021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ghita-alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de georgeta »

Felicitari pentru primul an de abstinenta! Doamne ajuta la cat mai multi! :D :D
Diogene - vestit filozof din vremea lui Alexandru Macedon - fu îmbiat odată cu un pahar de băutură. Diogene luă paharul și îndată îl răsturna jos. „De ce ai făcut, Diogene, acest lucru ?” „L-am răsturnat eu - răspunse Diogene - ca nu cumva să mă răstoarne el pe mine!”
Cu mult drag!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de dani »

Asa Jackie Chan draga,ca apucai si eu la tastatura si-s tare darnic.Iote medaliutza de-un an sa o pui la chei,costa doar 3,90 $ plus taxe.Comanzi aici: http://www.zazzle.com/sobriety+gifts si daca le fac rost de clienti imi trimit si mie una moka :D :D :D

Imagine
Asa,mai punem si-o praji:
Imagine
si cafeaua o dai tu vineri.Pa pa!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de freedom »

LA MULTI, MULTI, MULTI ANI !!!, fericiti, linistiti si senini.
eu transmit aceleasi urari si catre sotia ta, fiindca familia voastra
e un adevarat model de recuperare in AA si Al-anon.
va imbratisez cu drag pe amandoi.

(ps veniti sambata la aniversare la casa alba? elina? nelida? m-as bucura sa ne vedem.)
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
ghita1999
Veteran
Veteran
Mesaje: 864
Membru din: 23 Iun 2013, 23:24
Zile de abstinență: 24,07,2012

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de ghita1999 »

Multumesc mult tuturor pentru urari!
Nu stiu daca venim sambata la Cluj,dar maine cu siguranta da..cu Nelida si nu numai..avem de dus si niste oameni noi sau poate vechi prieteni!
Abia astept sa ma revad cu voi!!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de almaM »

Felicitari Ghita, pentru implinirea unui an de abstinenta. Dupa echilibrul postarilor tale eram sigura ca ai multi mai multi ani. M-a impresionat faptul ca in atat de putin timp ai recuperat o anumita perioada ambigua din viata ta. Parerea mea este ca nativ esti cerebral si ca nu te-ai pierdut iremediabil in lumea lui Bachus. Sunt sigura ca ai capacitatea de a semnifica Luceafarul pentru cei care au decis sa caute lumina in intuneric si sa o gaseasca in lumina, esti o persoana intradevar dedicata dezideratului comun.
Felicitari.
Cu respect.
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de admin »

Felicitari Ghita !!!!
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de Gladiator73 »

Felicitari Ghita!Ai trecut cu brio de primul an de abstinenta,care e mai tulburel si care ,in general,te ajuta sa te ,,dumiresti".De acum lucrurile se aseaza frumos,se clarifica si merge treaba mai usor!
Sunt fericit pentru tine si,cu voia Domnului,sper sa ne revedem!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Ghita ,
Desi iti scriu cu 2 zile in intarziere , gandurile bune au fost la timp si tot voiam sa iti scriu si sa te felicit .
Bravo Ghita , ai trecut un prag psihologic si ma bucur ca suntem cam leat in abstinenta , eu sunt tot pe 25 doar ca iunie .
Iti doresc sa te tina Doamne Doamne pe acest drum pe care ai apucat de un an incoace .
Bune 24 de ore frate Ghita :)
Cu drag , Colea alcoolic :)
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
elina
Boboc
Boboc
Mesaje: 59
Membru din: 04 Mar 2013, 22:28

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de elina »

Felicitari Ghita pt un an de abstinenta!!!
Cred ca un an e un fel de prag psihologic pe care tu l-ai trecut. Ma bucur sincer ca ai dus-o si pe Nelida la Cluj, mi-ar fi placut sa vin si eu :-( imi lipsesc intalnirile noastre. Chiar ma gandeam vineri la prima mea vizita la Casa Alba si mi s-a facut cumva dor de voi cei de acolo pe care va cunosc. Dar cum spuneam si pe topicul meu noul program de la servici imi va permite pe viitor sa pot veni la grupuri si asta e esential pt mine.
Ne vedem marti dupa grup ca de obicei macar 5 min la o poveste iar de martea cealalta vin si eu la Alba.
O ZI SENINA ITI DORESC!!!
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: Ghita-alcoolic

Mesaj de sorel »

:D Seara buna Ghita!Am trecut sa te salut si sa-ti doresc abstinenta continua! :D
Încuiat