021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

salutare si Craciun fericit!

Aici puteti povesti experientele personale.
sica072
Boboc
Boboc
Mesaje: 9
Membru din: 19 Dec 2012, 17:07

salutare si Craciun fericit!

Mesaj de sica072 »

Vă salut,

Am mai deschis un topic, însă, nu ştiu de ce nu pot să scriu, să răspund (tehnic) celor ce mi-au scris acolo :(

Prima zi fără alcool a fost 21 Decembrie, să fie oare Apocalipsa de vină?!, şi, sincer să fiu fac faţă cu bine, beu multe sucuri naturale, mult lapte... Am reuşit să trec uşor peste acea stare ciudată în care nu dormeam şi aveam atacuri de panică... Şi totul a început după ce am găsit acest site, mulţumesc internet, mulţumesc google, şi nu în ultimul rând vouă, VA MULTUMESC !!! Aaa, să nu uit şi de ajutorul psihoterapeutului.

În acest an am cumpărat prima oară un brad, ptr nepotelul meu de 5 sapt ( locuiesc cu fratele meu, cumnata şi nepotul meu) , l-am împodobit împreună, am făcut poze... Aaa, am cumpărat cadouri ptr toată lumea, ptr toţi oaspetii, azi o să fie casa plină.. ştiţi ce mi-a adus Moşu'?! Un fresh maker :D ... Anii trecuţi numai lichide :(

O mare provocare azi, însă trebuie să fac faţă... Şi o provocare şi mai mare, pe 29 plec 5 zile la munte..însă o să fac faţă, trebuie, trebuie, asta-mi zic în fiecare dimineaţa.

Cum am zis şi la început, nu post răspund la ce am scris, să ştiţi că în fiecare zi întru şi citesc, dimineaţa la cafea, în metrou când merg la muncă ( vreo 40-45 min)
sica072
Boboc
Boboc
Mesaje: 9
Membru din: 19 Dec 2012, 17:07

Re: salutare si Craciun fericit!

Mesaj de sica072 »

Acum pot să dau reply la ce am scris, sper să mai pot şi după ce o să dau sign out şi mă loghez din nou. Dacă, nu răspund azi, înseamnă că nu o să mai pot... Mai exact, când mă loghez din nou, nu văd postarile mele ... Am scris adminului, cred nu am explicat cum trebuie problema.....

În fine, CRACIUN FERICIT alături de cei dragi vouă!!!!




... Cum zicea cineva... " toată viaţa am băut numai vin sec, acum beau spritz, adică doar apă".. înţelegeţi voi
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: salutare si Craciun fericit!

Mesaj de lazarescu nicolae »

Salut Sica!
Ai nimerit bine aici la noi.
Aici la noi e cald si bine ,ramai cu noi.

Craciun fericit!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: salutare si Craciun fericit!

Mesaj de asido1973 »

In stanga sus , draga sica , ai prima pagina, da clic pe ea, si-ti apare asta : index.php
De obicei ramane in memoria , o adresa, iar daca dai , apare direct. Dar dupa ce intri in "alte forme" incearca sa mergi in stanga sus, si da clic pe prima pagina
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns