021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
gabi168
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesajde gabi168 » 15 Mar 2013, 08:52

Salut Asido,
Sa-mi traiasca nasul ca merita, dar eu am probleme cu aprecierele. Ma bucur foarte mult cind sunt apreciat, probabil ca toata lumea se bucura cind este apreciata, numai sa nu se urce la cap, motiv pentru care de cind am inceput o viata noua incerc sa imi gasesc un echilibru in tot ce fac si simt. Toata viata am trait la extreme si astfel am ajuns sa cunosc Fundul sacului.
Iti doresc din suflet si tie sa depasesti momentul, si sa nu uitam ca nu suntem perfecti. Acest lucru l-am invatat de la Ovidiu, cind la o intilnire AA, a fost o discutie si atunci Ovidiu a dat aceasta replica. Atunci am realizat cit de important si de REAL este : NU SUNTEM PERFECTI. De multe ori cautam la altii ce nu putem noi sa fim.
In alta ordine de idei, da, mi-ar place sa vin cu voi insa nu stiu cu ce as putea fi eu de folos, experienta mea in AA nu este suficient de mare.

Iar mi s-a blocat "calculatorul" de aceea iti spun O zi Senina

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 15 Mar 2013, 09:09

Ca sa participi la Bucuresti, nu trebuie sa fii perfect! Oricine participa pe acest forum, poate veni la Bucuresti. Orice vorba si orice sfat, este binevenit! Ca sa vorbesti si sa-ti spui o parere, nu trebuie sa ai experienta in AA , trebuie sa iti doresti ca pe acest forum, sa fie mai bine. Cu mare respect, asido! La mine in nici un caz, nu se pune problema sa fiu perfect. Daca as fi perfect, ce rost ar mai avea , viata asta :)
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 15 Mar 2013, 21:49

Iti multumesc si eu calduros pentru primire si ma bucura ca pot vorbi din nou cu oameni buni si deschisi, ca tine.Este o incintare sa sa ne putem spune si bucuriile si tristetile fara a fi interpretati si imi caut inca raspunsul la faptul ca sub nici-o forma, niciodata , eu nu ar fi trebuit sa raspund la provocari chiar daca as fi avut dreptate.Am sa fac tot popsibilul sa merg din nou la AA de la mine din oras cind pot, deoarece cind ii vad pe acei oameni, efectiv pentru mine parca sunt de pe alta planeta , frumoasa. :D
Asa cum ti-am mai spus, abea astept sa vina vara, sa ne intilnim in "dulcele nostru tirg".
Cu mult drag te imbratisez,
Ilyuta :) :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 16 Mar 2013, 07:52

Buna Ilie,
Si eu astept sa ne revedem si sa ne cunoastem mai bine.
Referitor la ce s-a intimplat, eu cred ca indiferent de cine are dreptate, ca si in casnicie cineva trebuie sa cedeze, altel apare o ruptura pe care mai tirziu o regreti ca nu ai stiut sa o gestionezi. De aceea eu zic ca daca mai ies scintei din cind in cind, sa fie de scurta durata, tot ce-i mult strica, spuse o vorba din batrini.
Si acum gata cu subiectul acesta. A venit primavara, au venit ghioceii, noi suntem bine si asta este tot ce CONTEAZA.

O zi frumoasa Iliuta

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 28 Mar 2013, 19:36

Buna seara tuturor,
Am intrat sa va salut, se pare ca forumul a imbracat o haina noua, felicitari celor care au contribuit la aceasta imbunatatire.
Va doresc numai bine.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Mar 2013, 21:31

:D Buna Gabita, asa este si trebuie sa-i multumim lui Admin.Normal era pentru ca imi aduc aminte, de fiecare Paste , mama ne cumpara hainute si poantofiori noi. :D
numai bine iti doresc si o abstinenta senina in contiunuare.
Cu mult drag,
ilyuta :D :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 30 Mar 2013, 07:59

Salut Gabi,
O zi buna iti doresc si eu !
Te imbratisez cu drag !
Colea, alcoolic.
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 30 Mar 2013, 08:34

Multumesc pentru urari prieteni,
Astazi este o zi speciala pentru Ovidiu, sper sa nu se supere pe mine ca i-am luat-o inainte anuntind ca este ziua lui de nastere, ce sa fac, nu m-am putut abtine, am vrut sa fiu primul care ii ureaza "La Multi Ani".

Sa aveti o zi senina,
Gabi

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 30 Mar 2013, 08:46

Da gabita , eu sunt bebelus, mai am pana schimb prefixul, abia in August. te salut cu mare drag , si transmitei inca o data "Sarutmana lu tataie" :lol: :lol: :lol: . Va imbratisez cu mare drga pe amandoi!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 04 Mai 2013, 15:47

Buna ziua,
Va doresc tuturor un paste fericit alaturi de cei dragi, bucurie in suflet, sanatate, fericire si nu in ultimul rind ABSTINENTA SENINA.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”