021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sunt alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de dani »

``Fetite dulci ca-n Bucuresti
in toata lumea nu gasesti
priveste drept in ochii lor
si-ai sa citesti povesti de-amor...``
Buna Sugarbabe,ce mai faci ? Nu stiu daca esti sau nu din Bucuresti asa ca nu-ti pun melodia lui Gica Petrescu.Nu lasa zilele sa treaca fara sa intri pe aici.
``NUMAI TU SINGURA POTI REUSI; DAR NU POTI REUSI DE UNA SINGURA``
O seara buna
Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
sugarbabe
Boboc
Boboc
Mesaje: 18
Membru din: 05 Mar 2013, 11:22

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de sugarbabe »

Buna, Dani, multumesc pentru grija. Sunt bine, deocamdata, usor deprimata. Un pic de frustrare cu copilul asta mic. De baut nu am baut. Am fost tentata, dar am gasit puterea sa-mi zic nu. E o lupta grea, pe care trebuie s-o duc si va multumesc tuturor celor care sunteti alaturi de mine. Chiar imi prieste sa stiu ca sunteti aici. Ma ajuta foarte mult.
Si nu sunt din Bucuresti, sunt din Constanta :)
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Sugarbabe pentru zilele tale de abstinenta .
Impreuna reusim si este mult mai usor drumul, pentru ca doar un alcoolic poate intelege alt alcoolic.
Eu am inteles intr-un final ca nu trebuie sa mai lupt cu alcoolul pentru ca eu am piardut de fiecare data in lupta cu el.
Am pierdut si familie,incredere in mine ,prieteni , o buna bucata dintr-o viata , band pana acum cateva luni .
Am inteles ca trebuie sa ma schimb pe mine , pt. ca eu mi-am facut cel mai mare rau , deci dusmanul meu este in mine , in caracterul meu .
Trebuie sa avem rabdare ca nu se pot schimba toate in bine peste noapte :)
Sugarbabe , pe maine si inca o data Bravo !
Noapte buna tuturora .
Colea , alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de Adorable »

Sugarbabe daca baietelul tau are ADHD citeste materiale de Alfred Adler(urmeaza princiipile adleriene) Citeste cartea ''Sensul vietii'' tot a lui Adler si urmeaza sfaturile din''Ghid Montessori pentru parinti''.Si eu il suspectam pe cel mare al meu de 4 ani ca ar avea ADHD dar acum am inteles ca nu e asa.Este vorba de felul in care ne purtam noi cu ei,cit ai rasfatam etc.Eu am 2 saptamini de cind urmez aceste principii adleriene si se vede o imbunatatire extraordinara in comportamentul copilului.Eram epuizata,stresata tot timpul ca si tine mai ales ca eu am si un bebe mic si tre sa am grija de amindoi singura pentru moment.Incearca si tu poate iti va ajuta si poate ca cel mic nu are ADHD,in Romania psihologii nostri pun diagnosticele prea usor.Si abstineta senina in continuare sa-ti ajute D-zeu sa ramai asa pentru tine si familia ta.Eu am reusit cu acest forum nu prea mai am timp sa scriu ca sunt prea aglomerata cu toate dar mai trag un ochi pe aici cind pot.
PS:Imbratisez pe toti cei care ma stiu si va urez ''Directia obligatoriu inainte'' cum zicea proco .Va pup!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de colica zis alcoolica »

Buna dimineata Sugarbabe,
Ce mai faci , cum te mai smti ?
Sper sa fii bine .Iti doresc un 24 de ore plin de liniste .
Colea, alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Sunt alcoolica

Mesaj de freedom »

hei, ce faci bombonica Sugarbabe? vrei sa iesi din pluton?
pe cand ma bucuram ca este cineva nou , cu nume optimist si pozitiv, ca
mie-mi place Sugarbabe, ti-ai gasit sa iei pauza?
vii,te rog, inapoi in coloana?
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Scrie răspuns