021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: NEW AA MEMBER !

Aici puteti povesti experientele personale.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: NEW AA MEMBER !

Mesajde colica zis alcoolica » 19 Aug 2014, 17:22

Felicitari Dalia pentru primul an de abstnenta , de departe cel mai frumos si important eveniment in noua noastra viata .
Te imbratisez si iti multumesc pentru prezenta ta ! :hug:
Doamne ajuta !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 19 Aug 2014, 17:26

La multi ani, Dalioara alaturi decei dragi si noi! :zambetoi:
ti pup,
iliuta :hug:

tre' sa fug la ale mele si de aceea am scris asa putin :surprins:
Nume anterior: ilyuta

Sunt autorul acestui subiect
DALIA
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde DALIA » 19 Aug 2014, 18:48

Va multumesc din suflet!

Sunt emotionata ca acum 1 an, cand imi tremura mana pe tastatura (de emotie si de alcool, fireste) scriindul mailul acela lu' Free a noastra, tipatul acela de ajutor si de deznadejde!

Nu a trecut usor, nu a fost tocmai greu, putina vointa, mult ajutor de la sedintele AA, si imens de mult ajutor de la voi!

Va multumesc inca odata si va asigur de recunostinta mea si de ajutorul oferit oricui crede ca pot fi de folos cu propia-mi experienta si exemplu.

Ma simt minunat ca va am langa mine!

Va kiss, va hug!

Same DALIA
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas

staval
Veteran
Veteran

Mesajde staval » 20 Aug 2014, 21:03

La multi ani,Dalia! Va fi bine, vr fi multi ani abstinenti, acum ca ai invatat cum poti sta departe de alcool.
Te imbratisez si sa dea Domnezeu sa ne bucuram multi ani de astfel de aniversari! :hug:

DALIA
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde DALIA » 20 Aug 2014, 21:44

daruri.jpg

sarumana, Lebaduta!

Asa sa ne ajute Dumnezeu si vointa.. si prietenii!

DALIA
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde DALIA » 23 Aug 2014, 19:18

Buna seara, dragii mei!
Pe motiv ca Nataflet m-a binecuvantat cu un week end doar al meu (el este plecat prin alte taramuri, cu job-ul, de joi seara), am facut ceea ce nu pot face cu el.... uraste mirosul de clor, iar eu iubesc asternuturile albe.. asa ca, voiniceste, cum a iesit el pe usa, cum am pus o strajnica masina cu 4 lenjerii albe la spalat.. cu clor si tot dichisul! :haha: Cam domestica scena, nu? :foarte-amuzant:

Ma rog, am spalat lenjerii albe cu clor.. dar asta a fost acum 2 zile... mai am inca 2, doar ptr mine.. intre timp m-am vopsit, m-am epilat, mi-am facut mani-pedi (toate homemade), numai masti si creme am avut pe mine.. cum spuneam, este atat de destept sa nu-mi sufle in ceafa, incat si aceasta delegatie si-a pus-o cand a trebuit.. zic asta, ptr ca a mai amanat-o odata si intrasem in disperare.. mai aveam putin si-mi luam pisicile si urcam 2 etaje, in garsoniera mea de burlacita!

Dar este bineeeeeeee.. acum, proaspat vopsita si cremuita, zac pe un scaun pe balcon (doar aici pot sa fumez), va scriu imediat dupa ce a incetat o ploicica dumnezeiasca, racoroasa si linistita.. este mirific! Nu credeam sa gasesc atata detasare intr-un scaun pe un balcon (care nu este terasa,, este balcon mic de bloc, dar este universul meu) unde am pus 4 ghivece de craiasa noptii, 2 de busuioc, 1 de menta, 1 de leustean.. atat a incaput! dar miroaseeeeee... de mori!
Eu sunt multumita, nu mai dau bani in piata pe "condimente", mai ales ca le iau din ghiveci, proaspete, dar cele mai fericite sunt pisicile mele, nici daca le alerg nu intra in casa de pe balcon... stau aliniate, cu boticele la fereastra, mai ales seara, si inspira toate miresmele astea... crede-ti-ma, miroase tare bine.. si asta ma incanta, ca mi-au parfumat si cearsafurile si nu mai miros a clor.. ca iar sarea ala de curpopou in sus si spunea ca il racaie pe gat!

Mai lenevesc pe aici, ca tare bine si racoare este, poate trag si un pui de somn.. dar este clar ca

Va kiss, va hug!

Same DALIA

sa1548
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sa1548 » 25 Aug 2014, 13:29

Hey Dalia,

Sa-ti fie de bine weekendul linistit :-))

Alin

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 25 Aug 2014, 14:08

Pisicutza,pis,pis,pis...te spalaai...te pieptanaaai...funda rosie :ranjet:
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

DALIA
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde DALIA » 26 Aug 2014, 18:33

mda.. n=o sa sa am o solutie ptr doamma in cauza/// m-ar durea sufletul sa stiu ca sangereaza de la toate incheieturile, uitata undeva.. in fine,, traversam, sunt convinsa ca pisica a iesit din tomberon!

Danila, nu-mi seca sufletul, si nu scoate fiara din mine.. ca am armata proprie.. sa te fereasca d-zeu de Nataflet.. iti zic asa, prieteneste! :haha:

Vai, asa m-a derutat tomberonu ala, de mi-am luat toate fetele in brate... vai de mine.. daca o prind, o cosesc de la genunchi

freedom
Veteran
Veteran

Mesajde freedom » 10 Sep 2014, 07:34

Draga Dalioara,
Eu eram pe alte meridiane si-am ratat aniversarea ta de un an, iar astazi felicitandu-l pe Cyrano, mi-am amintit ca si tu esti renascuta in august, asa ca am intrat pe topicul tau ca sa verific si mare mi-a fost rusinica sa vad ca a trecut. Totusi, eu te felicit pentru anul de abstinenta si pentru schimbarile din viata ta.
Cu drag,
Free :hug:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

Înapoi la “PREZENTATI-VA”