021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Va salut si mult respect!

Aici puteti povesti experientele personale.

proco
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Va salut si mult respect!

Mesajde proco » 16 Iun 2013, 10:18

de proco » Dum Iun 16, 2013 11:17 am
INFORMATII TEHNICE UTILE IN DOMENIUL IT-ului!
de sica0723 » Dum Iun 16, 2013 12:18 am
"Admin, imi cer scuze doar am intrebat daca este acelasi IP... nu inteleg de ce eziti sa raspunzi... ok, las-o asa...."
Dragii mei, eu fiind cofetar, m-am interesat de la un puternic i.t.-ist ceea ce inseamna localizarea pe zona a unui I.P.
Admin ne-a precizat: "Nu divulg IP-ul nici unui membru al forumului din motive lesne de inteles. IP-ul este echivalentul CNP-ului calculatorului in mediul virtual." CORECT!
Admin imi precizeaza pe topic:"Utilizatorii Zombie si Freedom se logheaza de pe IP-uri diferite dar si mai important, din orase diferite." GRESIT!
In conditiile in care ne logam de pe calculatoare fixe, ceea ce este afirmat mai sus este perfect valabil. Dar daca ne mutam in sfera laptopului sau tel. mobile situatia se schimba radical. Acestea se conecteaza la un stick care nu au o adresa unica sau fixa.
LA FIECARE RECONECTARE LAPTOPUL SAU TEL. PRIMESTE O ALTA ADRESA I.P., CARE POATE FI IN ORICE ZONA SAU REGIUNE IN FUNCTIE DE ANTENA LA CARE S-A CONECTAT!!!
Oficial d.p.d.v. tehnic si autorizat, numai serviciile specializate cu baieti cu ochi albastri pot localiza din satelit i.p.-ul in momentul in care scrie si apoi stocheaza informatiile intr-o memorie.

Cu drag, PROCO!

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 16 Iun 2013, 11:23

Ok, in situatia asta in care nici raspunsul tehnic nu va satisface, nici invitatia la sediul ALIAT, va reamintesc ca regulamentul forumului nu interzice folosirea a doua ID-uri de utilizator pe acest forum.
Cu respect,
Amdin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 16 Iun 2013, 11:44

Proco, mesajul dela Admin este clar " regulamentul forumului nu interzice folosirea a doua ID-uri de utilizator pe acest forum " .

Problema este rezolvata pe jumate

Ramane de vazut daca zombie accepta invitatia ta ... ;)
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 18 Iun 2013, 21:45

Ok, acum vad ca apar toate paginile.sper sa pot transmite simesajul.zimbet, zimbet, zimbet

:D Hello, bobocel US 24 h! :D Ramai cumicior acasa pina ma intorc si ca sa fiu sigur ca nu esti lasat de izbeliste, pe tine te voi suna de oriunde as fi. :D
Totul s-a rezolvat cu topicelul meu si vroiam sa-ti multumesc si tie pentru grija. :D
Am mai vrut sa-ti spun ca "CINEVA" m-a omorit cu blindetea pe e-mail si nu sunt sigur ca nu are si studii psihologice de specialitate deoarece asa inclin sa cred. :D M-a lasat fara grai! :D (Asta este scoala sotiei mele :lol: ( pentru care eu am un cult. :D ;)
In orice caz, sunt foarte bine, linistit si impacat cu mine si cu toate si ne vom uzi la un telefon in continuare. :D
Cu mult drag te imbratisez si ai grija de tine.
ilyuta :D :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 18 Iun 2013, 22:24

Ma bucur sa vad ca totul este OK.
US 24 h

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 24 Iun 2013, 22:13

Salutare,

Vad ca este foarte liniste acum pe aici :D .... sper sa fie asa cat mai mult timp...

O seara placuta!
US 24 h

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 24 Iun 2013, 22:23

Nepoate pup draga,te cautam si vad ca ai postat inainte tu.
Nici mie nu-mi place cum s-a tras cortina dar...............asta este
Il iubesc pe Iliuta si daca simte , m-as bucura sa il citesc.
Pui tu poza adecvata?
Pup nepoate,
cu drag, Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 24 Iun 2013, 22:39

Nu mai conteaza cum s-a tras cortina... las-o asa, poate e mai bine...

Noapte buna, de la gradi!
US 24 h

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Iun 2013, 03:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D Buna dimineata, bobocel US 24h! :D Bag seama ca in pozisoara ta bastinasii sunt agitati si vor sa omoare biata maimutica de sus,din copac. :lol:
Poti sa-ti inchipui ca am uitat numarul tau de telefon la Timisoara? :o :lol: Te rog sa-mi scrii din nou numarul pe e-mail. :D
Ma bucur sa citesc si sa stiu ce ai facut si sa stii ca eu diseara merg la concert la Talisman. :l Nu glumesc. :lol:
Bobocel, stii ce am mai invatat eu de pe acest forum, apropos de tras cortina? :o Ca nu conteaza numarul de prieteni pe care ii ai ci CALITATEA lor.(sa nu uiti sa-mi dai numarul de tel pe e-mail).
Te imbratisez cu mult drag ca intotdeauna si-ti doresc o zi minunata.
ilyuta :D :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 25 Iun 2013, 22:11

Buna seara, va salut si va recomand o melodie http://www.youtube.com/watch?v=Q3SWjtcmzoc ... daca as gasi si versurile, ar fi super :lol: :lol: :lol: ...
US 24 h

Înapoi la “POVESTEA MEA”