `AZI E O ZI MINUNATA`,astfel ca primul lucru pe care il vede cand deschide ochii sa fie acesta.

*****************************

Zilele au trecut si Vali a vazut ca bunicul a avut dreptate.De cand vedea dimineata ca incepe o zi minunata,de cand a inceput sa spuna parintilor si prietenilor ca e o zi minunata,Vali se simtea in permanenta minunat! Bunicul a avut (din nou) dreptate!

Si a mai observat ceva,cu cat spunea mai multor oameni ,nu numai ca le aducea un zambet pe buze lor dar parca fiecare zambet ii umplea si mai mult paharul fericirii lui.Si el se simtea tot mai MINUNAT!

*****************************

Vali e mare acum.Smiley-ul de la capatul patului e acelasi ,doar ca il vede si sotia lui dimineata,In plus si baietelul lui are un smiley aidoma,in camera lui.

Si toata viata lui e minunata!

Acum a inteles de ce.Bunicul a avut atata dreptate.Daca viata o privesti ca pe zilele care le traiesti,daca toate aceste zile sunt MINUNATE ,atunci si viata e MINUNATA!

Cum e ziua ta azi?Sunt sigur ca MINUNATA!

Ai mai spus cuiva secretul azi? Daca nu ziua nu e trecuta!Incearca si tu experimentul si vei vedea daca bunicul a avut dreptate.

AZI E O ZI MINUNATA!

sursa-povesticutalc.ro
autor-Alin Balasoiu
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de asido1973 »

Frumoasa povestirea ! Fiecare zi , este minunata, important cum o privim noi, si ce ne dorim noi de la ea! Cu drag, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de tudor »

Salut Dani !

Multumesc pentru povestirea lui Bruno Ferrero postata de tine la "mine " :"Numai caldura umana te poate scapa de frigul epocii noastre." si ca o completare mai vin si eu cu un pasaj din AA :
Dăruim, ca să păstrăm. Pare absurd şi imposibil. Cum poţi păstra ceva ce dai? Dar, pentru a păstra ceea ce ne oferă AA-ul, trebuie să transmitem altora acest program fără să aşteptăm în schimb nici o recompensă, indiferent de ce natură ar fi ea. Dacă credem că nu ne putem permite să dăruim ceea ce ni s-a dat gratis şi cu generozitate în AA, atunci putem să ne pregătim liniştiţi pentru următoarea beţie... Se va întâmpla curând. Trebuie să dăruim abstinenţa, ca să ne-o putem păstra.

Iti sint recunoscator pentru abstinenta mea,

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Paganini si o pilda pe masura lui

ERA odată un mare violonist pe nume: PAGANINI
Unii spuneau că el era foarte ciudat.
Alţii, că era supranatural.

Notele magice pe care le scotea vioara sa aveau un sunet diferit, de aceea nimeni nu voia să piardă şansa de a vedea spectacolele sale.

Într-o seară, loja unui auditoriu ticsit de admiratori era pregătită pentru a-l primi. Orchestra intră şi a fost aplaudată. Dirijorul a fost, şi el, ovaţionat.

Mai mult, când apăru figura lui Paganini, triumfant, publicul deliră.
Doimi şi note întregi, treizecidoimi şi şaizecipătrimi, şeisprezecimi şi semişeisprezecimi păreau să aibă aripi şi să zboare la atingerea degetelor sale încântătoare.

Paganini aşeză vioara sa la umăr şi ceea ce se auzea era indescriptibil.

Deodată, un sunet straniu întrerupse amuzamentul de la parter.
Una din corzile vioarei lui Paganini se rupse.
Dirijorul se opri.
Dar Paganini nu se opri.
Uitându-se la partitura sa, continua să scoată sunete frumoase dintr-o vioară cu probleme.

Orchesta se opri.
Publicul se opri.
Înainte ca publicul să se însenineze, un alt sunet perturbator distrase atenţia spectatorilor.

Dirijorul şi orchestra, exaltaţi, începură să cânte.
Se rupse o altă coardă a vioarei lui Paganini.
Dirijorul se opri din nou.
Orchestra se opri şi ea.
Dar Paganini nu se opri.

Ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat, el uită dificultăţile şi înaintă scoţând sunete dintre cele mai imposibile.

Dirijorul şi orchestra, impresionaţi, se întoarseră la cântat.
Dar publicul nu-şi putea imagina ceea ce avea să se întâmple.
Toţi spectatorii, uluiţi, exclamau: OHHH!

Se rupse o a treia coardă a vioarei lui Paganini.
Dirijorul se blocă.
Orchestra se opri.
Respiraţia spectatorilor se tăie.
Însă Paganini continuă.

Scoase toate sunetele de la unica coardă care rămase din vioara sa distrusă, ca şi cum ar fi fost un contorsionist muzical.
Nicio notă muzicală nu a fost uitată.
Dirijorul se încurajă.
Orchestra se motivă.

Publicul trecu de la linişte la euforie, de la inerţie la delir.
Paganini ajunse la glorie.
Numele său străbate timpul.
Nu este tocmai un violinist genial.
Este simbolul profesionistului care continuă să meargă înainte în ciuda imposibilului.

Nu ştiu ce tip de probleme ai acum.
Poate fi o problemă personală, familială, profesională…, nu ştiu.
Dar un lucru ştiu:
Nu totul e pierdut.
Mereu există o coardă;
Cântând la ea, exersezi talentele tale.
Cântând la ea, vei vibra.

Morala istorioarei
Învaţă să accepţi că viaţa îţi va lăsa mereu o ultimă coardă.
Când vei fi descurajat, să nu renunţi niciodată.
Atunci va exista în tine coarda perseverenţei inteligente: “de a încerca încă o dată”, de a mai face un pas cu un nou entuziasm.
Trezeşte-l pe Paganini care se află în tine şi avansează pentru a învinge.
Victoria este arta de a continua.

Când totul pare că se prăbuşeşte, dă-ţi o şansă şi continuă mai departe.
Atinge coarda motivaţiei şi scoate sunete, rezultate pozitive.
Înainte, însă, întreabă-te:
Cine-l motivează pe motivator?
Adică: Cine motivează creierul tău, care pune în funcţiune mâna, care cântă la vioară?
Nu te frustra, nu te descuraja!
Aminteşte-ţi: acum mai este o coardă:
Coarda învăţării din nou pentru a gândi şi genera soluţii.

Niciodată nu ţi se vor rupe în viaţă toate corzile.
Dacă rezultatele sunt rele, atunci este şansa ta de a cânta la ultima coardă, aceea a imaginaţiei care reinventează viitorul cu o înnoire continuă.
Este mereu coarda uitată care îţi va da cel mai bun rezultat.
Însă dacă, din întâmplare, vei fi la fundul prăpastiei, aceasta va fi şansa ta de a atinge cea mai bună coardă din univers:
ÎNCREDEREA ÎN TINE

sursa Popasul Dolion

O zi buna prieteni oriunde v-ati afla

Dani

_____________________
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de tudor »

Salut Dani !

"Paganini si o pilda pe masura lui"..."dacă, din întâmplare, vei fi la fundul prăpastiei, aceasta va fi şansa ta de a atinge cea mai bună coardă din univers:
ÎNCREDEREA ÎN TINE"

Iti multumesc pentru acest text plin de invataminte .

Inainte sa ma opresc din baut si sa intru in abstinenta imi pierdusem increderea in mine si posibilitatea sa alegsa beau sau nu .
I multumesc lui Dumnezeu ca pot alege in fiecare dimineata .AZI NU BEAU
Odata ce am intrat in abstinenta si am inceput programul AA care presupune schimbarea modului vechiului mod de gandire mi-am recapatat increderea in mine .
Textul spune clar : "...insă dacă, din întâmplare, vei fi la fundul prăpastiei, aceasta va fi şansa ta de a atinge cea mai bună coardă din univers:
ÎNCREDEREA ÎN TINE"

Azi am avut o zi grozav de buna si pe care am inceput-o ca de obicei cu micul dejun
si continuata cu o cafea bauta in fata calculatorului unde am postat doua mesaje .Unul dintre el a fost sters de catre celelalat moderator din motive de el stiute .

:
dar cum spune si dani sa nu fie si obligatorie pentru ca atunci s-ar putea sa avem o problema personala si ne-ar fi greu,daca nu imposibil sa ne gandim la altele.
Am vazut ca Tudor i-a propus lui Asido sa comenteze primul o tema si anume ,,acceptarea "conditiei "de persoana dependenta de alcool si a abstinentei ca solutie,

Acest lucru m-a facut sa-l compatimesc
:( :( .Trist ,foarte trist! Nu eu gestul ! :lol:

Umorul ,voia buna face parte din recuperare insa cind te iei prea mult in serios poti sa cazi ridicol si mai tare (nu este vorba de tine, Dani ) mai ales daca esti si narcisist ca MR BEAM :lol: :lol: :lol: .Am scris la modul general.
Legat de ce se incerca pe aici cu teme saptamanale aduce foarte mult ca scoala .
Proco a propus vara trecut asa avem astfel de teme iar una se numea "adio pahar "si nu a catadicsit sa raspunda concret cu text decit ,subsemnatul ,Vanea .si Staval .Asa ca ...temele eu mi le fac la AA si aici pot transmite din experienta mea .Rezultatul s-a vazut vineri 20 August cind am avut LA MINE ACASA 7 oaspeti de pe acest forum apoi au fost si la sedinta de AA . LE sint recunoscator ca m-au onorat cu vizita lor.

Repet ce s-a spus si la Predeal si anume ca nu conteaza ce te ajuta in recuperare important este ca TE AJUTA SA ITI PASTREZI ABSTINENTA fara sa ti se impuna ce cu si termene .Unde si ce sa scri .
DANI ,
Iti urez Abstinenta senina si servici usor !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

M-am gandit toata noaptea si dupa cum am invatat aici pe forum,e bine sa te destainui, sa fii deschis si franc cu ce te preocupa.Citez din Tudor:`repet ce s-a spus si la Predeal si anume ca nu conteaza ce te ajuta in recuperare,important este ca te ajuta sa-ti pastrezi abstinenta fara sa ti se impuna cum si cu ce termene.`

Nu doresc sa supar pe nimeni, avand in vedere ca sunt aproape cel mai nou pe forum,cam mic pentru un `razboi`asa mare, dar trebuie sa va spun ce ma framanta.Se observa ca exista o stare de tensiune pe forum,o aura virtuala negativa intre voi doi: Tudor si Asido.Nu stiu exact cauzele divergentelor ,nu stiu daca impacarea este posibila,chiar nu doresc sa intru in discutii contradictorii cu nici unul din voi (sunt inca prea fragil mental sa ma contrazic cu cineva), dar stiu ca oriunde exista probleme ,exista si rezolvari.Totul este sa se doreasca asta.As vrea sa am sufletul deschis,optimismul si vitalitatea lui Ilie,talentul lui de mediator,inteligenta si umorul lui Proco,seninatatea,maturitatea si calmul Aureliei,experienta si talentul la scris a lui Ovidiu,cultura (si fizica si mentala)a lui Gladi,inocenta ........exemplele pot continua ,dar nu le am .Sunt eu ,cu bune cu rele, am invatat sa ma accept asa cum sunt.Nici voi nu puteti fi la fel ,sunteti unici fiecare in felul vostru.


Daca una din divergentele voastre pleaca de la faptul ca Asido sustine ca se poate mentine abstinenta pe termen indelungat si fara sistemul da la AA ,atunci cred ca acesta ar fi primul lucru ,sau printre primele dezbatute.Eu m-am gandit mult si am realizat ca o abstinenta pe termen lung nu poate fi mentinuta in afara unui grup ,fie el si virtual ,dar cel mai probabil poate fi mentinuta intr-un grup de AA ,sau, sa cred si sa devin mahomedan,penticostal,adventist etc.Si intr-un caz si in celalalt sistemele au functionat si acei oameni nu au mai consumat alcool.Nu cred ca este un sistem mai bun ca altul,totul tine de optiunea personala.Nu stiu de ce in ultimele zile traiesc cu impresia ca daca scriu laTudor supar pe Asido si invers.Poate e doar impresia mea ,poate si tensiunea resimtita e impresia mea .Sau poate nu.

Incepusem sa spun ca fiecare suntem diferiti dar avem un dusman comun.Alcoolul.Pe fiecare ne ajuta in mod diferit un lucru sau altul.Exemplu Relus si Nicolae sunt mult mai apropiati de rugaciune ,de Dumnezeu,de partea spirituala pe cand altii (eu) de altele.Pe mine ma ajuta mult muzica buna,povesti si sfaturi din care pot invata ceva,ganduri bune,daca as putea posta aici in marime naturala le-as pune aici :stele,flori,fluturi,cantec de paasarele,sunet de rauri,zambete de copil, tot ce inseamna viata,si pentru care nu aveam ochi pana acum.

Reiau un pasaj dintr-o postare mai veche cu speranta ca tu draga Tudor si tu draga Asido ve-ti creea o punte,un pod spiritual folositor tuturor celorlalti:
`Dacă avem o rană pe corpul fizic mergem la doctor şi acesta le redeschide cu bisturiul, le va curăţa, le va trata cu un remediu şi, păstrîndu-le curate, în cele din urmă aceste răni se vor vindeca. Probabil că redeschiderea acestor răni o să ne doară, dar important e că în final ne vom elibera de boală. Pentru rănile sufletului bisturiul se numeşte adevăr. Rănile sufletului sînt acoperite de negare, de minciuni pe care le-am inventat pentru a ne proteja aceste răni. Dacă vom privi însă aceste răni prin ochii adevărului aceste răni se vor vindeca.

Putem începe prin a practica adevărul cu noi înşine. Atunci cînd eşti sincer cu tine însuţi, începi să vezi lucrurile aşa cum sînt, nu aşa cum ai vrea să fie.

După ce am deschis rana, acum trebuie să o curăţim, dar cum? Foarte simplu, folosind iertarea. Iertarea este panaceul pentru toate rănile sufletului nostru. Este necesar să-l iertăm pe cel care ne-a rănit oricît de gravă ni s-ar părea greşeala pe care acesta a făcut-o. Trebuie să-l iertăm chiar dacă nu merită, nu de dragul lui ci de dragul nostru pentru că nu merită să suferim ori de cîte ori ne amintim de ce ne-a făcut. Iertarea este un act de iubire de sine. Eliberarea tensiunilor prin violenţă, mînie nu este decit o soluţie temporară, aşa că alegeţi iertarea. Nu se poate vorbi despre iertare decît atunci cînd întîlnindu-te cu cel care te-a rănit sau auzindu-i numele nu simţi nimic faţă de el, nu ai nici o reacţie emoţională.Evident o cicatrice tot va mai rămane, sub forma amintirii a tot ceea ce s-a întamplat, dar după ce rana s-a vindecat, durerea provocată de ea dispare. Marea problemă în calea iertării este orgoliul. Noi învăţăm de fapt să suferim doar pentru a-i pedepsi pe cei care au abuzat de noi. Ne comportăm ca nişte copii mici plini de toane care solicită atenţia celor din jur. Începeţi practica iertării. Chiar dacă la început va fi greu, mai tarziu va deveni o obişnuinţă. Trebuie să ne iertăm şi pe noi înşine pentru tot ceea ce am făcut de-a lungul vieţii.

Rănile odată vindecate, trebuie să folosim acum un remediu pentru a accelera vindecarea. Acest remediu este iubirea. Singurul remediu este iubirea neconditionaţă: trebuie să ne iubim pe noi, prietenii, duşmanii. Procesul începe cu iubirea de sine. Singurul fel prin care putem fi cu adevărat fericiţi este iubirea pe care o emanăm. Să începem să ne acceptăm şi să ne iubim aşa cum sîntem. În acest fel îi vom putea accepta mai usor şi pe cei din jurul nostru.

Această metodă pentru vindecarea sufletului ne-a fost dată de Iisus, de Budha, de Krishna… Toţi marii maeştri au ajuns la aceleaşi concluzii şi ne-au dat aceleaşi lecţii. Dacă am devenit conştienţi că sufletul nostru este bolnav, atunci procesul de vindecare deja a început.`

Mi-am asternut gandurile repede,ca nu cumva sa ma razgandesc si sa tac.Inca o data imi cer scuze daca am suparat pe cineva .

O zi buna prieteni oriunde v-ati afla

Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Gladiator73 »

Excelent,bravo,bravo Dani!Ti-am citit cu sufletul la gura postarea,cu placerea cu care devorez o carte provocatoare.Ai deschis un subiect ardent,fierbinte si te felicit pentru curajul pe care,marturisesc ,ca nu-l am.Acelasi sentiment,recunosc,ma bantuie si pe mine.Nu pot scrie cu sufletul impacat despre un subiect,ca sa nu supar pe cineva,asa cum nu pot scrie laudativ despre altcineva gandind ca supar cealalta tabara.Si asta ma limiteaza si ma injumatateste.
Astept ca si tine o pozitie ferma din partea celor implicati.
Textul legat de adevar si iertare mi se pare superb si-ti multumesc!Sa ai o zi abstinenta si linistita!
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de proco »

SUPER, SUPER LA SUPERLATIV, DANI! Ce-ai zice, dupa ce ai scris splendid, sa stau in bara si in secunda urmatoare sa-ti dau la capatana cu o "zi minunat" sau un zat placuta. Asta ca sa-ti demonstrez ce, Dani? Scrii impreuna cu Gladutu asa de frumos, incat ma ungi si tu la suflet si nu iti doresc decat SA RAMAI VERTICAL ASA CUM ESTI!
Urmareste de azi atent topicul meu "ADIO, PAHAR!" si vei trage niste concluzii si vei gasi suficiente PARERI PERSONALE DESPRE ABSTINENTA. As dori ca nimeni sa nu mai traiasca momentele de betivan si repercursiunile pe care le-am trait.

Cu respect, PROCO!
Scrie răspuns