021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

NEW AA MEMBER !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
DALIA
Veteran
Veteran
Mesaje: 681
Membru din: 18 Aug 2013, 17:54
Zile de abstinență: 20,08,2013

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de DALIA »

chiar daca nu mai vb despre alcool, asta nu inseamna ca mi-am uitat telul si traseul in viata! stiu ca multi dintre noi se lupta inca cu alcoolul, stiu ca este greu, stiu ca eu poate am avut o forma mai usoara, dar stiu ca pe calea alcoolului nu voi merge... acum ceva vreme, cand am incins telefoanele cu Gani si cu Jorjet, cu Nasica si cu Mariusica, cand eram racita, cu tratamente si injectii, m-am invinovatit! eram aproape de cazatura! dar atunci eram singura, Nataflet abia daca ridica pretentii de partener.

Apropos de asta... ma credeti sau nu (Iliuta stie mai multe, ca ne-am conversat pe subiect cand ii spuneam ca eu niciodata nu voi fi intr-o relatie stransa si apropiata de casatorie, in care nu cred), este greu sa iti spui problema, odata spusa poate sa iti aduca alte probleme.. dar poate sa te si salveze! forumul si oamenii de aici mi-au fost de baza! ca am avut si sansa sa gasesc un barbat deschis, care mi-a luat jumatate de greutate de pe umeri.. si acum, in cazul acesta, inca jumatate, este altceva.. si Relus are dreptate, Dumnezeu stie ce are de facut!

Te iubesc, Nataflet (ptr ca stiu ca citesti, eram deja logata cand am intrat :limba: )

Same DALIA
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas
DALIA
Veteran
Veteran
Mesaje: 681
Membru din: 18 Aug 2013, 17:54
Zile de abstinență: 20,08,2013

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de DALIA »

Gani.. Dani, danila al nosru!
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de ilyuta »

Draga Daliuta, rau imi pare de noile vesti deoarece , acum am citit ceea ce ai scris despre sarcina ta.Sincer imi pare rau si cunoscindu-ma sigur ca ti-ai dat seama ca am pus poza respectiva inante de a citi ultimile noutati.
Va doresc tot binele din lume si lasa-l pe DD la cirma deoarece stie el ce face.
va imbratisez cu mult drag si va pup.
iliuta :hug:
10626477_890943947583205_6816241929257994169_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
DALIA
Veteran
Veteran
Mesaje: 681
Membru din: 18 Aug 2013, 17:54
Zile de abstinență: 20,08,2013

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de DALIA »

buna dimi...

ma simt oarecum obligat sa scriu, mai ales in situatia asta, mai ales ca ma simt chiar nataflet! doare, nu prea stiu ce, doare peste tot! ma doare capul, dar ma gandesc la ea, ma doare stomacul, dar ii dau ei tratamentul!
Nu sunt bine, dar o sa-mi treaca! cand s-a intamplat, daca o gura de alcool salva situatia, cu tot riscul, as fi facut-o.. i-as fi dat, doar sa fie bine!
Si inca o data a avut dreptate! nu trebuia sa scriu , sa spun, sa ma entuziastmez! Bine ca pot sa o tin de mana si ca imi mai gasesc glume, cele mai multe proaste, ptr ca plange zambind daca spun ca Nu eram noi parintii acelui copil (asa am citit. ca fiecare dintre noi ne-am ales parintii).

OK, gata cu vaicareala! este clar ca nu suntem caz unic!
Ne vom reveni, vestile de la medic sunt bune, rezolvam ce avem de rezolvat si gata!

O zi buna si sanatoasa!

N
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de ilyuta »

Draga N ,ti-a spus tie cineva vre-odata ca N-ul tau vine de la NEPRETUIT de valoros de bun? :surprins:
Am citit ceea ce ai scris si sa stii draga prietene ca m-ai impresionat profund. :jos-palaria:
Va imbratisez pe amindoi cu mult drag si iubire si sunt sigur ca totul va fi OK pe viitor. :cuminte:
Va pup cu mare drag.
iliuta :hug:

PS Dalioara, nu ma mira ca te-a cucerit N ! :zambetoi:
Citat-Alexandre-Dumas.fw_1-638x338.jpg
Nume anterior: ilyuta
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Imi pare rau draga Dalia pentru suferinta voastra si eu chiar ma gandeam ca intr-un fel am fost si noi de la inceput cu voi prin ceea ce ai scris .
:hug:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de staval »

Dalia, e firesc sa fiti tristi, un vis s-a naruit, dar...nimic nu e intamplator, stii? Asa trebuia sa fie...Hai, fruntea sus si va fi bine! :hug:
DALIA
Veteran
Veteran
Mesaje: 681
Membru din: 18 Aug 2013, 17:54
Zile de abstinență: 20,08,2013

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de DALIA »

buna seara, dragilor! :)

noi n-am lasat armele jos, suntem impreuna, locuim impreuna si avem verde la urmatoarea miscare.... ffff importanta ptr noi, ptr ca eu am facut deja 40 de ani... vroiam sa spun, doar asa... in comparatie cu ce am depasit, nimic nu se compara..
doar un medic, in ultimii 15 ani a fost corect si cinstit si mi-a spus ca este posibil sa am un copil pe cale naturala.. restul, au fost platiti, mi-au recomandat tratamente, si investigatii chinuitoare ptr asta, si m-au decretat cu infertilitate secundara.. acum, este o minune ca am tot ce trebuie sa pot sa fac un bebe.. imi doresc asta, si il rog pe dzeu sa-mi insoteasca ingerasul pierdut si sa plamadeasca unul mai puternic!
N-am fost prea activa la scris, dar am fost la citit..
Nataflet a spus ca el nu mai deschide gura si mana, pana nu iese de la nastere, asa ca ne-am linistit, aparent.. cu toate ca el tresare in somn des, inainte n-o facea, a strans hainutele de bebe din casa si mi-a spus ca nu se pierd.. poate ca asta m-a ajutat..
eu fac masaj, nu demult, ca m-am recuperat mai dificil.. dar am 3 cliente.. si 3 fire de par alb!

Si cam atat!
Kiss and hug!
Same DALIA

PS: indiferent ce sex v-a avea copilul meu, il voi boteza in costum romanesc traditional autentic, cu ie, poale/itari, dupa caz!... asta este promisiune!
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de Gladiator73 »

Buna Dalia!Ma bucur sa te vad,din nou,optimista si sunt convins ca data viitoare are sa iasa foarte bine.E bine ca ai reinceput treaba cu masajele,acest lucru are sa-ti dea o stare de tonus bun.Ai grija de tine!Te imbratisez!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: NEW AA MEMBER !

Mesaj de styx »

Bună Dalia, Doamne Ajută!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Scrie răspuns