021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

NEW AA MEMBER !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
DALIA
Veteran
Veteran
Mesaje: 681
Membru din: 18 Aug 2013, 17:54
Zile de abstinență: 20,08,2013

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de DALIA »

Multumesc!

NU stiu cum sa explic... dar in momentul acesta sufar de un egoism maxim... singurele mele ganduri sunt la bebe... nici eu nu sunt in gandurile mele!
Mai ales acum, cand alaptez... abia de 10 zile am putut, si eu si bebe... cam tarziu, dar am facut o analiza a laptelui si este ok... am tot ce trebuie, chiar daca mai tarziu!
ma refac, inca ma misc greu dar zbor din pat cand aud primul scancet. Stiu ca sunt exagerata, bine ca ma inteleg cei din jur... mamaica mea doar cand dorm sta cu bebe... natafletul e topit, dar nu iese din cuvantul ei... stiu ca am miscari exagerate, dar nu ma pot abtine mi-e frica sa nu se intample ceva cu fata... cred ca daca atipesc 10 min, ma trezesc cu groaza!

cred ca ati trecut prin asta... mamaica mea spune ca este aproape normal, pana ma obisnuiesc cu ideea ca am un copil sanatos! au fost probleme inerente, la o nastere la 7 luni...

o sa fie bine!!! ma ridic eu peste orice!
va kiss, va hug!

same Dalia!
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de Relus »

Vezi Daliuta,singurica realizezi ca esti egoista,exagerata,pai, daca ai constat asta,de ce nu incerci sa fii alfel,
Este normal ca o mama sa si iubeasca puiul,dar nu exagera. Si da le voie si celorlati sa fie langa tine,sa te ajute.
Este o perioada de adaptare,putin.complicata,dar cu timpul iti vei da voie sa mai si respiri :lol:
Ce te rog eu pe tine ,este sa nu exagerezi scumpa mea draga
Scrie răspuns