021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesajde dani » 20 Apr 2018, 15:01

Multumesc frumos prieteni!
Una roscata si alta blonda...niciuna nu era nevasta-mea...decapotabila...muzica...drum fain.Oprim.Mai era un amic in peisaj,dar asta era de umplutura,ca amandoua ma vroiau pe mine ca de aia-i visul meu nu?Cu care sa ma duc sus? Mai bine cu amandoua...il trimit pe asta dupa tigari si urcam in casa.Muzica de lugu-lugu si ma gandesc ca ar trebui ceva de atmosfera,parca aveam niste visinata prin camara...nu-mi trebuia mie dar poate trebuia la pisoi.Ma apuc de cautat visinata...o caut ...iar o caut...pana m-am trezit din somn.No futui,va dati seama ce m-am tzacanit,nici in vis nu pot nici macar sa gasesc alcool,de baut nici atat.Imi pot alege orice bunaciune,orice decapotabila,orice orice...numa' alcool nu.Setare de creier.

@Ilie multumesc,distractie maxima duminica si sa fie intr-un ceas bun!
@Colea, frantuzoaica iasa la pensie ca in cateca zile imi vine o romancutza...o caruta noua.Sper sa colaboram la fel de bine.
@Styx,sa traiti,am inteles!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 18 Mai 2018, 19:16

Danisor, inainte de a merge la sedinta AA la Lupisor am venit in vizita la tine ca sa postez deoarece la mine am scris si nu vreau sa fiu confuzat in subiecte...😂😂😂😂Plus ca nu vreau sa te las sa dai coltul, scuze, adica pagina...😂😂😂😂 Si nu care cumva sa-mi raspunzi si sa strici regula Forumului...😂😂😂😜Danisor am incercat sa fiu serios si..am recazut...😜👍
Totusi nu intimplator scriu eu la tine si vei vedea de ce...Vezi poate-mi scrii vre-un raspuns sa ma superi si-mi inchid topicelul...😂😂😂😁
Deci pt ca a trecut mult timp de cind nu m-am mai certat cu jum mea, asa cum imi este obiceiul incepuse sa-mi incolteasca un gind...😁Si stind intr-o camera era asa ca un bulgare de zapada care crestea rostogolindu-l...Dar, asa cum spun eu mereu, sivad ca DD ma iubeste si daca sunt atent vad ceea ce vrea sa fac sau sa nu fac...ca sa-mi fie bine...😇Asadar, in locul in care eram, vedeam pe geam doua balcoane si imediat m-am gindit ca acolo locuiau 2 familii cu probleme:amindoi sotii erau bolnavi de plamini foarte grav din cauza fumatlui si incredibil, la atentionarea dr-lor ca nu mai au voie sa fumeze, unul dintre ei fumeaza extrem de mult stiind ca in citeva luni nu va mai fi...(stiu asta de la sotia lui)🤔
Imediat mi-am revizuit atitudinea, m-am dus la jum mea si am luat-o in brate gindindu-ma ca am cel mai bun ce este pe lume si uneori uit...😉🙏
Ti pup pe tine si pe-ai tai!
Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 30 Mai 2018, 14:39

Danisooor, heeeelp!😂😂😂😂😂😂
Fii atent pt ca vreau sa-mi fac o adresa noua pt ca este normal(nu-mi mai place ilie si iliuta pt ca nu mi se mai potrivesc😂😂😂😁) am incercat singur...a 😂😂 dar n-am reusit...😒😒😒Tu cunoscindu-ma, iti dai seama cit am injurat, femeie fiind, scuze...😂😂😂Pai daca cineva este mahmur si vrea sa-si faca un cont si simte cum am simtit eu, injura si pleaca 😂😂😂 scuze Paulica dar poate mai citesti si tu pe-aici din cind in cind...🤔😒 Si apoi sa completez datele cu bautul...ca sa ma pot inscrie😂😂😂 Foarte greoi Paulica, fa ceva pt oamenii de rind nu numai pt cei cu facultate...😂😂😂😒Ceva simplu ca pt mine, sa inteleg si eu!😉😌😁
Si dupa ce cu rabdare, mi-am facut adresa de e-mail noua am reincercat si imi zice "ca aceste date au fost utilizate deja" care eram tot eu...Am deja vre-o 6-7 adrese noi de nicib nu la mai tin nici eu minte pe toate😂😂😂😁😒Rid dar rid minzeste pt ca mie nu-mi place sa esuez in nimic...de fapt cind esues am invatat sa accept...🤔😉
I-am scris lui Asidelu, lui Old Tudor etc in privat dar nu mi-au raspuns pt ca probabil nu eraupe fb😂😂😂😂😂
Merci fain si poate nu esti nici tu...😂😂😂😁

Ps Ma duc in parc sa te sun! Si fac si-o alrgare si-mi trece "supararea"!Cred ca dormi!😂😂😂😉
Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 08 Dec 2018, 14:51

Danisoooor, salut, am uitat sa te intreb la tel citi ani de abstinenta am facut eu?🙄🤔😂😂😂😂😂😂😂

Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Mar 2019, 06:53

Danisoor, unde esti?😂No bine, vb la telefon...!😉👍

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mar 2019, 00:08

Uite Raza, aceste este topicul lui Danisor, unul dintre cei mai dragi prieteni pe viata de pe acest Forum...Pe el l-am sunat zi si noapte cind am avut probleme si totdeauna a avut cuvintele la el si faptele....🤗

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 14 Mar 2019, 09:11

:)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 20 Apr 2019, 00:40

Lume, lume, petrecere mare pe Forum..., astazi Danisor prietenul meu drag, face 7 ANI de abstinenta...!🙏Ce sa va mai spun , el este unul dintre prietenii mei pe viata si tin enorm la el si indiferent ce ar face si ce ar spune, pe el nu ma voi putea supara niciodata si cred ca este singurul aproape de pe Forum cu care n-am avut de impartit nimic ca sa ne certam...😜🤕
Ups, am luat-o pe aratura si de fapt am venit sa-l laud, sa-i admir cu glas tare umorul, inteligenta faptul ca m-a tinut de mina in cele mai grele momente ale vietii mele si la orice ora din zi si din noapte cind l-am sunat a raspuns PREZENT...Mai Danisor iar am ochii in lacrimi si nu este din cauza bautului, dupa cum stii dar ma simt binecuvintata pt a avea in viata mea oameni ca si tine ...🙏
Multumesc din suflet pt faptul ca m-ai ascultat si astazi... si-ti doresc din inima tot ce este mai bun pe lume alaturi de jumatatea ta(transmite-i salutari de la mine) si toti cei dragi!!!La multi ani prieten drag!😘🤗

PS Danisor, mai tii minte cum ne impartaseam noi amintirile cum beam in trecut si faceam lectii?😜🤔🤗 Tu mult mai domol si elegant decit mine, asezat in fotoliu, tacticos, calm, aredeleneste, cu ceva de citit in mina...😂😂😂😁🤕🤔Eu mereu pe ascuns si in fuga, pe furis mereu...😂😂😂😁🤕🤔
Imagine

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 20 Apr 2019, 09:20

Felicitari Dani pentru cei 7 ani de abstinenta!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 21 Apr 2019, 10:16

La mulți ani camarade!
Cale senină!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Înapoi la “PREZENTATI-VA”