021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Ploicica
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Ceainaria AlcoHelp

Mesajde Ploicica » 17 Iun 2013, 19:00

hoaleo, mancatas ce dedicatiune imi dadusi

fara numar, fara numaaaaaaaaaaaaaaaaar, de la proco, anvelope :D

joc p-acia prin casa dupa frumoasa melodie, am nervii pe bigudiuri ( ca parul il am deja cret ) :lol:

iutubul asta e bun dimineata
e cu sareala, sa-mi lucrez fesierii :mrgreen:

senchiu veri maci :mrgreen: de unde stii ca-s de la Dalga?
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

proco
Veteran
Veteran

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesajde proco » 17 Iun 2013, 20:48

de unde stii ca-s de la Dalga? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi ca maine vin in locatia de unde se da ora exacta :lol: :lol: :lol: :lol: str. Sperantei :lol: :lol: :lol: la parter :lol: :lol: :lol: :lol:
Auzi, ai la micul dejun impreuna cu ceaiul si o omleta din doua oua nebatute si statute :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si ceva faina de tras pe nas de pe coltzul mesei? :lol: :lol: :lol: :lol:

O-SA-MA BIN-LA-DEN!! :lol: :lol: :lol: :lol:

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Iun 2013, 20:57

Halooo, mai este careva pe acolo??? Am venit sa va anunt ca s-a intors matul acasa, care e mata de fapt ca nu a venit singura, si-a adus si un puiut, mama este disperata, parca am adus un hipopotam acasa.
Deci asta seara ma joc cu matu.
Sa cante matuhttp://www.youtube.com/watch?v=8c_ktoZMciM
Proco (love.....lele... :lol: ) orice asemanare cu persoane reale este pur intamplatoare. Atat ca mitul de pe iutub si coafat nitel parul.
Pupici si hai la joc, ....de glezna daca e spatiu putin.
O seara frumoasa si o noapte de vis.
Cu drag Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

Ploicica
Veteran
Veteran

Mesajde Ploicica » 17 Iun 2013, 21:25

HOLEO,
o dadurati in poPULare

mie imi place ala cu ulcica, de o canta Matu :lol:

o stiti????/
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Iun 2013, 21:34

Ana eu pana asta seara stiam doar ca este unu Matu, care canta si am pus acolo ce am gasit pe iutub, mai ales ca acu vazui ca-i brunet si mustacios.Cand am vazut clipul mi-am amintit de un amic ce a fost socru mic in toamna si aduce la trasaturi cu cantaretu.
Proco vad ca si-a pus pijamaua de a disparut. Io am fost un pic in curte sa sar coarda(m-am cordit, plagiat Procut) sa iese tutunul din mine, ca m-am cam intins cu fumatul. Tra sa iau masuri, daca vreau sa mai pot respira.
Na caut si aia cu cana pe iutub, sigur merita, daca iti place tie.
Pupici, Moiras cred ca isi face somnul de frumusete, de nu ne onoreaza cu prezenta.
Noapte mirobolanta.
Cu drag, Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

Ploicica
Veteran
Veteran

Mesajde Ploicica » 17 Iun 2013, 21:39

mersi almisor,

cat priveste tutunul, e greu cu asta
io nu fumez
dar cand le trageam la masea, o luam si cu tigarile
nu imi cumparam ca avea prietena cu care biam cartusul in geanta tot timpul

deci
m-am lasat si de bautura
si de tigari
si de prietena
i-am dat o pauza pana ma limpezesc la cap

daca ma las si de amor, sunt buna de pus la rana
si de dus cosul cu coliva

mihaita,
coliva stii sa faci? :geek:
Shivananda

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,04,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani

Mesajde dani » 17 Iun 2013, 21:45

Servus mirobolantelor!Hai luati costumasele de hangite si mai descheiati un nasturel, doi ca vreau sa-mi clatesc ochisorii.Deseara sunt liber ca asa ma f..te-o leneee.Ce program artistc avem Ano Lugojano?
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Iun 2013, 21:46

Ana, baiul e ca eu de cand m-am lasat de amor am crescut numarul de tigari fumate. Cred ca era mai sanatos sa fi facut invers, dar de, parca poti ordona, peste tot. Acu e tarziu sa schim viciul si cum se spune ca suma viciilor e constanta, ma mai tiu o vreme de fumat.
Si treaba e ca la noi in Ardeal (cel putin la mine in oras)nu se da coliva, da se fac prescuri.
Mihaita, da aluat dospit sti sa faci, daca e sa ma las de fumat?
;)

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Iun 2013, 21:52

Pentru Danisoru ca ii ardelean de al meu si ii canta consateni de-i lui.
Pupici Danisoru stai stai bland si be o cola.
http://www.youtube.com/results?search_query=am+o+lene+de+ma+doare+desperado&oq=am+o+lene&gs_l=youtube.1.1.0l3.5052.7171.0.9868.9.7.0.2.2.0.221.927.0j6j1.7.0...0.0...1ac.1.11.youtube.r0XYCvFV2NM
Nus cum o fi cu clipul, da e cam lung linkul.

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 17 Iun 2013, 21:54

Numa asta trebuia, de ce te pui cu blondele?http://www.youtube.com/watch?v=r4_PRmHcyiU
Pupici si leneveala tinita.
Cu drag, Alma

Înapoi la “POVESTEA MEA”