021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Asa sunt, asa ma simt!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 24,02,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Gen: Feminin - Feminin

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesajde HOPE » 15 Iun 2013, 09:09

Buna dimi dragii mei!
Si eu vreau cu cine vrea, asido. :oops: :lol: :lol: :lol: 8-)
Sa aveti zile senine si frumoase la Bran!

Un 24 senin, desi la Bucuresti e cam inourat! :roll:
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 15 Iun 2013, 21:58

Buna Zombie,
Am facut putina "curatenie" aici pentru ca nu mi-a placut ce am vazut :? si am postat un mesaj in topicul lui proco.
Seara buna,
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 15 Iun 2013, 22:04

Nu-i bai admin! Eu am zis sa pui aspiratorul, dar daca vrei doar sa maturi cine-s eu sa ma impotrivesc ?Vreo clona de telenovea? :lol: :lol: :lol: :roll:

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 15 Iun 2013, 23:24

Am tot stat si m-am gandit ca cei care intra pentru prima data pe forum in conditiile astea va fi saracul tare bulversat. Ma simt vinovata ca am participat la aceasta mascarada(mi-a placut ce-i drept), dar...

Doamne Ajuta-ne si Lumineaza-ne, sa vedem cale cea dreapta!

Ana, chiar am sa te contactez curand pentru masaj, evident. :roll:
Sica, imi erai tare simpatic, zau! Pana s-o dai in paranoia.

Ilinco tu, tare draga mi-ai fost la inceput pana s-o iei pe aratura.

Free, asido...bizooo.

Ca restu'-i can - can. :D

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 15 Iun 2013, 23:33

Cred c-ai vrut sa zici nu fi, nu, nu "fii". In fine nu conteaza...si nu-s mai rautacioasa decat media pe forum. :lol: :lol: :lol:
Cred ca saracu' proco(reaza) doarme linistit dupa ce-a facut atatea valuri. 8-)

Ploicica
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Ploicica » 15 Iun 2013, 23:35

Zombi,

multumesc pentru corectura gramaticala. omu cat traieste, invata ;)

si daca altii sunt rautaciosi, e musai sa fi si tu? :)

hai, ca te astept la masaj
io iti fac masaj tu ma inveti gramatica :)
iote cum rezolvam noi doo problemele
asa, cu diplomatie :)
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

proco
Veteran
Veteran

Mesajde proco » 16 Iun 2013, 09:55

Asa mai da, mai ales ca esti o lady, cu doua octave mai jos si cu bunul-simt in priza:
"de Zombie » Sâm Iun 15, 2013 10:04 pm
Ai fost rau din cale-afara...sper sa-ti dai seama si sa regreti si mai ales sa-i ceri scuze dragei de fredom.
O seara buna si minte limpede!"
In aceeasi tenta cu drag iti urez si eu o duminica placuta si minte limpede!

Cu drag doresc sa ne cunoastem cat mai curand in Bucuresti! PROCO

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 16 Iun 2013, 10:50

Proco, cum e corect: " minte limpede" sau " minte cu cap" ? sportiv fiind, nu prea am citit la viata mea ;)
US 24 h

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 16 Iun 2013, 13:56

Buna ziua dragii mei!
Ce frumoase sunt diminetile de duminica, cand dragul meu mic ma ia in brate si ma-ntreaba "mami mai dormim? Esti frumoasa mami!" Si trezirea mea-i usoara, n-am capul greu iar mintea mi-e limpede. Il strang in brate tare, tare si-mi spune ca ma iubeste mult "pana la cer si pana la stele".
Merg la bucatarie sa-mi pun o cafea si sa pregatesc micul dejun.Il vad pe dragul meu sot pe geamul de la bucatarie. Mai trage un fum si morocanos se-ndreapta catre dormitor, cred ca-i tare obosit dupa tura de noapte imi zic in sinea mea, si-a mai trecut si pe la piata. De-asta-l iubesc eu de 20 si ceva de ani.Este un tata extraordinar si un sot minunat si bun la pat... :oops: :roll:
Draga mea mare, era deja imbracata la ora 9 dimineata, de plecare. Si intinsese si cosul de rufe ramas de-aseara(ca de ma-sa avea treaba pe forum :lol: ). Cand face ceva ce n-o rog eu, clar e dubios. :?:
-Ti-am zis ca nu te las, maine ai proba digitala si tre' sa te pregatesti, i-am zis.
-"Sunt pregatita!"
-Tac-tu ce-a zis?
-"Ca pot sa merg, dar sa vin la timp."
Furioasa, cu cana de cafea in mana ma duc peste el, cum indrazneste sa-mi submineze autoritatea in fata copilei? Cearta-te Nicoleto(ai intuit bine proco), daca ai cu cine. :lol:
Cam asa sunt diminetile de duminica la noi in familie, cea reala. Ii multumesc Domnului in fiecare zi ca suntem sanatosi, ca restul le rezolvam noi cumva.
Daca n-ar fi atat de cald mergeam la o plimbare-n parc, eu si cavalerul mic, dar poate mai pe seara. Chiar imi zicea ca-i vreme de piscina azi, dar i-am zis ca n-avem si nici vila, nici macar bani sa merg la Bran, desi loc imi facusera dragii mei prieteni .

O duminica minunata va doresc, senina si fra intamplari suparatoare!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 16 Iun 2013, 14:33

Drga Zombie, esti extraordinara ! te felicit pentru maturitatea de care ai dat dovada in aceste zile , si iti multumesc din suflet pentru ca esti pe acest forum!
Nu vreau sa fac multe comentarii, doar atat! Ca nu merita sa dai atentie lucurilor care nu-ti fac bine. Avem marele har in viata asta , ca putem sa ne alegem oamenii cu care stam de vorba! Nu e nevoie sa faci absolut nimic din ceea ce nu vrei. Tu, iti stii viata ta si stii ca abstinenta este ceea ce ai nevoie cel mai mult!
Te respect mult pentru asta!
Cu mult drag , asido!

P.S. Chiar mi-ar face o mare placere , sa vorbim pe mess sau daca vrei si este posibil , chiar sa ne auzim la un telefon.
O duminica minunata!

Ce frumoase sunt diminetile de duminica, cand dragul meu mic ma ia in brate si ma-ntreaba "mami mai dormim? Esti frumoasa mami!" Si trezirea mea-i usoara, n-am capul greu iar mintea mi-e limpede. Il strang in brate tare, tare si-mi spune ca ma iubeste mult "pana la cer si pana la stele".
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

Înapoi la “POVESTEA MEA”