021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesajde asido1973 » 28 Feb 2013, 11:55

Draga , gabi , mai astept si eu vesti dinspre zona Iasului. Ce mai faceti voi pe la "Unirea" si cum mai sunteti voi. Iti doresc de asemeni si tie sa ai o zi minunata , iar de maine incepand o primavara plina de bucurii. Cu mare drag, asido si abia astept sa ne mai revedem in dragul nostru Iesi!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 01 Mar 2013, 00:11

In prag de Primavara, Martisorul sa alunge spiritele rele si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta. Prinde-l pe rever si razi in soare ca totul sa infloreasca in jur!
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Sunt autorul acestui subiect
gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 12 Mar 2013, 07:40

Buna Relus,
Buna Asido,
scuze ca nu am raspuns, dar am fost foarte ocupat in ultimul timp. Am intrat pe forum din cind in cind, sunt oarecum la curent cu activitatea de aici. Am vazut ca a trecut si uraganul "Catrina", dar ca orice uragan, a trecut repede.
Ce sa va spun, eu sunt bine si sper sa o tin tot asa.
Va doresc o zi frumoasa

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 12 Mar 2013, 09:35

Doamne ajuta!De cate ori vad ca nu mai scrii imi fac probleme,ma bucur pentru tine,sper ca mergi la sedintele de grup.
O zi minunata,chiar daca pe cer sunt norisori sper ca sufletul sa ti fie plin de seninatate.

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 13 Mar 2013, 08:08

Buna Relus,
Iti multumesc ca te gindesti la mine. In ultima perioada am fost mai rar pe la grup din cauza ca nu am avut timp, am acumulat ceva oboseala dar totul este OK.
Din pacate se pare ca uraganul inca mai bintuie pe forum.
Cred ca nu este suficient sa ne oprim din consum. Cred ca trebuie sa aducem schimbari si in modul in care traim, in felul in care ne purtam cu cei din jur, sa avem grija ca actiunile noastre sa nu faca rau nimanui, fiecare are dreptul la opinie, fiecare are viata lui personala, trebuie sa invatam sa convietuim. Poate ca scapam din vedere " Betia Uscata " si faptul ca alcoolul este viclean, derutant, puternic.
Deasemeni nu cred ca este bine sa se faca bisericute ( daca sunt ), noi trebuie sa fim uniti, sa ne acceptam asa cum suntem, cu bune si cu rele. Sa nu uitam niciodata ca " NU SUNTEM PERFECTI ", ca avem un tel comun. In alta ordine de idei cred ca orice disputa ne intareste atita timp cit nu recurgem la prietenul nostru " Paharul ", dar ar fi bine sa ingropam securea razboiului si sa dam un exemplu pozitiv pentru cei care au nevoie ACUM de noi.
Inca ceva ce nu trebuie sa uitam : Cei cu abstinenta mai mare trebuie sa vina in sprijinul celor cu abstinenta mai mica, ei trebuie sa fie exemplu, sa impartaseasca din experienta lor, noi nu trebuie sa ne credem eroi, salvatori ci doar niste oameni Bolnavi care facem un tratament permanent si care putem ajuta dezinteresat pe alti bolnavi.

Este doar o parere in urma celor vazute pe forum. Nu vreau sa supar pe nimeni, nu vreau sa creada cineva ca incerc sa dau lectii, pur si simplu eu asa vad lucrurile.

Iti doresc o zi superba Relus tie si colegilor

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 13 Mar 2013, 11:15

Jos palaria Gabi !
021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 15 Mar 2013, 03:35

:) Foarte frumos mesajul si patrunzatot Gabi si la rindul meu spun si eu cu respect"jos palaria".Exact ca tine gindesc si eu si imi fac mea culpa daca am contribuit la ceea ce trebuie sa fim pentru cei care vin noi pe forum si au neaparata nevoie de ajutorul celor mai cu experienta(eu nu ma consider unul dintre ei deoarece sunt si eu aproape nou).Cu siguranta, in ceea ce ma priveste, din partea mea nu vor mai fi motive de "uragane" deoarece iti dai seama ca eu sunt satul de ele :lol: :lol: :lol: Din intimplare, cind a fost Ctarina, eram in vacanta prin zona :lol: :lol: :lol:
Te imbratisez cu mult drag Gabita si de abea astept sa vina vara sa ne revedem. :D
ilyuta :) :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 15 Mar 2013, 07:51

Treci mai des pe aici,imi faci mult bine.
Doamne ajuta,o zi binecuvantata sa ai.

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 15 Mar 2013, 08:07

Buna Iliuta,
Daca ai sti cit ma bucur ca esti printre noi, mi-ai facut ziua frumoasa. Sa stii ca " noi " avem nevoie de tine, asa cum si tu ai nevoie de noi. Cred ca inteleg perfect starea prin care ai trecut, spre norocul meu aceste conflicte interioare le-am avut in perioada de consum, asta nu inseamna ca nu mai pot veni. Probabil ca uragane vor mai fi, important este sa invatam sa le recunoastem pentru a putea sa ne ferim de ele. Faptul ca ai ramas printre noi si sper ca ai reusit sa treci peste framintarile avute, sunt benefice pentru tine, te intaresc si te fac mai puternic pentru incercarile care vor veni.
Inca odata, ma bucur din suflet ca esti cu noi - Doamne ajuta.

Relus ma bucur ca pot fi de folos. Am sa incerc sa fiu mai activ, numai ca uneori sunt in pana de idei.

O zi senina

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 15 Mar 2013, 08:11

Ai ma gabita , ce idei asa multe trebuiesc? Scrie ce simti, scrie ce gandesti in acel moment. E simplu , asa cum spun mereu, cine vrea citeste, si pastreaza doar ce este bun. O zi buna iti doresc, si sa stii ca ma bucur mereu si pe mine cand scrii. Sa traiesti si sa te bucuri de abstinenta, sa-ti triasca si nasul! Poate vii si tu , cu nasul la intalnirea de la Bucuresti, ce zici?

Înapoi la “PREZENTATI-VA”