021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesajde Joy » 20 Iun 2017, 19:18

Ok, n-ai vrut sa scrii, ok, pregateste-te ca vin pe la tine, Danisor! haha😂😂😂😂😂
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 26 Iun 2017, 13:45

Servus ficiori si domnite!Tulai cald ii...daca bag in acvariu la pesti vreo doi morcovi,o ceapa si un pic de leustean ii gata borsul de peste(aici trebuia un zambilici dar nu stiu pe unde s-or ascuns).Imi aduc aminte de perioada cand eram consumator fruntas ca puteau sa fie patruzeci de grade afara ca eu tot vodca beam...poate ca mai bagam o bere de la gheata de control,dar baza era taria...brrr!...scriu asta ca sa nu uiti Darie.
In rest ce sa va zic...nu mai vreau sa mut muntii ca nu ma mai deranjeaza unde sunt...nu mai vreau sa conving pe nimeni sa intre in abstinenta ca degeaba o fac pana nu-i omu' copt si stelele aliniate deasupra lui...asa ca sanatate si la vara cald ;)

Daca n-ati zambit astazi:
Jurnalistul înflăcărat încercând să descopere pasiunile truditorilor patriei ajunge la o stână izolataă în creştet de munte:
- Bade, ce pasiune ai mata? Cu ce îţi mai îmbunezi şederea departe de lume?
- N‘apoi dom‘le dragă, mie îmi place să fumez!
- Şi puteţi fuma în creştet de munte cu toate treburile pe care le aveţi de făcut?
- Da‘ ba bine că nu! Doară când ploua mi se stinge ţigara, că altfel îi tare fain să şezi la o ţigare şi să priveşti mioarele.
- Alte pasiuni mai ai bade?
- N‘apoi dom‘le dragă, mie îmi place p*zda! Da‘ îi aşa de faină de m-aş arunca cu totul în ea, numai capul mi l-aş lăsa afară.
- Dar de ce?
- Ca să fumez! :ras: :ras:

Peseu:M-o sunat Iliutza.ii bine mersi,in sevraj de forum...numa destele i s-o umflat ca nu are net si nu poate scrie,in rest ii la semne,tzacanit cum il stiti
Pesedoi:Mi-o trebuit sa ma miaun de caldura...o venit acum o mandra de furtuna...mai povestim daca nu ma ia apa
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Cala
Senior
Senior
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Cala » 27 Iun 2017, 11:37

Ziua buna, Dani! Esti tare haios (bors de peste in acvariu 😂). Tine-o asa, sa ne mai descretesti si noua fruntile 😀
Cu drag,
Cala.
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Iul 2017, 10:54

Danisoooor, buna dimineata, salutare tuturor!😘😘😘😘
Iacatama-s back, intreg si nevatamat si nu pot citi pina la capat postarea pt ca vreau sa-ti spun ca m-am trezit rizind, asa de fain ai scris.Super, super Danisor!Da' scrie mai omule si tu mai des pentru ca avem nevoie sa ne binedispunem...💖💖💖
Danisor, am plecat la drum cu problemele mele si m-am intors cu problemele tuturor celor cu care am venit in contact, cum
bine spuneai tu despre mine.🤔🤕🤕🤕No, acum cred ca trebuie sa merg la psiholog.😂😁Mda, cred ca asta trebuie sa fac haha
Bai Danisor tu stii ce om este Ovidelu?Pfuai de mine si de mine, cred ca ma mult la tara de unde am venit ca sa fiu mai
aproape de el.😜🙂

Hai sa inchei cu ceva frumos si sa nu ma laud😁:
la evenimentul la care am participat, colegii mei fost n-au acceptat in ruptul capului ca la un moment dat ma razgindisem si nu mai vroiam sa onorez revederea noastra.Cit de "rau" mi-a cazut cind mi-au spus organizatoii ca au ales acea data pt mine,
stiind ca vin si daca nu voi veni va fi ca si cum"s-ar juca o piesa de teatru fara actorul principal"...eii, mai Danisor vezi, asa
nebun cum sunt si am fost, m-au pretuit ooamenii pe-acolo pe unde am trecut si am lasat amintiri frumoase...😜🏆
Am atit de multe sa va povestesc dar o voi face incet, incetut sau deloc, mai pe ascurt,ardeleneste...😯😂😂😂
Va tzuc pe toti!😘😘😘😘😘

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 06 Iul 2017, 15:36

Salut Iliutza!...Salut everybody!
Iliutza,ai terminat de intabulat abstinenta?(ultima data cand am vorbit cu berbecu de Ilie era la notar cu Ovidiu...deductie logica intabulau/legalizau abstinente)...oare la moldoveni tre' sa meri la notar sa ti se recunoasca abstinenta din afara tarii? ;)
Gata cu gluma...am gasit in ziar un articol in care se arata cum se vindeca alcoolismul:

Descoperire BOMBĂ: Alcoolismul poate fi vindecat cu ajutorul... drogurilor
http://www.stiripesurse.ro/descoperire- ... 06183.html
Si dupa aia de droguri cum te lasi...cu alcool? Nu comentez daca ii bine sau rau ce zic aia acolo,numa daca as face o comparatie ar fi:''s-a descoperit cum sa salvezi sinucigasii care vor sa se spanzure...le dai un pistol ca sa se impuste in cap''
Mersi de vizita Cala,uite o dedicatie pentru tine:
https://www.youtube.com/watch?v=5a0juQ0 ... X4&index=3
Pare saracu Bryan imbracat de la second hand ca-i camasa cu tri numere mai mare...dar canta dumnezeieste

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 06 Iul 2017, 16:43

Buna Dani, uite cum te lasi de droguri: http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jacs.7b03334
Un articol nou intr-un jurnal bine cotat

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 08 Iul 2017, 17:01

Bai Danisor, salut, mi-era dor de tine pt ca n-am vb demult.haha😜😂
Danisor, am uitat sa te intreb la tel cum sa pun "bousorul" inapoi la avatar pt ca am uitat.Zi-mi, te rog!😁

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Aug 2017, 01:35

Danisor, ce mai faci? Eu ma plictisesc.😉

Imagine

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 03 Aug 2017, 11:57

Camarade, vorba lui Iliută, ce mai faci?🤓
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 03 Aug 2017, 12:05

Ioi Ilie,ca mult il mai pomenesti tu pe Danisoru...fute-l-ai...dar lasa ca rezolvam cazul alta data ca acuma is pe rosu...pe cod rosu de canicula.
Imagine
Am un nou prieten...un greiere.S-a aciuat in balcon printr-o jardiniera de flori si face ce stie el mai bine...CANTA!Va intrebati...ei,cat poate sa cante un greiere?Pai,canta prostu naibii toata noaptea...cri cri cri...daca ii trag un sut in jardiniera tace o juma de minut si apoi incepe iar...si cum ii cald si nu poti inchide usa de la balcon musai sa te obisnuiesti si sa exersezi termenul de acceptare.Glumesc...ca mi-i drag greierul(acum cand doarme i-am pus ACDC la maxim),daca il gasesc vreodata nu-l omor...il arunc la vecin...sa se bucure si el.
Cam atat ficiori...ca s-o deschis sezonul la antolzi si trebuie sa prestez.Ce-s aia antolzi? Participantii la Untold.
Senchiu de intrebare Styx.
V-am pupat pe portofel!
Imagine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”