021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

...sunt naspa rau!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de Relus »

De obicei muzica ar trebui sa destinda,am ascultat si eu piesa ,motiv de a mi modifica starea emotionala si asa a si fost. :x :x
In functie de starea pe care doresti sa o ai trebuie sa alegi muzica ,eu inteleg starea ta de suparare dar incet,incet va fi bine si vei simti cat de minunat este sa speri ,sa faci ,sa devii.
Redirectioneaza-ti gandurile! Aceasta metoda folosita de psihoterapeuti te ajuta sa-ti controlezi gandurile cand incepi sa simti emotii negative ca deprimare sau anxietate.
Cum poti face asta?
Cand simti ca o astfel de emotie incepe sa puna stapanire pe tine, creeaza un gand fericit, o imagine pozitiva, ceva care te face sa te simti bine pentru a-ti tine sub control sentimentele negative.
Crezi ca vei reusi! ?
Nimic nu se compara cu increderea in sine pentru a creea o realitate de succes. Lasa-ti indoielile la o parte si crezi ca veti reusi in indeplinirea obiectivelor.
Analizeaza ce a mers prost.
Sa gandesti pozitiv nu inseamna sa negi ca nu are ce sa mearga prost. In schimb acorda-ti timp pentru a vedea ce a mers prost si ce a dus la situatia actuala pentru a evita viitoarele greseli si sa privesti inainte mai pozitiv maine.
Iarta-te!
Certandu-te mereu pentru lucrurile care au mers prost nu va schimba nimic. Spune-ti ca te-ai iertat si permite-ti sa mergi mai departe.
Gandeste-te la un esec ca la o oportunitate.
Cateodata si cele mai negative lucruri din viata noastra ne prezinta oportunitati pe care poate nu le-am fi vazut altfel. De exemplu sa-ti pierzi slujba poate fi o ocazie buna pentru a-ti deschide propria afacere sau etc!
Lucreaza la vizualizare.
Vizualizand ce vrei sa obtii sau persoana cu care vrei sa fii poate fi o motivatie grozava sa te duca acolo si sa te faca gandesti mai pozitiv cu privire la distanta pe care o ai pana la destinatie.

Nu uita:

CE TRAIESTI AZI REPREZINTA REZULTATUL GANDURILOR TALE DE IERI, IAR CE TRAIESTI MAINE REPREZINTA REZULTATUL GANDURILOR TALE DE AZI.

POTI SA FII FERICITA! POTI SA FII IUBITA! ADEVARATA PUTERE SALASLUIESTE IN TINE

VEI VEDEA CE MINUNAT E SA DESCOPERI RESURSELE CARE STAU ASCUNSE IN TINE
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de freedom »

ma bucur sa citesc ca esti bine.
asta imi da si mie avant si pace sufleteasca.
numai bine iti doresc in urmatoarele 24 de ore.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
fiica_ploii
Senior
Senior
Mesaje: 106
Membru din: 13 Dec 2012, 21:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de fiica_ploii »

dragiii mei,

de l ao vreme, imi cad in fata ochilor tot felul de articolase, de filmulete minunate; cu oameni intre oameni...

va rog sa va uitati si voi la acest filmulet
pe mine m-a impresionat f tare si imi este rusine de mine ca ma plang ca mi-e greu ...

Vizionare placuta, va imbratisez cu drag :)

http://filedelumina.ro/2013/01/10/orfanii-din-banceni/
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Si pe mine m-a impresionat foarte tare si imi este rusine de mine ca ma plang ca mi-e greu ...am plans .
Ce oameni frumosi ...
nu credeam sa o spun prea des.
Multumesc Ania !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de georgeta »

Draga mea fiica-ploii, imi place de tine , cea din ultima vreme si-mi place mai mult ca te transformi pe zi ce trece in fiica-soarelui !Tine-o tot asa !
Cu mult drag !
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de lazarescu nicolae »

Buna Ania!
Eu sunt Nicu si sunt alcoolic!

Si eu vroiam sa te numesc fiica soarelui inainte de georgeta.
Draga Ania,prin prizma postarilor cu care ne incanti se vede ca tu ai
un suflet mare, curat si luminos.
Filmul despre orfani si despre parintii de la manastire ne
ofera foarte multe invataturi despre modul de a trai.

Iti multumesc draga fiica a Universului pentru minunatele
postari cu care ne incanti.
Bucura-te si fi fericita!
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de Gladiator73 »

Ania,stii de ce-ti cad in mana in ultima vreme tot felul de articolase si filmulete cu si despre oameni?Pentru ca le atragi.Sufletul tau prinde a se schimba,a se imprimavari,a se lumina(nu degeaba te-a numit Georgeta,fiica Luminii) si cheama la el hrana care i se potriveste acum.
Deja te-ai pozitionat pe o noua lungime de unda,care-ti va oferi experiente minunate,oameni frumosi sufleteste,culori vii!Ma bucur mult pentru tine si-ti multumesc ca impartasesti cu noi.E un prim semn de sanatate viguroasa!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de dani »

O zi frumoasa Ania ! Fiecare zi petrecuta fara alcool iti deschide si mai mult ochii si acum VEZI.Vezi lucrurile frumoase sau cele care te impresioneaza mai mult ,pe langa care altadata treceai nepasatoare.Creierul,corpul, incearca sa-ti dea semnale ca ar mai dori alcool si de aceea te coplesesc cu dureri de cap,ameteli etc.Fii tare ,e mai greu la inceput dar rezultatul sigur o sa-ti placa.O sa vezi cat de curand cum frumusetea interioara impletita cu o inflorire a chipului te vor transforma.O sa recapeti energia, puterea de a privi un om in ochi fara sa-ti pleci privirea rusinata.Stai alaturi de noi si nu ai cum sa nu te schimbi in bine.
Cu drag Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Buna Ania ,
Imi place ca aici la noi , pe forum, din fiica ploii incet incet ai ajuns sora soarelui (asta este denumirea veche a florii soarelui )
O duminica frumoasa !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
fiica_ploii
Senior
Senior
Mesaje: 106
Membru din: 13 Dec 2012, 21:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ...sunt naspa rau!

Mesaj de fiica_ploii »

buna ziua, dragii mei ! :D


incep sa ies din ceata datorita Bunului Dumnezeu si a acestui forum fara de care nu stiu ce naiba ma faceam...; sunteti chiar de gasca de minunati ce va aflu :mrgreen: !

pupaturi gingase tuturor care imi scrieti sau nu :) ;

Imbratisari si va dariuesc din suflet acesta surpriza muzicala!

Cine mai crede în minuni?
Poți crede că oricât de trist ai fi, dacă privești un clip de 4-5 minute s-ar putea să-ți lăcrimeze ochii… cu lacrimi de bucurie?
Oare aceasta nu este o minune?
Clipul de mai jos nu face decât să ne arate că bucuria muzicii poate atinge orice suflet, de la copii până la bătrâni.
Aceasta mică picătură de fericire este destinată în special celor care au inima grea, plină de probleme și de necazuri.
Pentru aceștia, dar și pentru ceilalți, zâmbetul este un bun start în cursa unei zile.



http://youtu.be/GBaHPND2QJg
Încuiat