021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesajde lazarescu nicolae » 17 Noi 2012, 19:54

Buna seara Gabi!
Mare bucurie,mare!
Felicitari pentru primul tau an de abstinenta!
Pentru mine,sarbatotirea abstinentei mi se pare cea mai mare
sarbatoare caci fiind abstinenti ne putem bucura linistiti si de celelalte
sarbatori!
Iti doresc 24 de ore minunate!

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 17 Noi 2012, 20:00

Sincere felicitari pentru anisorul de abstinenta.Daca-i spui asta cuiva din afara ``fenomenului``probabil il lasa rece, dar noi stim ce inseamna asta.E o mare Victorie dintr-un Razboi ce dureaza o Viata.BRAVO !
Cu respect Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

proco
Veteran
Veteran

Mesajde proco » 17 Noi 2012, 20:52

FELICITARI GABITA! Sparge suculetele, sa curga in pocale! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tine-o tot asa! PROCO

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Noi 2012, 21:15

Dear Gabi,
Normal astazi trebuia sa-mi iau concediu medical dar, credeti ca pot pot sta intinsa in pat fara sa stiu nimic despre voi? Asa ca vazand evenimentul nu am putut sa ma rabd si am intrat sa te felicit si sa-ti doresc inca multi ani de abtinenta pe langa cel care se implineste astazi.Ma bucur pentru tine si iti spun inca o data, bine ai venit in marea noastra familie.
Pupici cu drag,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 17 Noi 2012, 21:51

Salut GABI !

Felicitari pentru Primul AN de ABSTINENTA .Este un an important .La fel de important ca si toti ani de abstinenta ce vor urma.
" stiu ca nu trebuie sa las garda jos."

Da si bine faci .Singurul pas care se poate face perfect in fiecare zi este :PASUL 1

"Am admis ca eram neputinciosi in fata alcoolului-ca nu mai eram stapani pe viata noastra."
EL pasul bine facut 24 de ore in fiecare zi ne mentine abstinenti
"Azi nu beau "spus de fiecare dimineata ne intra in modul nostru de viata si devine SINE-QUA-NON, adica absolut necesar, indispensabil, neaparat trebuincios.
Felicitari pentru abstinenta si iti urez pe mai departe abstinenta senina si definitiva cum bine ne-a spus si urat draga doamna Staval care este prima codependenta venita pe forum si care i s-a alaturat si alte doamne.
Te imbratiseaza al tau prieten din AA si de forum
Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

cristi47
Veteran
Veteran

Mesajde cristi47 » 18 Noi 2012, 14:38

Salut Gabita !

Iti spun asa pentru ca pe mititelul il cheama ca pe tine si tare mult imi place acest nume .Asa ca draga Gabita te felicit si eu pentru anul de abstinenta cat si pentru ceea ce faci pentru tine si mentinerea abstinentei.Iti mai urez multa sanatate ,seninatate in abstinenta si in toate zilele care vor urma ,echilibru si impacare cu tine insuti.Doamne ajuta !

Cu respect,Cristi alcoolic !

Sunt autorul acestui subiect
gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 18 Noi 2012, 17:34

Multumesc tuturor pentru gindurile bune si va doresc sa sarbatoriti si voi un an de abstinenta, iar cei care au trecut pragul deja le doresc abstinenta senina.
Acum stiu ca se poate, stiu ca viata poate fi frumoasa, chiar daca nu este totul roz. Cu mintea limpede poti sa depasesti problemele curente. Inainte orice mica suparare sau orice mica bucurie, sau pur si simplu fara nici un motiv, ma ducea la primul pahar.

O seara buna

freedom
Veteran
Veteran

Mesajde freedom » 18 Noi 2012, 18:32

La multi ani abstinenti si senini, draga Gabi !
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si liniste sufleteasca.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 20 Dec 2012, 08:28

Salut Gabi,
Ma bucur mult ca esti activ pe forum , ca scrii celor ce au nevoie.

Mi-am adus aminte citind la tine ca ,inainte cand imi mergea bine , nu apreciam nimic.
A trebuit sa ajung jos cu toate ca sa incep sa ma bucur de "lucrurile marunte".
Si la fel ca si tine , toate erau motive de baut , ba ca m-a suparat cineva , ba ca trebuie udat nu stiu ce motiv de bucurie si cum spuneai si tu , chiar din nimic , adica beau ca-s plictisit.
O zi buna Gabi si cu urarile de sarbatori mai astept sa ti le transmit , cand vom fi mai aproape :)
Colea, alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Sunt autorul acestui subiect
gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 23 Dec 2012, 19:10

Buna seara,
Va doresc un Craciun Fericit tuturor, liniste sufleteasca, multa sanatate, anul nou sa va aduca bucurii, impliniri si nu in ultimul rind ABSTINENTA SENINA.
SARBATORI FERICITE
Gabi

Înapoi la “PREZENTATI-VA”