021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Pune Doamne paza gurii mele...

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de styx »

Mai Iliutule prieten drag nu stiu ce zodie esti dar esti atat de diplomat incat daca i-ai citi Biblia dracului ala te-ar asculta cu gura cascata! :ranjet:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de almaM »

Jorj mă bucur tare mult că ai revenit în forță! Recunosc că m-a pus nițel pe gânduri absența ta bruscă și absolută. Constat că ți-a făcut bine și, sinceră să fiu, asta mă împacă pe deplin! Cred că ai mult potențial și aș fi foarte fericită, să-l pui în deplina lui valoare. :impreuna:
Cu drag,
Alma! :jos-palaria:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
Jorj_76
Veteran
Veteran
Mesaje: 333
Membru din: 18 Ian 2014, 10:32
Zile de abstinență: 17,01,2014

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de Jorj_76 »

Ilyuță, dragule, te rog dacă ai timp și vrei, să îmi dai link la horoscop. Dacă nu e posibil, să știi că-s leu (un fel de motan jigărit, cum zicea cineva :ranjet: ) și poate mă dăruiești măcar din vreme-n vreme cu bucuriile optimiste descrise acolo :ranjet: :ranjet: :ranjet:
Ti pup și-ț' doresc uichend fain! :hug: :hug: :hug:

Alma, mulțumesc de trecere și cuvinte. Sunt și eu un atipic, la fel ca mulți alții și să știi că, chiar dacă nu am intrat, am fost în zonă și am vorbit mereu cu cineva ca mine. Singur cred că e imposibil să reziști!
Te îmbrațișez! Week-end minunat!

:hug: :hug: :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de ilyuta »

Nah, ca eram concentrat sa-ti scriu zodiacl si am aras bunatate de pastai si este un miros de ars in toata casa... :ras: :ras: Sper sa manince nevasta mea si am sa-i spun ca este o reteta noua, invatata de la prietenul meu Dnisor! :ras: :ras:
Mai Danisor, vezi sa nu schimbi reteta cu placinta pentru ca daca o nimeresti bine si nu o arzi, nu mai manica juniorul si o sa faca Lsie diabet! :ras: :ras:

Ok, Jorjelus uite ce scrie la zodia ta de un LEU si 25 de bani(scuze, pentru ca tu ai ris) :ras: :rosu:


Inainte de asta, sa stii ca stiu ca nu se incepe cu litera mare dupa ce ai pus doua puncte dar eu fac ce-mi place si intr-un an la scoala mi-am dat un nume in plus, care-mi placea mie si cind a venit diriginta acasa si m-a strigat pe numele nou iar mama mea nu stiia cu cine vorbeste! :ras:

"Ia un risc si accepta o invitatie care te va duce intr-o cu totul noua experiebnta. :surprins:
Mergi afara din confortul tau si te va lasa sa va lasa sa experimentezi trairi la care tu esti 100% vulnerabil." :surprins

Acum tu Jorjelus, intelege ce vrei, ca la americani! :ras:

Ti pup cu drag! :hug:

PS Ramasesem dator si cu o pozisoara! :ras:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
Jorj_76
Veteran
Veteran
Mesaje: 333
Membru din: 18 Ian 2014, 10:32
Zile de abstinență: 17,01,2014

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de Jorj_76 »

Aoleeeeu Ilyuță, ce mi-ai făcut cu năstrușnicia de horoscop că uite eu, fire liniștită și negânditoare la mai multe de-odată, că doar am o minte simplă și (de obicei) uni-direcționată, tre' să stau acu' să cuget la vulnerabilitățile mele. Și am câteva. Și cică să mă las scos afară din zona mea de comfort... Păi eu credeam că zice ca la tine, de bine, clar și concis. Cine știe ce experiențe mă așteaptă?!? Dacă, doamne ferește, dau de vreo experiență care-mi stimulează vulnerabilitățile de mi le dă peste cap și nu-mi mai vine să mă întorc la comfortul anterior? :surprins: :surprins: :surprins:


Mulțumesc mult Ilyuță și mai aștept și altele când ai vreme! Ti pup! :hug: :hug: :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Pune Doamne paza gurii mele...

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: :ras: :ras: :ras: Esti mortal cu pozisoara, Jorjelus! :ras: :hug:
Pai fii atent, eu daca as fi in locul tau," le-as experimenta" :wink: :ras: :ras: numai pe cele sentimentale(situatii :ras: ) iar pe cele cu alcoolul si locurile care ti-ar putea trezi simturile, lasa-le asa cum sunt doarece faci foarte bine! :zambetoi:
Asta ti-am scris ca sa poti dormi la noapte! :ras: :hug:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns