021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut tuturor!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Să intru în luptă?
Boboc
Boboc
Mesaje: 50
Membru din: 26 Dec 2012, 18:44

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de Să intru în luptă? »

Bună seara, dragilor!
Sper ca mâine să aveți o întâlnire reușită! Știu că bucuria de a vă vedea va face soarele să apară pe cer! Mă gândesc la voi și vă îmbrățișez cu drag!
Alina
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de Relus »

Cat de mult imi doresc sa te cunosc si pe tine.
Suferinta traita in perioada cand beam era asa de mare incat nu ma puteam suporta nici pe mine,deci prea multa dragoste si afectiune nu aveam cum sa ofer.
Acum ,de cand sunt multumita de ceea ce sunt,de ceea ce vreau sa devin,sunt mult mai atenta cu cei din jurul meu,si am de unde da,pentru ca si eu primesc..
Simt ca traiesc,si sufletul meu este inundat de iubire,intelegere,o caldura pe care nu am simtit-o multi ani.
Dorinta de ai cunoaste si revedea pe cei cunoscuti imi da aripi,am emotii mari si sunt convinsa ca azi va fi o zi splendida.
Toate cele bune draga mea,sper ca esti pe drumul bun.
Să intru în luptă?
Boboc
Boboc
Mesaje: 50
Membru din: 26 Dec 2012, 18:44

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de Să intru în luptă? »

426962_289770754425021_1676269922_n.jpg
Ceea ce ai scris tu, dragă Relus, este ca o pagină de jurnal pe care am citit-o dinainte, pentru că se simte toată iubirea pe care tu o răspândești. Cuvintele tale sunt întotdeauna foarte potrivite și cred că toți sunt de acord cu mine. Pe mine nu mă cunoști, dar ai postat pe topicul meu niște lucruri care mi se potrivesc atât de bine... Au rămas încrustate în sufletul meu și își răspândesc frumos mireasma. Pentru mine ești o persoană deosebită și dragă și m-aș bucura foarte, foarte mult dacă, într-o zi, mi s-ar da șansa să te cunosc.
Astăzi m-am gândit la voi toți și cred că acum sunteți cu sufletul plin. Bravo vouă, tuturor!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de asido1973 »

Sa ai o duminica de florii minunata , draga luptatoare! Te salut cu mare drag, si astept si inscrierea ta , la Revelionul din vara, care v-a avea loc in data de 15-16 iunie, in zona BV.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Marcelino42
Boboc
Boboc
Mesaje: 90
Membru din: 06 Mai 2010, 13:16

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de Marcelino42 »

"Se spune:
daca iti cunosti amicul si te cunosti pe tine vei fi invingator in 100 de batalii.
Daca te cunosti pe tine, dar nu-ti cunosti inamicul, la fiecare victorie vei suferi o infrangere.
Daca nu te cunosti pe tine si nu-ti cunosti inamicul, vei fi infrant in fiecare batalie."
http://www.brunomedicina.com/ro/categor ... e/page/10/
Mi a placut arta razboiului, deoarece alcoolul e un dusman in fata caruia am pierdut, dar care incearca sa ma provoace in situatii si imprejurari cand ma astept mai putin, incearca prin viclesuguri ca deprimarea, furia, deznadejdea sa ma cheme la lupta si sa verifice daca n am uitat ca un invins, invins ramane. Mi a placut mult analogia cu izvorul care trebuie sa tasneasca si sa si creeze drum si albie printre stanci si maracini. Iar imaginea unui izvor caruia ii fuge pamantul de sub picioare, nu poate evoca decat imaginea superba a unei cascade in fata careia oameni isi exprima admiratia. Raman aproape! Cu drag, Marcelino
Să intru în luptă?
Boboc
Boboc
Mesaje: 50
Membru din: 26 Dec 2012, 18:44

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de Să intru în luptă? »

Mulțumesc, dragă Asido, pentru urare! Cred că fiecare dintre voi simte acum, odată cu primăvara, poate puțin mai mult, cât de minunată e viața! Și eu! :)

Mie mi-ar plăcea foarte mult să vin la Revelionul de vară, să vă cunosc. Ar fi o bucurie pentru mine. Am totuși o reținere, mă simt oarecum o „outsideră”, așa că aș avea nevoie de acceptul vostru, al admin.... Mă simt legată de voi, îmi sunteți dragi cu toții, așa că dacă nu o să apară ceva în weekendul acela și voi nu aveți nimic împotrivă, mi-ar plăcea mult să vă cunosc. Ce spuneți?

Mulțumesc, Marcellino, pentru că ai ales să postezi gândurile acestea pe topicul meu. Apropo de cunoașterea sinelui, am citit o carte interesantă, pe care o recomand. Se numește „Dacă m-aș asculta, m-aș înțelege”, deJacques Salome. Este și online.

Cu drag.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de freedom »

acceptul meu il ai cu yupeeeeeeeeeeee si
discursul lui Avram Iancu catre motzi : "No hai !"
abia as avea cu cine sa impart camera, ca pana acum
s-au inscris doar barbati. dar vine ele si doamnele...
te-mbratzi !
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de admin »

Esti mai mult decat binevenita la fel ca orice alt membru al forumului indiferent de vechimea, rangul sau numarul de mesaje. Si ar fi pacat sa nu vii pentru ca o sa iti prinda foarte bine, sufleteste vorbind.

Am zis. :D
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de asido1973 »

Am asteptat sa vad ce zice admin , ma gandeam ca nu te primeste :D , dar daca el a spus da, eu nu mai pot sa spun decat la fel! Bineanteles ca poti participa, si ta astept si eu cu mare placere!
Iti doresc o zi minunata!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
spesest
Senior
Senior
Mesaje: 122
Membru din: 14 Apr 2013, 22:16
Zile de abstinență: 15,09,2008
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Salut, tuturor!

Mesaj de spesest »

Eu unul doresc sincer sa cunosc cat mai multa lume de pe acest forum asa incat nu pot decat sa ma bucur cand vad ca ne ingrosam usurel randurile la Rev.; as vrea sa ne strangem macar 40-50 dar probabil ca sunt nerealist. Sau nu?
One day at the time.
Scrie răspuns