021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Introspectii si concluzii proprii

Aici puteti povesti experientele personale.

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Introspectii si concluzii proprii

Mesajde styx » 01 Aug 2014, 12:27

Că bine le zici stimată doamnă și dragă Alma! :jos-palaria: :hug:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 08 Aug 2014, 23:26

Almisor, draga mea :hug: , iubirea este reciproca si asa simt si eu :rosu: Chiar azi vorbeam cu un foarte bun si drag prieten la telefon si ma analizam de ce mai scriu eu pe forumul asta si lucrul care imi vine in minte fara sa ma gindesc este pentru ca va iubesc. :cuminte:Mi-am facut atit de multi prieteni dragi aici si nu vreau sa renunt la voi. La mine stiu, ca sub nici-o forma n-as mai bea deoarece am inteles ca daca mai incerc, sub nici-o forma eu nu mai pot bea controlat si ma indrept spre... :surprins: :plans: Pentru mine forumul este sa fiu in contact cu voi zi de zi si prin exemplul meu, cine stie, poate inspir macar pe cineva sa se lase de baut.Daca eu am putut, FIECARE POATE. :cuminte:
va imbratiseaza cu mult drag si va pupa, incepind cu mama ta,prietenul familiei,
iliuta :hug:
Nume anterior: ilyuta

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Mesajde styx » 09 Aug 2014, 08:17

:hug: Cu drag!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

emilia
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 18,08,2014
Zile de abstinență:

Mesajde emilia » 09 Aug 2014, 08:19

Concediu placut si multumesc !

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 10 Aug 2014, 10:02

Helloo!!!
US 24 h

dorulet
Senior
Senior
Zile de abstinență: 14,04,2014
Zile de abstinență:

Mesajde dorulet » 10 Aug 2014, 21:19

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 13 Aug 2014, 22:28

Almisor, draga mea, buna seara! Sunt multumit acum deoarece am vorbit cu toata familia ta. :zambetoi: Chiar daca nu ai fost acasa si stiu acum ca ai petrecut clipe minunate alaturi de prieteni dragi, pe care ii salut cu mult drag si se stiu ei care sunt 😉 , printre altele , mama ta mi-a spus un lucru minunat si este atit de frumos incit nu ma pot abtine sa nu-l scriu si aici. :zambetoi: Vorbind despre copiii nostri, am concluzionat amindoi ca iubirea dainueste si este vesnica si se transmite din generatie in generatie prin copii , nepoti si tot asa si totodata, copiii sunt urma noastra pe acest pamint.Nu este sublim? :cuminte:
Vezi sa nu o necajesti pe mama niciodata deoarece ma necajesti pe mine. :lol:
Va imbratiseaza cu mult drag si va pupa pe toti, incepind cu mama ta, prietenul familiei,
iliutra :hug:

PS Uite si o poza cu mine , metamorfozat.Imi zicea si Relus ca m-am schimbat mult. :lol:

10922_471909242912542_8977683065698678092_n.jpg

Sunt autorul acestui subiect
almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 14 Aug 2014, 21:59

Emilia, Sica, Doruleț, Ilyuță vă mulțumesc că ați trecut prin căsuța căsuța mea!
Ilyuță nici vorbă să o cert pe mama, mai ales că spune înțelepciuni cu care sunt în deplin acord.
M-am bucurat și eu și ea că v-ați auzit. Îmi pare rău că nu am fost acasă în acea seară, doar pentru faptul că nu mi-a mărturisit chiar tot ce ați vorbit. In rest ce să spun, într-adevăr, marți am petrecut o zi binecuvântată în compania prietenilor noștri dragi și nu pot decât să-i fiu recunoscătoare Domnului pentru asta.
Sunt cam leneșă la scris, poate din cauza căldurii, sau poate pentru faptul că am intrat mai rar pe forum.
Îmi petrec serile în grădină și citesc la lumina felinarului, îmi cântă miile de greieri și miroase a iarba proaspăt tunsă. Cred ca soțul a făcut o fixație cu tunsul gazonului, ca veșnic găsește câte o zonă care musai trebuie ajustată. Ce să zic? Dacă aș fi ceva mai curajoasă, aș putea să dorm afară în balansoar, ca tare-i fain și idilic. Am scris de sub felinar, dar sper că am reușit să încropesc ceva text citibil. :zambet:
Mi-a împrumutat fina mea o carte profund spirituală și m-a captat bine de tot. Dacă am noroc și nu mă prinde somnul prea repede, sper să pot să o termin de citit. Dănișoru te pup de pe tarlaua mea, îți mulțumesc! O să trec in vreo seara și pe la căsuța ta!
Va pup și vă îmbrățișez cu drag pe toți absolut, inclusiv pe admin și personalul de specialitate!
Alma :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 14 Aug 2014, 23:59

Va pup pe toti cu drag si va doresc noapte buna! :hug:
iliuta :hug:

Multumim Almisor , draga mea, pentru informatii si melodie si uite, iti dedic si eu o "manea" care-mi place foarte mult si o ascult mereu in masina. :lol: :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=b8I-7Wk_Vbc

alexandra77
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30.09.2015
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde alexandra77 » 17 Aug 2014, 06:00

Multumesc Alma pentru tot.Te pup. :hug: